Jakou sestavu na editaci videa?

Zdravím, kterou sestavu na editaci videa? Vyplatí se lepší grafika? Jiný zásadní rozdíl , kromě ceny, totiž nevidím: https://www.alza.cz/porovnani.htmDěkuju.

Odpovědi na otázku

ten acer je na nic a alza box silene predrazenej ...

Ani jedna z nich není dobrou volbou. Na střih videa nevhodné.V jakém rozlišení stříháš?Živíš se tím?Jaký používáš software?Kolik je limit?

...omluva za dlouhou reakci. Stříhám ve FullHD, neživím se tím, ale dost mě to baví, používám Adobe Premiere a limit je cca 40k.

Ahoj za stejné peníze ti jakýkoliv Eshop zmontuje lepší PC a navíc nebudeš mít v PC žádnou plombu, velká nevýhoda je i záruka na hotové PC dostaneš klasicky 36 měsíců,,, ale když budeš mít skládačku tak je záruka mnohém výhodnější,třeba na SSD 5 let, na zdroj 5-10 let, ramky 10 let atd atd,,,řekni kolik chceš investovat a jestli máš v plánu hrát i hry,,, střih videa myslíš nějaké videa s dovolené nebo her ? nebo profi pracovní videa

Hry určitě ne, chci prostě sestříhat FullHD video a udělat - pokud možno rychle - finální export. Dík.

Třeba Crucial má na RAMky doživotní záruku. ( i přes CZC)

pokud nepotřebuješ kolotočové blikátko, ale počítač skutečně na práci, tak se dá nechat sestavit mnohem lepší PC jak u Alzy, tak třeba u CZC (které osobně preferuju).

Já preferuji "udělej si sám" Jednou jsem si nechal postavit PC u CZC, protože jsem byl línej si ho postavit a dopadlo to špatně...

Navíc tu nikdo netuší aplikační software a zda a jak to software používá výpočty přes GPU (střih, náhledy efektů, atd.), cena je rozdílná o 10 táců. Podle času a IP a nereakce to odhaduji na puberťáckou trollovinu.

omluva za nereakci, nestíhala jsem. Pracuju v Adobe premiere.

Kolotočové blikátko určitě nepotřebuju ...nechat postavit vlastní sestavu mi sice dává smysl, ale potřebovala bych pochopit, co vlastně chtít, nebo co je na těchhle konkrétních sestavách špatně. Dík.

Takže sestava na střih FullHD videa v Adobe Premiere.https://www.alfa.cz/basket.phpZvolil jsem procesor AMD Ryzen 7-1700, což je zde jasná volba. 8c/16t se využije, po přetaktování dohoní výkonem 6900K, místy 6950X.Pro GPU akceleraci navrhuji GTX1060-6GB. Samozřejmostí je 16GB RAM 2666MHz.Na video ke střihu výkonný disk Kingston KC400, na nějaká tvoje osobní data 2TB BarraCuda a na SW se systémem Kingston UV400.

Super, tohle jsem asi potřebovala vědět. Díky moc!

Takže opět:- předražený nevýkonný a nevhodný chladič CPU s mizerným retenčním mechanismem a těžko zaměnitelným ventilátorem!- naprosto přemrštěný zdroj!- paměťové moduly od Kingstonu raději ne, stačily problémy v případě Intelu. Crucial!- pro někoho problematická skříň, nemá pozici pro 5,25" mechaniku. Ventilátory, a jak jinak než od Articu, jsou zbytečné. V té skříni už dva jsou.- k čemu dva SSD? A když už, pak raději Crucial, nebo Transcend. Deska má M.2 slot,což je další možnost a může být i levnější než 2,5" provedení.- GK, k čemu zrovna herní?

A budu se opakovat i já."předražený nevýkonný a nevhodný chladič CPU s mizerným retenčním mechanismem a těžko zaměnitelným ventilátorem"Arctic Freezer 13 ten CPU bez problému uchladí, nebude problém ani s jeho přetaktováním. Ventilátor lze vyměnit bez problému, nevím co řešíš."naprosto přemrštěný zdroj!"Co je na tichém, kvalitním a modulárním zdroji přemrštěného?! Sice ano, sestavu utáhne i 500W a to bez sebemenších problémů s rezervou, ale - 1. nepatrný cenový rozdíl, 2. více konektorů (oproti RM550x).Ale počkat... Já sem přece debil taky, mam pod stolem 1200W zdroj..."paměťové moduly od Kingstonu raději ne, stačily problémy v případě Intelu. Crucial!"O problémech s Hynixem vím, ale to už je pryč."Ventilátory, a jak jinak než od Articu, jsou zbytečné. V té skříni už dva jsou"Lepší AirFlow."k čemu dva SSD? A když už, pak raději Crucial, nebo Transcend"Obyčejný 240GB SSD disk na operační systém a SW stačí! Na video ke zpracování lepšího disku než Kingston KC400 není (kromě PCI disků)! A sr*t si to na systémový disk je masochismus!"Deska má M.2 slot,"NE! Tyhle disky jednou pro vždy NE!"GK, k čemu zrovna herní?"GPU akcelerace?

https://www.czc.cz/208288,%20208612,%2021126... základ, tj. CPU, ZD je dán, na výběr:- OP buď konzumní, nebo vzhledem k délce provozu při renderu bych u pracovní stanice uvažoval i o ECC modulech.- CPU bylo voleno vzhledem k pracovním frekvencím, nikoliv kvůli přetaktování. U pracovní stanice se jaksi dává přednost spolehlivosti.- u chladiče je deklarována podpora AM4 a více než dostatečný.- zdroj je notně předimenzován, i s GTX 1060 by více než dostačovala 450W verze.- skříně jse dal na výběr dvě, obě mají možnost instalace optických mechanik. Fractal je modernistická děravá škatule s pozicí zdroje dole a dvěma ventilátory v dodávce. Chieftec je těžkotonážní klasika, nutno ovšem dokoupit odsávací ventilátor: https://www.czc.cz/124299,%20101438/kody - ano, žádný Artic ve výběru nenajdete.- SSD na výběr buď 2,5" klasika, nebo do M.2 slotu. GK jsem schválně neuvedl, to už je práce pro tazatele a jeho zkoumání zkušeností z fóra zabývající se danou aplikací, viz: https://helpx.adobe.com/premiere-pro/system-requi... . Program pracuje jak s CUDA, tak s OpenCL.

Pochopitelně HDD na data. A zde bych se nebál HDD 24/7 pro NAS aplikace.

Takže..."iXová" verze ryzenu je naprostá zbytečnost. Při řádném taktování k žádné nestabilitě nedojde.ECC do osobního PC? Zbytečnost.Spartan 3? Nu, bez taktování OK. Na taktování slabý (pokud se bude zvyšovat napětí).Co ty SSD?! No ty se mi zdáš!Prosté rozhraní SATA III do M.2 slotu?! Ohavné TLC a ještě do M.2?! Evo do M.2?! MX300 na střih?!Tím sis podělal úplně celou sestavu. Gratuluji.TLC je tak na OS a SW, ale na práci s videem nikoli... Nebo je, ale ospravedlnitelné tak u Intel 750.

A GK na render taky nikde... Bravo.