Jakou základní desku pro Ryzen

Ahoj, plánuji pořizovat nové PC a nejsem si zcela jistý, jakou desku vybrat. Zvýšit takt procesoru chci max do 4GHz, paměti bych rád provozoval na co nejvyšší úrovni, s níže uvedenými by podle ohlasů asi problém být neměl a to i na 3200.Rád bych taky zohlednil to, jak se výrobce stará o updaty apd.Procesor: Ryzen 1700Paměti: G.SKill FlareX AMD 16GB (2x8GB) DDR4 3200Předběžně jsem si vybral:https://www.czc.cz/asus-prime-x370-pro-amd-x... https://www.czc.cz/gigabyte-am4-ax370-gaming... popřípadě https://www.czc.cz/asus-rog-strix-x370-f-gam... ale to už se dostávám s cenou výše, než bych chtělDíky za radu.

Odpovědi na otázku

... pokud chceš procesor Ryzen 1700 není až tak nutný desku s označením X370, ale bude stačit řada "B", která je levnější. Procesory bez označení X jdou sice taktovat, ale ne 100%. Ale samozřejmě pokud si koupíš X370, tak je to nejvyšší řada a chybu neuděláš, jen to stojí více.X - nevyššíB - středníA- nejnižšíZáleží jen na rozpočtu.

Vím že není nutný X chipset, ale mezi B si nemůžu vybrat, kvůli konektorům. Jediné, co by připadalo v úvahu a současně je dostupné je https://www.czc.cz/msi-b350-gaming-pro-carbo... ale to už se dostávám s cenou za B celkem vysoko. Jde mi hlavně o to, abych neměl problémy s těmi RAMkami na 3200, když už do nich investuju takové peníze. Nerad bych pak řešil, že kvůli ušetřené tisícovce na desce mi něco nejde.

Dobré taktovací desky jsou vždy kolem 4-5 tisíc s tím nic nenaděláš,,jestli na ni máš tak ten ASUS Strix je bomba, a tak nějak všechny kolem té ceny vyjdou stejně, rozdíl je nepatrný a jde spíš o to kterou značku máš rád a která se ti líbí,,mezi MSI, ASUS, atd s cenou kolem 5 tisíc, prakticky není žádný rozdíl ...

To naozaj pri rozpočte 500€ za procesor +GK je pre teba 25€ už obrovský rozdiel v cene dosky ?

Tak není, ale někde si člověk strop udělat musí, jinak bych mohl navyšovat do nekonečna. Ale pokud mi tady potvrdíte, že z uvedených je Asus Rog volba č. 1, pak ji klidně koupím.