» Poradna » Ostatní

Jakou tiskárnu kolem 4000Kč?

Dobrý den,
uvažuji o koupi tiskárny a rozhoduji se mezi Canon i560 a HP 5652, zajímají mě hlavně provozní náklady a výdrž catridgí, pokud máte s nimi zkošenosti nebo znáte za tuto cenu lepší napište prosím

Díky

Odpovědi na otázku

No a co treba zkusit laser? Nejen, ze usetris na tisku, ale dnes uz neni ani tak drahy. Treba: Minolta PagePro 1300W za 4500kc u www.tsbohemia.cz .
Ale jestli chces mermomoci ingoust, tak pro Canon hovori oddelene ingoustove zasobniky, ale na druhou stranu si stejnak muzes koupit neorginalni ingoust a doplnovat si ho sam a hlavne mnohem lacinej, takze bych to nevidel jako vyhodu oproti HP kde jsou vsechny barvy v jednom zasobniku a jedine cerna je vzlast. No s Canonem nemam zadne zkusenosti, s HP jo a dobre. Takze ja bych asi volil HP. Ale pokud nepotrebus barvy ber laser a nebudes muset kupovat casto kartrize.

Mam toho Canona a nelze než chválit.Koupil jsem ho hlavně kvůli fotkám a špica.Výdrž barev nemůžu zatím soudit proto,že jsem ještě nedoplňoval,ale na fotky jsou prý lepší orygoš kvůli věrnosti barev.

Tiež musím súhlasiť s i560, mám ju doma už pol roka a je to sila mám na nej vytlačených pekných pár desiatok fotiek ako 10x15 tak A4 a len teraz mi dochádzajú farby. Ale vzhľadom na cenu origoš ani neuvažujem o nejakých refiloch pretože ani jedna sada zatiaľ čo som pozeral namá zaručene farbivo s hustotou 6 ale iba 3 a to by zasralo celú tlačovú hlavu a polovica ceny tlačiarne je v riti. Tak si na to daj potom pozor. No a kedže text (čierny) tlačím len veľmi málo tak tú čiernu náplň mám asi na 5 rokov. Len raz za dva týždne vytlačím tak jednu stránku s textom aby nezaschli trysky.

ted v computeru je test inkoustovych tiskaren zhruba kolem teto casti a vitezem je Epson C84. Mame doma C64  zatim velka spokojenost.

Nenapsal jsi dost důležité údaje - NA CO tu tiskárnu potřebuješ. Na účetní sestavy? Na reprezentativní firemní dokumenty? Na fotky? Kolik asi toho vytiskneš za měsíc, za rok?
Na kancelářské potřeby pro velké zatížení bych Ti doporučila nějaký HP-LJ - sice vyšší pořiz.cena, ale při větším zatížení se ti to vrátí v provozních nákladech.
Na fotky bych doporučovala nějaký vhodný Canon - jednu mám a fotky jsou skutečně skvělé, provozní náklady rozumné. Obecně si myslím, že HP sice koupíš levněji, ale provoz je dražší, zatímco u Canonu je to přesně naopak.