» Poradna » Počítačové sítě

Jakou WiFi anténu, když stíní vlastní dům?

Zdravím všechny koumese a prosím o radu... Mám problém s viditelností na AP. Je sice velmi blízko (cca 40m), ale je na střeše domu který stojí ve stejné řadě jako byt kde momentálně bydlím. Kabel mi sousedi nedovolí natáhnout, na střechu mi taky anténu zakázali (bydlím ve druhém patře čtyřůpatrové bytovky. Jediné možné řešení (respektive jediné místo kam můžu umístit svojí anténu) je venkovní fasáda jednoho ze dvou oken, které patří k mému bytu - viz náčrtek (je to pohled na střechy z ptačí prespektivy. Problém je v tom, že i když mám AP velmi blízko, tak ten zbytek domu mi stíní tak, že je signál na mém NB velmi málo rozeznatelný - a to jen v okně, uvnitř budovy vůbec žádný. Chtěl bych poradit s nějakou venkovní anténou, která by mi signál zesílila, i když nutně bude také v radiovém stínu (s tím se opravdu nedá nic dělat, zkoušel jsem domluvit už leccos ) - rád bych signál kabelem přivedl dovnitř a tam ho dál distribuoval opět bezdrátově. Tedy prosím o tip na nějakou kvalitní/výkonnou a pokud možno nenápadnou venkovní anténu a způsob, jak přivést signál do bezdrátového routeru (ten již mám). Díky za jakoukoliv radu I. _____ ________-_-________| | | | WiFi | || | |soused| | || AP | | | | ||_____| |______|______|_____|

Odpovědi na otázku

Těžko radit, zkus si udělat anténu z CDčka (návod si vygoogli), je skoro zadarmo a jednoduchá na výrobu a pomocí ní můžeš vyzkoušet, jestli taková anténa bude stačit. Má kolem 12-ti dB. Smaozřejmě, kabel mezi anténou a routerem by měl být kvalitní a co nejkratší.

kurňa, stejně je to rozsypaný, přihodím pak obrázek... Díky za radu, zkusím se na to podívat. Klidně bych do toho i něco vrazil, předpokládám že to bude muset být nějaká všesměrovka, páč nemám odkud bych chytal aspoň nějaký odraz. Jsem v tom lama

ajajaj, koukám že ten obrázek se pěkně rozpadl, ignoruje to mezery. tož místo mezer tam hodím tečky...._____ .________>_| ....| | .....| WiFi | ....|| ....| |soused|..... | ....||>AP|_____| |______|______|_____|

No to máš fakt blbý. Osobně si myslím, že by to chtělo směrovou anténu (yagi). Kupoval jsem jí v Alze asi za 600 + pigtail. Položil jsem jí jen na parapet ( pozdějí podlepil vítr ap. s ní mírně hýbaly) a signál byl jak víno.

Yagi je pro tento případ spíše nevhodná - používá se pro dlouhé vzdálenosti bez překážek. Tady je naopak signál rozptýlený průchodem přes barák, takže je lepší použít anténu s širším úhlem vyzařování a přesto dobrým ziskem -  například biquad ( třeba v provedení CD-anténa)

pokud se to ukáže, nevím jak jinak vložit do příspěvku obrázek...

Neni pred tebou naky barak ze bys to hodil odrazem pres nej? Jinak bych si udelal pokusne nakou plechovku(je to elvne a na pokus to staci) a sam uvidis.http://www.simandl.cz/stranky/czfreenet/anteny/...

bohužel není, taky jsem na to myslel, ale před oknem mám zahrady a obrovský údolí... Výhled je to krásný, ale to se mi zrovna nehodí už jsem zkusil vyrobit to CD (biQuad anténu), ale o mnoho se to nezlepšilo, navíc je to směrové a já bych potřeboval asi nějaký všesměr..., signál lovím různě a víc se ztrácí než nachází No, každopádně jsem narazil na "prý" o něco výkonnější "TRELL" anténu tak zkusím ještě to. Pak už jen ladit a ladit A když už jsem u toho lazení... Jak změřit sílu signálu (nejlépe takovým grafem jako má Netstumbler), když nemám v noťasu kartu ke který bych připojil anténu, ale musím to hnát přes WiFi router (a pak LAN) který nemá kontinuální měření signálu?

Berme to z jiného úhlu. Technické záležitosti nechám na někoho jiného. Nenapsal jsi zda jsi v pronájmu bytové jednotky či nikoliv. Pokud vlastníš byt,máš na něj kupní smlouvu. V kupní smlouvě jsou vždy uvedeny i klauzule o společných prostorech, tzv. spoluvlastnictví. Pro laika řečeno ty máš prostě i kus schodiště v baráku a kus střechy atd. prostě to co používají všichni. Tzn. že jestliže ti to sousedé nedovolí, jednají protiprávně. Co musíš udělat. Napsat správci domu (ten musí existovat) doporučený dopis, že žádáš o umístění svojí antény pro PŘÍJEM internetu na střechu vašeho domu. Musí odpovědět do 30ti dnů, pokud ne, má se zato, že souhlasí s umístěním a tymůžes směle vytáhnout kabel na střechu. Pokud odpoví, musí být jasně uveden důvod proč? Když bude pyskovat, že nemusí být uveden důvod,má smůlu. Začneš natahovat kabel a nezajímá tě nic. Nic však není bez háčku. Správce,popř. sousedi, můžou začít prudit s tím, že se jim třeba ruší signál na TV, žes udělal špatně izolaci při průchodu střechou atd. Vše je pak o soudech.

DObry tak bych se to tez snazil a jako argument bych dal ze kdyz jsou na strese anteny k TV proc bys ty nemoh met antenu WIFI.vsesmerova se hodi na sireni signalu do okoli, smerova je lepsi na prijem signalu.

Problém je asi spíše v kabeláži.

pardon, uvedu to na pravou míru - bydlím v podnájmu (jeden pokoj já, jeden kolegyně, společná kuchyň a sociálky), navíc to vypadá že za rok si budeme muset hledat nový podnájem...Aco se týče routerů, nemusí být co nejblíže k anténě? Tři patra kabel by asi nemělo cenu tahat, navíc na půdě určitě nebudou zásuvky na napájení routeru... (kdybych pozapomněl na to, že tam mi ho stejně nikdo nepovolí )

Ahoj, to je to nejhorší řešení, 2,4 a přes barák. No což už, ale rozhodně nedoporučuju něco chytat odrazem (jednak to není kvalitní signál a nemusí být vždicky stejnej) nepřemýšlel jsi o menším stožáru? (jestly by to šlo). To by bylo asi nej, ale jinak jakou antenu to je takhle těžký říct, záleží kolik je mezi ap a tebou stěn a z čeho jsou (i tak ti ale neřeknu s klidným svědomím prdni tam 15dB a budeš mít signál jak víno, to se prostě nedá). Holt to chce skusit.

Díky za nápad, ale asi by mi neprošlo zakopat někdě nějakej stožárek . Před okny není nic, než pláň a cizí zahrady...Co se týče baráku, tak těch stěn je tam asi pět, navíc poctivý, takže uvnitř nechytám signál vůbec žádný, u oken velmi slabý, z okna slabý...

A nemáš před okny třeba sloup veřejnýho osvětlení? že bys hodil naténu na něj a kabel z okna na sloup ... i to jsem už viděl

na veřejné sloupy bacha, dostala jsem pěkný pojeb od servicemanů veřejného osvětlení když se to dozvěděli

a nějaký jiný nápad?