» Poradna » Notebooky

Jaký 2V1

Zdravím, nastupuji na fakultu elektro a mám pouze stolní PC, bohužel ale zastaralý, a na vysokou budu nejspíše potřebovat NTB, ale nechce se mi tahat žádný velký tudíž těžký NTB, tak jsem se rozhodl pořídit opravdu 2V1 tudíž tablet s klávesnicí, ale s windows, rozhoduji se mezi HP split x2 13 - má itel core i3 nebo i5, ale není zrovna levný, další adept je samsung ATIV T500, ten je levnější, ale má pouze itel atom a to se bojím, že by to nerozjelo nějaké programy, poradili by jste mi někdo prosím?

Odpovědi na otázku

Jaká škola, jaké budou požadavky?

Pokud hrozí, že budeš pracovat v Eagle apod. případně v nějaké další návrhové aplikaci, tak neblbni a ber normální 15ku notes ať nemáš krám jen na prohlížení internetu a Office. Budeš na internátu? Na co přesně hodláš notebook ve škole vlastně používat? Různé ročníkové práce apod. se stejně nepíšou na koleně na chodbě, ale hezky v pohodlí domova či koleje.

Doma na to mám připravený právě monitor, který mám zavěšený na zdi, ten má úhlopříčku 23 palců, celou střední (průmyslovka elektro) jsem právě psal věci do mobilu nebo na papír a potom jsem to teprve dával doma do kompu, což mi opravdu nevyhovovalo, a abych nosil do školy 17 palcový NTB, který bude mít kolem 7kg, se mi opravdu nechce, a jak říkáš, práce v Eaglu, progeCAD, profiCAD, což mi přijdou ne moc náročné programy, na hry mám konzole, takže tohle též je odbouráno

Eagle, že není náročný? To bys koukal, jak umí zatížit komp při návrhu DPS! Nějaký 2v1 chcípák u toho bude pěkně supět.Kup si pořádnou 15ku notes. 17ku ti nikdo nenutí, ale ty tabletoidní mrchy jsou pěkně líné.

o CADech ani nemluvě...

Já vím, už jsem v tom dělal několikrát, ale jde o to, že nechci tahat žádný těžký NTB takže si myslíš že tenhle by to nedal? https://www.gigacomputer.cz/zbozi/570489-hp-split-13-... Pokud myslíš, že je to blbá volba, tak mi potom dost líbí tenhlehttps://www.gigacomputer.cz/zbozi/946131-toshiba-sate...

tak netahej notes vůbec a dělej si zas poznámky na papír. Nebo si kup vyloženě levný netbook s Atomem do školy na poznámky - třeba:https://www.czc.cz/acer-aspire-es11-es1-131-... a domu na práci desktop - to je optimální a nebudeš muset tahat nic těžkého. A doma na desktopu se udělá veškerá práce s CAD, Eagle ap.