» Poradna » Mobily

Jakou značku tabletu?

Zdravím,potřeboval bych trochu popostrčit při volbě značky tabletu. Parametry mám tak nějak ujasněné, ale nevím kterou značku vybrat. U mobilu a televize mám dobrou zkušenost se Samsungem, ale u tabletu se mi líbí i Lenovo nebo Huawei. Jaké máte zkušenosti? U Samsungu se asi dost připlácí za značku a za konkrétní peníze dostanu u jiné značky lepší parametry. Nevím ale jak to mají s kvalitou provedení, servisem, apod.Díky za názory.

Odpovědi na otázku

Co na tom chcete dělat? Jak dlouho očekáváte, že by měl vydržet (podle toho by měl výrobce tablet podporovat)? Jaký máte finanční limit?

Nic vědeckýho. YouTube, internet, hry ne, fotky málo, bankovní aplikace, maily. Limit tak 10k. Vydržet samozřejmě co nejdýl 😉

bankovní aplikace chceš provozovat na androidu ?

Jako doteď na mobilu...

A co je s tím za problém? Je to bezpečnější, než na PC

Jestli nejdelší podporu, tak ipad 2019, tam je podpora cca 5 let, možná Samsung Galaxy Tab S5e

O tom Samsungu jsem dost vážně uvažoval, ale jak jsem řekl - zaujaly mně i další značky, kde se tak nepřiplácí za značku.Díval jsem se i na wokna, ale tam je výběr žalostnej a nabídka aplikací nulová.S iPodem je to jak? Nikdy jsem od jablek nic neměl. Jaká je nabídka aplikací? Vždycky na mě Apple působil jako těžkopádnější, míň univerzální, složitější a příliš konzervativnější oproti Androidu. Lze tam nainstalovat taky téměř cokoliv jako na Android?

Podporuje iPad třeba paměťový karty? Můžu na něm přehrávat filmy jako v MX Playeru nebo stahovat maily přes POP3?

Maily přes pop3 to samozřejmě umí. BTW jaký je důvod proč nepoužít imap?

Aplikací zvlášť kvalitních je imho víc na ipad (affinity, photoshop, hudební aplikace, atd...), paměťové karty nepodporuje, na filmy používám nplayer, ale dovnitř je nenahrávám, protože mám NAS, ale umět by to měl taky.BTW co je to cokoli?

Cokoliv... cokoliv co si stahne na intrernetu, takze crackly .apk a pod. Obecne iPad nabizet nekomu kdo jinak pouziva android a je zvylky obsah porizovat z ruznych pofidernich zdroju, neni uplne dobry napad.

"Cokoliv" jsem myslel aplikaci na cokoliv. Stahuju jen z Google Play a jediná aplikace mimo je od Sazky.iOS se právě dost bojím, protože si to přirovnávám jako Windows-Linux, kde bych rozhodně volil Windows. Proč se mě neptejte ... prostě jsem "odkojenej" na Windows a Android

Ano proto jsem zminil ze cloveka "odkojeneho" a pouzivajiciho Android a Windows, nema iPad i pres svoje kvality, smysl. Bylo by to spis trapeni...

ipad - at už nějaký bazarový (za 10 se dá sehnat už slušný), nebo novýjinak - lenovo - zoufalý přístup k aktualizacím, samsung je na to o něco líp. Ale šel bych do toho ipadu

Servis ? Aktualizace? Kvalita provedení ? u androidu háá há há há há háááá..... to bys chtěl moc, je to spotřebka. Zrovna samsung neni taky žádný zázrak a Lenovo je uplná katastrofa co se týče aktualizací a navíc zdechá to všechno stejně bez ohledu na značku. Jediná slušná podpora aktualizaček je u IPADU ale cena je někde jinde. Pokud jde o tablet tak velice zajímavý je Xiaomi Mi Pad 4 LTE global verze.... jen se nedodává do evropy, ale jde objednat.

Ipad. Tady není co řešit

Lenovo a Huawei sú tak pri rozpočte 5k, pozor nemajú autojas. Pri 10k už jedine ipad, pozor tie najlacnejšie nemajú gps.

Ne nejlacinější, GPS mají pouze LTE verze

Tablety značky apple jsou dobré všechny.

Konkrétně Huawei T5, 3 GB, 32 GB RAM, LTE, solidní tablet. Za cenu kolem 5k není co řešit. V té ceně je to spotřebka. Při té ceně bych neřešil servis. Po čase bude zase na trhu z čeho vybírat. Tož tak.

Zajímavá možnost. Taky jsem se na něho díval. Nikdo se tady k Huawei a jejich podpoře a aktualizacím moc nevyjádřil. K Lenovo a Samsung jo, ale Huawei ne.

Je pravda, ze po těch sw tragediich typu lenovo, hw a sw ultra tragediich samsung/lg zapůsobila Huawei jako dar z nebe (počítány telefony a tablety mezi 4-7 tisíci Kč) Ale od té doby co mám iPad už jiný tablet nechci. A to samé vlastně platí i o iPhone...

Sám pořád nevím. Musel bych si iPod někde zkusit. Jako mobil mám Samsung Galaxy S7 edge a jsem maximálně spokojený. Baterka po dvou letech vydrží den intenzívního používání, aktualizace skončily na Androidu 9 a kolikrát už spadl na zem bez úhony ani nespočítám. S televizí Samsung taky spokojenost, tak jsem si myslel jaká je to TOP značka.

Já se samsungy trpěl - jeden odešel týden po zaruce , dalšímu nefungovala navigace, další nedával najednou navigaci a handsfree, další proste kleknul (jak dopadla záruka nevím - dostal jsem pak tu zmíněnou huawei, všem bez výjimky docházely nabíjecí konektory... lg na tom bylo ještě o třídu hůř (nečekal jsem, ze je to vůbec možné). Lenovo po hw stránce celkem ok, ale jedna aktualizace půl roku po koupeni a konec....Ale třeba jsem měl jen smůlu

Zdravím,Huawei Mediapad T5 10 2GB/16GB mám doma dva jeden zakoupen 08/18 druhý 12/18.Není to žádný trhač asfaltu ale na konzumaci obsahu v pohodě a věřím že ve verzi 4GB/64GB to bude ještě lepší.U známých prodejců jde sehnat za 4400 kč.Podpora co se týče záplat tak vzorná dodnes chodí tak max.co dva měsíce.Momentalně 12/19.Ale boužel stále běží na androidu oreo.Což někomu nemusí vadit.Na jednom kusu už je v rámci záruky vyměněno on/off tlačítko a u druhého asi taky brzo pujde.Jinak ale na dnešní žalostný stav s nabídkou tabletů není moc co vytknout.Sám jsem si ale na vánoce koupil Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 3GB/64GB.Přece jen je to novější tablet a u Samsungu je vzorná podpora v délce aktualizací tzn.Android 10 dostane určitě a možná i 11.Vycházím z skušenosti s tabletem Samsung Galaxy Tab 2016 kdy začínal na android 6 a dostal i 8.Jinak jsem se samsungem spokojen.Opět není to žádný trhač asfaltu ale na mé potřeby dostačuje.Hodně dělá to že se mi podařilo sehnat EU distribuci 3GB/64GB která u nás běžně není k sehnání.