Jakou tankovou tiskárnu kolem 4000,- na doma?

Ahoj, doporučení na tiskárnu? Teď máme inkoust a to doplňování mě už zabíjí. Teď se mi líbí ten tank systém. Cena okolo 4 tis.? Přijatelné náklady, aby např. náplně či hlava nestály víc než sama tiskárna. Barevná, Wifi... 60% tisk černobílé, sem tam něco dceři do školy barevně a uvažuji i nad tiskem fotek. Co toto?https://www.czc.cz/hp-smart-tank-515-tankovy... Díky M//"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou."//

Odpovědi na otázku

Až jednou zkusíš laser, tak už nebudeš chtít jinak a rád obětuješ i barvy Taky jsem se dřív otravoval s inkoustem, abych tak jednou do měsíce vytisknul jednu fotku. Jinak jsem převážně tisknul dokumenty a co chvíle byla zaschnutá hlava a víc barvy jsem spotřeboval na čištění hlav, než na samotný tisk. A ten domácí tisk tě taky brzo přestane bavit, když v každé drogerii mají automat na fotky za pár kaček.

To cisteni hlav neni u tankovych tiskaren problem. A naklady jsou temer nulove (po zakoupeni tiskarny).

Není to jen o čištění hlav, ale taky "kvalitě" kancelářského tisku atd. Určitě nezbochybňuji inkoust na fotky, ale na tisk dokumentů je laser o třídu výš.

V poradku, nic proti tomu. Me jen mrzi neustale opakovane "inkoust je drahy" a "hlavy porad zasychaji" od lidi, kteri naposledy pouzili inkoustovku pred nastupem tankovych tiskaren.

Samozřejmě pokud člověk tiskne aspon 1-2x do měsíce, tak mu to nezaschne, to je fakt.

Keď tlačíš 1-2 do mesiaca nepotrebuješ žiadnu tlačiareň , ak už potrebujeeš tak si kúp ihličkovú . Základná páska ti vydrží celý život tlačiarne . Kamarát má takú už 20 rokov a stále tlačí a tlačí !Dnešné tankovacie tlačiarne sú už tak múdre , že sa sami zapnú otestujú , vyčistia a potom vypnú ke´d neptačíš nejakú dobu . Mal som všetky typy, ale po kúpe tankovacej tlačiarne ma prestali zaujímať tie vaše fňukania o cene tlačenia ! Cene je nepodstatná !

tankovu tlaciaren som pouzival v minulej praci, dokonca som ju osobne na moj podnet kupoval. Domov som si kupil ciernu multifunkcnu laserovku. Keby som kupoval domov tlaciaren dnes, si kupim multi laserovku. Vacsina ludi kupuje domov 50€ lacne srackove farebne atramenty kde nove naplne stoja 55€.

To bylo než jste nastoupil do Applu?A jaké tiskárny používáte v Applu?Já se právě rozmýšlím domů, co za tiskárnu, naposledy jsem koupil Xerox Workcentre 6509b, byla super, akorát jsem jí pořád půjčoval (všichni kolem ji potřebovali víc než já, doma prakticky netisknu, do firmy pořizuji už jen pronájmy), a teď bych ji zase potřeboval, můj Xerox nakonec skončil u mámy, brát jí ho nechci, tak uvažuji, jestli právě tankový inkoust, přičemž jsem si oproti tomu, co se tu píše, s čištěním hlav tankových tiskáren užil svoje, a nebo zase laserovku. V každém případě to musí být multifunkce a musí mít podporu v CUPS.

Proto jsem odpůrcem "alternativních" náplní/tonerů. Ono je opravdu krásné, když jde vytisknutý text z odpadního toneru odloupnout jako provázek z papíru.Tak na běžný tisk ty tankové také vyhoví, stejně se ty papíry nakonec vyhodí. Proto je potřeba pobít více bobrů, aby zachráněné stromy mohly být poraženy a z nich vyroben další kancelářský papír.Na občasný nepravidelný tisk, takřka dávkový tisk je laser lepší. Inkousty prostě potřebují určitou pravidelnou zátěž bez ohledu na konstrukci.

Otázka zněla jak? kdo vyzkouší tank už k laseru nejde a to jsem měl barevnou laserovkumám 4 roky brother žádné zaschnutí, přibalené barvy déle než dva roky (potom nákup na 5tis. stránek barva za 140Kč) a A4 v drogerce bych vážně za pár kaček nedostal

A naopak kdo vyzkouší HP Deskjet, rychle uteče k laseru

Obecne jsou doporucovane tankove tiskarny Brother a Epson. Epsonku mam doma i ja a jsem s ni velmi spokojeny.Ber ale v uvahu, ze to je jen na kancelarsky tisk. S takovou tiskarnou (v tehle cenove relaci) nemuzes pocitat s kvalitnim tiskem fotek. Je levnejsi a jednodussi ty fotky tisknout ve fotolabu (dnes klidne pres Internet se zaslanim domu).

obecne ? Kdo doporucuje Brother ? Z ceho cerpas presvedceni ze je "obecne doporucovany" ?

Třeba já.

Ja doporucuji Brother a nejsem sam. Proc se ptas?

Já taky

Napríklad aj ja ! Mám Brother a som spokojný ! PS. Mám aj Epson a som nespokojný ! Obidve sú tankovacie .

Já! Mám doma Brother roky s naprostá spokojenost. Síťový tisk i síťové skenování z Win, Linuxu i Androidu naprosto bez problémů.

no já ti nevím, mám Epson L386 a fotky tisknu dnes pouze na matnej fotopapír za cca 3,5 kč za A4 + inkoust (nevím zda 1 až 2 kč) . A nemám pocit, že by to bylo úplně mizerné... A natištěno je už hóoodně, fotek bude 1000 A4 a obyč kancelářských 4000-5000 listů

S touhle epsonkou jsem si užil spousty srandy.Kdysi v práci jsem v ní měnil inkoust za sublimační, na to byla úplně pecková.V rodině jsem jich pár pak pořídil, a jak se na tom měsíc netisklo, tak se ucpala hlava. Takže jsem poměrně často objížděl příbuzné s izopropylem. Mám na to tak hluboké vzpomínky, že doma bych to nemohl ani vidět Ale fotky tiskne vážně překvapivě dobře, i proto jsme ji kdysi používali na ten sublimační tisk.

Domov čb laser.Nová, napr. HP 1200w a do nej kľudne originály za pár €Jazdená slušná kancelárska M425dn a do nej repasy.

Tak samo záleží na co ta tiskárna bude. Pro levný tisk bez starostí (např. jestli nevadí, když se nebude měsíc tisknout) je jednoznačnou volbou laser. Barevné laserovky umí tisknout i pěkné obrázky, ale na fotky to určitě není.Pokud to má být i na fotky (jakkoliv se to kvalitě fotky vyvolané ve fotolabu profesionální mašinou vždycky jen přiblíží), tak je zase lepší volbou inkoustová tanková. Pokud se tedy dá pozor a jednou za 3-4 týdny se něco barevně vytiskne, aby nezaschla hlava, což pak může být klidně i na servis.Já osobně jsem koupil laser a fotky nechávám dělat ve fotolabu.Jinak, test levných tankových multifunkcí je v aktuálním Computeru

díky...tady je: https://www.datart.cz/tiskarna-multifunkcni-hp-... cena okolo: 6tis.toner pak 299,--jak často se mění válec?

20000 stran

problem tej tlaciarene je, ze nema LAN

zbytecne drahe, HP jsou obecne predrazene na vstupu i na spotrebaku.

Pro takoveto nasazeni na inkoust zapomen. Kup laser multifunkci a mas klid. Treba tuhle, mam ve svem okoli nekolik kousku a maximalni spokjenost, tisk za hubicku:https://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/brother-dcp-l2532dw/Tisknout fotky a navic doma, je dnes uz prezitek. Tech par kousku za rok ti za par kacek udelaji v kteremkoli fotolabu.

1. nema LAN2. wifi sa nastavuje ako? normalne vyhladas SSID, zadas heslo a pripoji sa?

1. Nauč se číst. OP píše, že potřebuje WiFi nikoliv LAN2. Buď vyhledáním SSID nebo přes konfigurační nástroj, což je ještě jednodušší.

to, ze LAN potrebuje zisti hned ako bude mat s debilnym wifi problemy. LAN pripojis, nastavis pevnu IP a uz sa nestaras.

Wifi jsem připojil, nastavil pevnou IP a vše funguje jak má už dva roky. Ne vždy je možnost připojit tiskárnu pomocí lan, proto výrobci nabízejí WiFi řešení. U Brother je naprosto bezproblémové. "Debilní WiFi" mají neschopní loseři.

Taky mam tiskarnu na WiFi par let, bez problemu. Kde bys cekal problem?

Já jsem zastáncem tankových systémů, díky velmi levnému každodennímu provozu. Určitě doporučuji, ovšem do 4000 Kč i s Wi-Fi nevím, zda vůbec nějaká je. Laser moc nemusím, sice velmi kvalitní tisk, ale podle mě drahý provoz, samotné tiskárny nejsou příliš levné, musí se měnit optický válec a tonery taky nejsou příliš levné. Za mě určitě tankový systém.

Po radostném očekávání začínám být rozpačitý. Problémy se zasycháním hlav, ucpáváním trysek i při firemním nasazení (Epson), podáváním inkoustu v trubičkách (Canon). HP prohlásila, že má starou hlavu (fungl nová, podle data čerstvá). Tak nevím.

Za mě doporučuji Brother mám víc jak 4 roky tisknu nárazově a k žádnému zaschnutí nikdy nedošlo (nejvíc ted stojí balík papíru) a tiskárnu jsem bral i podle váhy stejná epsonka vážila o 2 kg méně

Nazdárek. Za mě Epson EcoTank L3150, mám starší model L355 cca 4-5 let, už ani přesně nevím, tisknu bez problémů a levně, díky wifi i z telefonů a tabletu.

Na tisk z mobilu není třeba, aby tiskárna měla wifi. Stačí, aby byla připojena do sítě přes přes ethernet a vyřešeno.