Jakou tiskárnu laser čb I barva

Ahoj hledám tiskárnu která není drahá a má oddělení toneru pro barevný i čb tisk, potřebuji aby to umělo drivery pro apply, a všechny win od xp včetně win 10Jsme malá firmička, taková větší rodinaDíky

Odpovědi na otázku

Kolik stránek měsíčně plánuješ vytisknout? Budou to texty, nebo fotky?

Levné barevné laserové tiskárny mají hodně drahý provoz. Drahé a výkonné firemní tiskárny mají sice provoz levný (třeba toner za 2500, samozřejmě x4, na 10-20 000 stran), ale pořizovací náklady jsou v desítkách tisíc.Vzal bych nějakou inkoustovou, s tankovým systémem - Epson, Canon, HP, Brother. Provoz za hubičku, jsou i dostatečně rychlé, jsou i s oboustranným tiskem. O zasychání hlav se už nemusíme bavit, to jsou přesudky z doby před deseti roky. Navíc frma jistě bude tisknout každý den, takže trysky provětrá.

Na dokumenty jednoznačně laser s možností alternativních kazet, na fotky vícebarevný inkoust.

Tazatel chce levnou, barevnou .... tak mi najdi levnou laserovou, barevnou, se skenováním, s levným tonerem. Barevné laserové multifunkce začínají plus minus na 6 tisících, co barevná stránka, to 5 kaček (a to jen při 5% zaplnění). Takže v reálu daleko víc. A toner je za 1500,- na zhruba 12-1300 stran.Už jen za tu laserovou tiskárnu mám dvě inkoustovky a každý inkoust za 150,- na 6000 stran.

Poptávka je po tiskárně, nikoli multifunkci. Běžné laserovky tisknou barevnou stránku za 3,-. Ty levné klidně za 7,60. Pro tisk 1 stránky je výhodnější inkoustovka, pro tisk 10 a více stránek laserovka. Ono to není tak jednoduché rozhodování.

a taky je dobrý připomenout že když jedna barevná strana s 5% pokrytím přijde na 3-7 korun, tak když si zaměstnanec vytiskne fotku dětí a pejska na A4 tak to přijde zaměstnavatele na 60-140 korun za jednu stránku na toneru... To se pak požadavky na barevný laser rázem přehodnocují na ČB levný laser za 15-25hal strana + inkoust Epson s XXL inkoustama.

Právě letošní horké léto jsem se přesvědčil, že tankové tiskárny umí dokonale zaschnout. Ve firmě nechali na multifunkci svítit slunce a celé léto nevytiskli ani stránku. Už jsem to nerozchodil, ani jednu barvu.

Každá inkoustovka může zaschnout. U Epsonu je šance ji opakovaným čištěním rozchodit, u ostatních to většinou odnesou topné odpory a je nutno vyměnit hlavu.

Ja balim na radu vozik s naplnemi do igelitoveho pytliku. Letni vedra stejne jako topeni v panelaku, nedavaji inkoustu šanci delat tydenni pauzy.

Kukni po firmach,, ktere pronajimaji tiskarny. My napr platime jen za tonery, tiskarny mame zdarma. Kdyz se pokazi, prijedou, vymeni...

U těch malých se to hrubě nevyplatí.