Jaký 22" monitor

Chtěl bych svůj stávající 19" LCD monitor LG (širokoúhlý) vyměnit za 22". Ve značku LG jsem však ztratil důvěru, možná jsem měl jen smůlu, ale na stavajícím monitoru mám dva vadné body a předcházející 19" CRT téže značky dosloužil po třech letech úplně.
Uvažuji o Samsungu, ale rád bych se poradil, kdo máte jakou zkušenost s touto případně ještě jinou značkou.
Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Jedině BENQ!špica.

Já mám
www.alza.cz ...
A super.

No já to mám bez tý baby za polovičku

Tos někde ukrad né?
Je to televize a chroupá i satelit přez SCART a HDMI.

Já mluvím jen o obrazovce.

Pokud chceš skutečně kvalitní monitor:

www.alza.cz ...

1920x1200 rozlišení

S-PVA technologie

8-bitové barvy

Ve 24" bys za stejnou kvalitu platil 20k.

Na tu velkost vysoke rozlisenie. Len pre dobre oci a na kratsi cas. Po 8 hod. bolia aj tie "lepsie" oci.
1920x1200 je tak na 24"-26", na 22" je to moc.

Pokud chceš přehrát HD video 1920x1080, je dokonalý.

Menší pixel (cca velikosti 17" LCD s rozlišením 1280x1024) znamená lepší ostrost.

A pokud ti nevyhovuje velikost písma 96 dpi, můžeš si nastavit 120 dpi nebo i víc.

Žádný problém.

No tak to mam asi jeste lepsi, nez "lepsi" oci, protoze delam na 11'' notebooku s rozlisenim 1280*800 (coz da jeste o neco mensi velikost pixelu) a to v prumeru 12 hodin denne. Je sice fakt, ze asi tak 7 hodin denne pouzivam dualhead a mam k tomu zapojen i 24'' monitor s 1920x1200, ale vyuzivam oba stejne. Zbylych pet hodin pouze tu jedenactku. Naprosto mi to vyhovuje a na te 24'' se mi zdaji ty pixely az moc velke.

Kterýkoliv z těchto www.alza.cz ...

Nejlepší jsou LCD NEC. Osobně bych si vzal MultiSync® LCD2470WNX ale dobrý je i AccuSync® LCD22WMGX. Kdo si jednou pořídil NECa tak už nikdy nechtěl měnit (výjma nejlevnějších modelů). Mají perfektní pozorovací úhly (až dokud nenarazíte na rám tak jsou barvy věrohodné). Jsou vhodné na film, grafiku i hry. Jen mě se líbily spíš ty starší modely - ty hranatější.