» Poradna » Ostatní

Jakou televizi s uhlopříčkou 72 cm

Poraďte mi, jakou si mám koupit televizi s úhlopříčkou 72 cm. Líbí se mi značka THOMPSON prodáváná ve obchodech OKEY (možno v případě nespokojenosti do 30 dnů vrátit bez udání důvodu), ale je vyráběná v Polsku a ne ve Francii, odkud firma THOMPSON pochází. Nebude to nekvalitní? Mám kabelovou televizi, je vhodnější 100 HZ nebo stačí 50 HZ.?

Odpovědi na otázku

Rubín-1982 nebo TESLA color-plochá obrazovka(1975)-

Co se značky týká, každý ti poradí něco jiného, a záleží na tom co očekáváš a taky za kolik. Za známou značku se samozřejmě platí, a ne vždy je to vyváženo lepší kvalitou. Za televizi této uhlopříčky můžeš utratit 10k (třeba Mascom MC 7165S na www.obchodnidum.cz/) ale i několikanásobně víc. Pokud máš z kabelovky kvalitní signál - a to by měl být - vol 100Hz, obraz je klidný a méně namáhá oči.

S Thomsonu mam trochu smysene pocity - obraz vetsinou nadprumer, ale poruchovost docela vysoka.Co se tyce znacky je tezko doprucovat kazdy bude tvrdit svoje. Obchodni zastupce od Sony neprizna ze ty jejich televize maji hnusny obraz (za ty prachy) a i pri 100hz se chveje. Proste pokud clovek tomu nerozumi tak mu prodavac vnuti co chce zrovna prodat.Zkus se mrknout na Panasonic, ma sve mouchy, ale obraz ma ok. Srovnej treba SONY x PANASONIC. Nejlepe to jde podle loga TV stanice.Urcite kup 100hz na 72 to uz poznas.Ale jestli chces kvalitni tv tak LOEWE. 72 koupis i za 20 000kc a je bez diskuze lepsi nez ostatni vyrobci.

He, a si si isty ze ta "loove" bude mat aj po 2rokoch nerozladeny tuner? Citlivost atd je tiez ok?

No moc majitelu teto znacky neznam (presne 3) A tak dloho ji maji jen dva. Maji Akondy s uhoprickou myslim 92cm a jedou absoutne bez poruchy.Co te privadi na myslenku, ze by se zrovna u teto exkluzivni znacky rozladoval tuner? To neni nejaky sunt typu Hyuindai, Otv, Tesla a i Sony se muze jit zahrabat.

Neviem mam ju zakodovanu v hlave ako lokalnu nemecku znacku ktoru som asi videl v quelle alebo kde, cim ziskala moju nedoveru . Ak tvrdis ze su OK tak su OK.

No to jde poznat že tomu rozumíš jak důchodce počítačům. Loewe rozhodně v Quelle nebyl a ani nebude, tam jsou jen šmejdy typu Universum a podobné. Loewe je velmi exkluzivní a kvalitní značka, je to zkrátka už vyšší kategorie TV.

Ja netvrdim ze nie je a to ako tomu rozumiem nemozes posudzovat podla jednej otazky. Zijem v DE dost dlho na to aby som loewe uz videl a mam ju proste v hlave v oddeleni "divne" tak som sa spytal . Ak tvrdis zo skusenosti ze je kvalitna tak OK (BTW. design obalu nehovori nic o kvalite).

No jestli si myslis, ze LOEWE se prodava v Quelle, tak to se silene myslis:) L je skutecne spicka, jak kvalitou tak cenou. Takze kdo na ni ma, tak muzu jenom doporucit.Maj ji znamy (uz pomezne starou, pocitam tak 8-10 let), ale stale mohem lip vybavenou nez drtiva vetsina dnesnich komercnich znacek (PIP, StillImage, Programova predpoved...) Ve svy dobe to musela byt desna bomba.

...ale na Sony mam rovnaky nazor ako ty . Ja uprednostnujem philipsy aj ked to nie je ziadna spicka niektore ich lowendy, a ani co sa firmwaru tyka, ale aspon viem ze prisipevam firme ktora robi dost silny (az priekopnicky) vyvoj novych veci...

"...aspon viem ze prisipevam firme ktora robi dost silny (az priekopnicky) vyvoj novych veci..." Hezkej argument na podporu znacky! S tim se da umlatit kazdy zastance sitne fy Sony (ktera je naopak zpatecnicka az na veky, s naprosto odpornou politikou mrseni jakychkoli standardu k obrazu svemu...)

to : MMÚplně přesně s tebou souhlasím.

jsi servisni technik ??? DD

Jo jo LOEWE to je opravdu dobrá volba. Jestli moc nezáleží na penězích, ale preferuješ kvalitu tak jdi určitě do LOEWE.

já mám doma TV Funai a zatim (15 let) <B> neměla </B> ani jednu poruchu, tuner stále v pohodě.....

LOEWE rozhodne neni lokalni nemecka znacka, uz kdyz vidis design, tak je jasny, ze jde o highendnesetkas se s ni protoze je dost draha, bezne v obchodech neniDoporucuji se se alespon zamyslet na Samsungem 72cm 100Hz (je ted v akci Okey) za 12k

nevím jestli chceš 100 hz nebo 50 HZ ale před měsícem jsem si koupil 50 Hz 72 cm a poho, koupil od Panasonicu ale JVC má také dobrý obraz

Ahoj, No já mám THOMSONa řady Scenium, uhl. 72 cm, už čtyři roky, a zatím bez závad, obraz je jak víno... Rozhodně bych doporučoval 100 Hz, zvláště pokud máš kvalitní signál.

Pokud ses nespletl, rozdil je THOMPSON a THOMSON. Kdysi jsem vlastnil i tenisky BUMA!

nespletl...THOMSON...

jj stačí zajít na vietnamskou tržnici a už si můžeš koupit:Radiomagnetefon PanascanicTV SomyHerní konzoli PolystationBoty NakePonožky Addidas

Jestli na to nespěcháš, počkej, až budou levnější ploché TV, mají lepší obraz a pověsíš si ji třeba na zeď.

To si jeste pockas. Dnes slusna plazma stoji cca. 100 000kc. Dejme tomu (za predpokladu bude pokracovat pokles cen podobnym tempem jako doposud) se dostane na 30 000kc tak nejdrive za 5-7let (30 000kc si myslim ze je hladina pod kterou se plazma zacne u nas vic rozsirovat.Jinak osobne muzu dopurucit Panasonic co se tyka obrazu je urcite lepsi nez Sony a navic se dela v CR.

A jeste plazmy maji lepsi obraz jen nektere. Vetsina z tech levnejsich (100 000kc) je des a hruza.

Vyser se na bednu, běž se raději projít, nenech si vymívat mozky

Ano, radši budu koukat na bednu, než abych psal potom vymívat místo vymývat...

Jednoznačně Philips - 100Hz. Kvalitní TV za rozumnou cenu. Jede nám už 7 roků bez jediné poruchy.   Thomson nebrat!

mam od nich TV a jsem velice spokojen.Delaji dva typy te same jedna 50Hz a jedna 100Hz, koukni na ceny.

Mám Sony 100 Hz 29LS60 a jsem spokojenej. Asi 2,5 roku. Tehdy stála 33.000, dnes se dá sehnat za 16.000

Loewe je fakt dobra znacka videl jsem 120 cm uhlopricku a hadejte kolik za ni chtely. Stala pul milionu, ale vobraz byl fakt super. Jinak sem zastance znacky SONY a jejich obrazovek Trinitron

No sám jsem v tom teď plaval a jen se utvrdil, že na té značce LOEWE něco vážně bude a už jsem si objednal: Loewe Aventos 3772 za 20.000,-Je to jen 4:3 ale kvalita provedení a design a hlavně to nemá každý Franta z horní dolní...tím nechci žádného zdejšího Františka v nejmenším urazit . Navíc tahle bedna je asi o 9.000,- levnější než bývá - prý nějaká promo akce dovozce. No a i kdyby se jednalo o výprodej, tak je to stejně špica :)