Jakou základní desku k procesoru i3 10100f

Potřeboval bych podadiť jakou základní desku by bylo nejlepší koupit k procesoru i3 10100f, cenově do 2600 kč

Odpovědi na otázku

Kompatibilní.Jinak to musíte vědět vy. Nikdo neví, kolik chcete USB, zda má mít deska lepší, či obyčejné audio, jaký má mít rozměr, atd...

k lacnemu procesoru lacnu dosku. napr. ASUS PRIME H410M-E

Lacné mäso psy jedia. Koľkí tu už chceli lepší CPU/upgrade, ale mali šunt dosku, ktorá žravejšie CPU nemusí zvládnuť... Z princípu by som šiel aspoň do B dosky. Na kancelarsku prácu to asi nemá keď vybral CPU bez IGP, takže po rokoch možno bude chcieť lepší CPU. Ak mu neodíde doska, taký i7-10700 sa mu o niekoľko rokov hodí.

z principu by som nekupoval najlacnejsi core_i procesor na ine ako na kancelariu. Konkretne 10100f som instaloval a zapajal klientovi vcera a je to super paradny kancel pocitac. Domov by som ho nechcel.

Pri malom rozpočte prečo nie 8vlákno? Prečo si dal klientovi do kanc. PC CPU bez IGP?

uz som to tu pisal, chyba pri objednavke.

Já bych vzal. Některou z levných B460 se 4 sloty na RAM. Časem se to může hodit, když jsou první dva sloty zaplněné a je třeba něco přihodit. Ale pokud koupíš dostatek RAM rovnou a neplanuješ to na mnoho let, klidně tu levnější H410.Plus by samozřejmě měla mít vše, co potřebujeteš.

Když už, tak aspoň nějaké chlazení https://www.czc.cz/asrock-b460m-pro4-intel-b...

Pokud H410, tak něco už s m.2 slotem.