Jaký 20" monitor?

Ahoj, hodlám si (nechat pořídit) 20" monitor, bohužel nemám možnost se na ně jít podívat na vlastní oči, papírově se mi zatím jako vhodní kandidáti jeví HP LP2065 a SAMSUNG 204B. Prosím o radu, který z nich je "lepší". Případně ocením i tipy na další typy. Použití: převážně DTP (text), kancelář, Internet, občas film, okrajově foto.Díky,Poofter

Odpovědi na otázku

Opravdu nikdo nemá žádný komentář?

Určitě chceš 20"?? Pro kancl bych radši bral 19". Při stejném rozlišení 1280x1024 jako má 17" se ti roztáhnou písmenka na větší plochu(o ty 2 palce) takže máš větší text na větším monitoru.U 20" bys platil za rozlišení 1600x1200 a to už jen hledáš ikony, protože jsou malinkatý, ale pokud si stojíš za tou 20" tak z těch 2 bych bral Samsung.Ty 19" bych doporučil asi Samsung SyncMaster 940N Pivot - LCD 19"

Díky za radu. No, asi fakt spíše 20" a rozlišení 1600x1200, teď jedu na na 17" (Samsung 710T), s velikostí písmenek nemám problém, spíš s malým rozlišením. U Samsungu se jen bojím pozorovacích úhlů (zvláště při otočení na portrait), 710T nic moc a na netu to vytýkají i 204B...

Koupil jsem si NEC 2070WNX a do sirokeho jsem sel proto, ze klasicka 20" ma mensi bod a pismo by bylo mensi - na monitor koukam minimalne 12 hodin denne (grafika + programovani) a s koupi jsem spokojen.

A není rozdíl velikosti 0.258 oproti 0.255 už zanedbatelný? A jak se pracuje s wide monitorem - přece jen u textu potřebuji vidět celý řádek a kus textu nad tím a pod tím, nejsem si jist, zda wide monitor je na tohle nejlepší...

Me se na wide pracuje supr - kdyz jsem ted delal casopis v indesignu, tak ma clovek krasny prehled o cele dvoustrane. Nez 20" klasickou bych tedy radeji volil 21" - na ty 20" mi to prijde uz moc titerne. Jestli je wide na text nejlepsi, tak to zalezi na programu - Word po stranach nema zadne plovouci prvky, kdezto Indesign treba jo.

Hmm, diky za postřeh, je pravda, že plovoucí prvky v různých programech mě vždy neskutečně ... iritovaly. Ten wide monitor to možná vyřeší. Jdu se ohlížet po wide panelech...

Fujitsu-Siemens P20-2. Mam ho na stole, zatial ziaden problem, je super.

No EIZO ne jakej jinej.... hele ty mas asi hodne penez ne ja bych taky potreboval monitor ...