Jakou vybrat grafiku

Dobrý den,prosím o radu ohledně výběru grafické karty.Syn má stolní pc - zákl. deska GIGABYTE GA-78LMT-S2P , Procesor AMD FX ( tm ) – 4130 Quad Core Processor 2,81 GHz, RAM zatím 4GB (chce ji rozšířit na minimálně 8GB nebo spíše na 16GB, ale neví zda to půjde - našel jsem 2 údaje o max GB RAM na desku jeden uvádí 8GB a druhý 16GB. - PROSÍM O RADU, jak VELKOU RAM můžeme osadit.Jaká grafika by k tomu byla vhodná na hraní her? Našel starší NVIDIA TESLA K20 - fungovala by v této sestavě? Děkuji mnohokrát za rady.

Odpovědi na otázku

Jde osadit až 2x8GB, tedy 16GB celkem. Grafika jde osadit prakticky jakákoliv PCIe (najde se pár výjimek). Ale vzhledem k tomu, že je to 10 let staré PC, tak to nemá smysl řešit. Navíc po osazení K20 to může jít celé do kytek. Je to stará profi grafika s vysokou spotřebou (a na dnešní dobu mizerným výkonem).

Vykonem je nad 960 GTX, navic ji muze odemknout pres K20X Bios, ale i v zakladu ta spotreba bude brutalni na ten vykon. Ten puvodni chladic se da "potunit" a pouzit klasicky vetraky https://www.youtube.com/watch

Pěkné. Jen by mě zajímalo, jak bude řešit ten drobný detail, že to nemá žádné výstupy pro monitor, takže ho zapojí do desky a pak bude muset hry přesvědčovat, aby používaly K20 a ne integrovanou, ve které to má zapojené. Navíc ani netuším, zda to u této stařešiny vůbec takto používat jde.

Pravda, on navic nema ani integrovanou, tak mu to zapojeni do desky moc nepomuze a i kdyby mel, tak plno her nepresvedci a system tu GPU vubec nenabidne v nastaveni pro aplikace

Dobrý den co znamena ze by pc mohl jit do kytek .

neinvestuj do toho PC ani korunu. Lacny i3 12100, 2x8GB DDR4 RAM, lacna B660 doska, lacny 500W seaonic. Grafika bude vacsi problem, hlavne financny.

Dobry den pocitac ktery zde uvadite stoji okolo 13000 nemam tolik penez

tak pak jedině aukro nebo bazoš....

Ty musíš být troll nebo nevím, pokud nemáš ani 13 tis, tak kup na hraní tohle: https://www.czc.cz/xbox-series-s-512gb-bila/...

tak nebudes hrat.. To ten "pc za 13" este nema grafiku, ta bude dalsich 5-6000 korun, ak zozenies quadro T600 co sme sa tu o nom minule bavili. Idealna by bola rtx3050, ale ta stoji viac ako tych 13 a aj tak ju nezozenies skladom

Jak jsem psal, pokud chce hrát, ať si koupí xbox za danou cenu toho nabídne víc než dost. a i s gold členstvím se nedostane přes 10k, navíc v gamepassu je pak plno super her zdarma.

to uz je na nom, hlavne nech do toho 10rocneho slabeho kancelPC nedava $$$. Nieje to vhodne na hry.

Minulý týden kupoval známej na bazoši celej komp s GK geforce GTX 970 s 16GB ram za 10tis. a je spokojenej.. :)

K tomuhle procesoru nemá smysl kupovat nic výkonnějšího než GTX 1650. S tím spustíte fakt hodně her. Ale celkově už je ten počítač hodně zastaralý a chtělo by to obměnit celé. Podle návodu vaše deska umí celkem 16GB paměti. Myslím že by stačilo dokoupit 8GB paměti, celkových 12 GB by stačilo až až.