Jakou zákl. desku se soketem FM2+, s boot. NVMe

Jakou zákl. desku se soketem FM2+, která podporuje NVMe bootování, možno i s redukcí do PCIEX16.Děkuji za odpověď.Oncirk

Odpovědi na otázku

V době desek FM2+ se nikomu o NVMe ani nezdálo. Takže tam podporu fakt nenajdeš.

Ako už dávno písal asi Hloupý Honza, dá sa použiť hoci aj flash disk so zavádzačom a ten nabootuje aj z NVMe SSD. Teda ak ho doska uvidí.

Ale proč to dělat? Pokud nemá desku, tak je nesmysl jí shánět. I nejlevnější CPU s nejlevnější moderní deskou a trochou RAM, bude nesrovnatelně rychlejší, než cokoli, co mohl mít na FM2. Přitom to bude podporovat vše moderní, včetně NVMe SSD, a cenou ho to rozhodně nezruinuje.

To máš pravdu. Aj keby šiel do B350 a Ryzenu 2200G.

Mýlíš se. Např. ASRock A88M-G/3.1 má podporu NVMe a slot přímo na desce. Ale shánět desku pro tuto zastaralou platformu vskutku nemá význam.Pokud je mrtvá deska, vyměň celý základ, pokud chceš SSD, pořiď SATA verzi.

No fakt, máš pravdu. To bych neřekl, že se technologie NVMe někdy na jedné desce sešla s paticí FM2+

Tohle je jedna z desek (s NVMe možná i jediná), co byly vydány několik let po té, co se žádné desky už nevyvíjely, ale bylo jasné, že AMD stále nemá nic nového a hodlá s AM3+/FM2+ prudit ještě nějakou dobu. Je to někdy z doby cca rok, dva před prvním Ryzenem. Stejně tak vyšlo i pár nových AM3+ desek:https://www.cnews.cz/usb-3-1-m-2-a-nvme-ssd-na...

Tak tím se to vysvětluje