Jakou tiskárnu laser x inkoust

Ahojky, mám takový menší větší problém. Potřebuji koupit novou tiskárnu a jsem totálně v pasti.. teď mám multifunkční Epson, ale i přes to, že z 80% tisknu pouze černě (mám nastavený černobílý tisk) , neustále dochází barevné náplně a já pořád jak trotl kupuji nové a už ne to vážně nebaví. Chtěla jsem poprosit o rady. Budu tisknout z 80% černě, barvu občas taky využívám. Tisknu podklady k uzávěrce, měsíčně cca 30 listů i oboustranným tiskem a k práci využívám i scanner a kopírku. Fax nepotrebuji. Připojení bych chtěla přes WiFi. Fotky a podobný obrázky netisknu. Jakou tiskárnu byste mi doporučili? Laser x inkoust? Jak fungují laserové tiskárny když dojde barevný toner? Lze tisknout černě? Existuje vůbec nějaká barevná inkoustová tiskárna která tiskne černě i bez barevných náplní? Měla jsem kdysi služební Canon pixma MG6450 a ta to zvládala, ale když jsem napsala dotaz na servis, jestli to je stále možné, tak mi odpověděli, že kvůli údržbě tiskárny je nutné mít všechny náplně plne.. Je tomu opravdu tak nebo se to dá obejít? U služební jsem to neřešila, ale kdyby se mi rozbila soukromá, byla bych na sebe naštvaná předem všem děkuji za rady, já jsem dneska celý den koukala na různý články a jsem fakt v pasti. Nechci dat za domácí tiskárnu balík peněz, ale nechci ani žádné chrastítko kam bych kupovala co měsíc barevnou náplň...

Odpovědi na otázku

Barevný laser, který tiskne bez barevného toneru asi nebude.Máte Epsonku, nevím, který typ, ale ty nové s velkokapacitními inkousty tisknou za hubičku. Nekupují se kartridže, ale dolévá se inkoust po 70ml, stránka vyjde na pár haléřů, doslova.Ale nemá to oboustranný tisk.Jakou částku jste ochotna investovat?

Máme stylus SX 405. Cena není zas až tak rozhodující, něco kolem 5 tis? Cca

Tak není to jednoduché k nabízení. Moje nabídka asi taková ....Je několik možností:1. kompletní duplex i ve skenování a tisku, wifi, 4x inkoust velkokapacitní, jedna barva (kartridž) za 1800,- na 4000 stran https://www.alfa.cz/product.php2. také epson, ale nemá duplex, wifi, 4x velkokapacitní inkoust , jedna barva za 160,- na 6000 stran!https://www.alfa.cz/product.phpNo a samozřejmě jiní výrobci mají asi něco podobného. Já mám dvě epsonky pár roků, sice starší, ale spokojenost.

Já jsem teď ještě koukala na specifikaci naší tiskárny a tam u náplní píšou, že je to na cca 400 stránek. Je to možné?? Takový obrovský rozdíl? To by se pak opravdu vyplatilo zainvestovst do nějaké tiskárny svelkokapacitní barvou. Já na to ještě zítra mrknu podrobněji a uvidím. Každopádně zatím děkuji za pomoc.

jo jo, je to možné, a to ještě těch 400 je na tyhle typy malých kartridží fajn číslo. Každá stránka se počítá jakoby 5% potištěná. To pak inkoust jen letí, když tam jsou nějaké obrázky nebo grafy a tabulky s výplněmi.

U této tiskárny se dají použít samoresetovací náplně a doplnit si inkoust sama, mne vyjde JEDNO naplnění všech 4 náplní dohromady na 40 Kč - to je kdybys naplnila jen černou 10 Kč - to je moc???? Kvalita naprosto stejná jako při "originálních" náplních...

Nebo používat náplně třeba od Armoru nebo Xeroxu. Tam ta cena není tak vysoká a tahle tiskárna by si s nimi měla poradit. Přinejhorším se vyhodí

no to není vůbec moc, to je zadarmo. Já vůbec netušila, že něco takového existuje. Kupovala jsem jednu barvu za nějakých 140Kč Pokud jsem hledala na internetu dobře, tak bych musela koupit tohle http://ink-shop.cz/cs/50-ciss-spdi-pro-t0711... a pak bych jen doplňovala barvy?

No, já si doplňuji ty epsony také sám, do samoresetovacích kartridží, ale furt je to opruz. Kartridže jsou malé a neustále některá barva dochází. A to doplnění není tak úplně snadné, sem tam barva ukápne, sem tam se něco nepovede. To je dobré ak na domácí bastlení, ale ne na firemní použití.Já si na zvykl, tiskárnu nehodlám měnit, ale pokud bych měl možnost, tak tu s těmi inkoustovými tanky.Ale rozhodnutí je na Vás.

Máme to i ve firmě a je to bez problémů - myslím ty samoresetovací. Doplňujeme to sami - ani ajťáka už nevoláme....

ajtak alias plnic cartridges :)

No u nás bez svolení "ajťáka" se nesmí nic - jinak při jakémkoliv problému a zjistí se že do toho někdo zasahoval - a to právě byla i výměna náplní to firmě musím zaplatit - práci za uvedení do původního stavu, práci IT i popřípadě pokažený HW, spotřební material a jiné... Holt je to tzv. velká firma - né "ferda mravenec - práce všeho druhu"

Na kancelářskou práci je laserovka pořád lepší. A většina tiskáren jde nastavit tak, že při čb. tisku nechává barevné kazety na pokoji. (U OKIn se to jmenuje Složená černá/opravdová černá).

Ano to je taky řešení, sice jsem myslel něco jiného, ale to je snad ještě lepší.... Já mám doma i v práci jiné tiskárny - nevím jestli by to na to šlo. Budu muset pozjišťovat.... Máme Epson BX525WD

Za tenhle peníz je k mání laserová multifunkce. A když se do ní budou sypat alternativní tonery, bude tisknout levně a dlouho.

Ahojky, všem vám děkuji za názory a inspirace. Vůbec jsem netušila, že existují nějaké tankové náplně... Včera jsme měli rodinnou radu, vybírali jsme mezi Epsonkou L365 / L455 , Brother T500W / T700W a nakonec vyhrála Epsonka L365.. Na moji uzávěrku a občasné domácí tisknutí snad bude dostačující