» Poradna » Mobily

Jakou rychlost zapisu

Dobrý den , vybírám si kameru . Jakou rychlost zápisu paměťové karty potřebuju pro FullHD 60 FPS ? Stačí zápis 30mb/s ? Díky

Odpovědi na otázku

Co takhle konzultovat to s dodavatelem kamery?My vám tady můžeme naslibovat cokoli, zatímco dodavatele můžete v případě problému hnát k odpovědnosti. Určitě vám dokáže říct, které karty má ověřené, že nemají problém.

Údaj FHD a 60FPS neříká vůbec nic o toku dat. Nicméně v technických údajích kamery se zcela jistě dočteš i maximální datový tok a podle toho + nějakou rezervu se řiď.

Maximální datový tok si zvládne spočítat.1920x1080x24 (bitů barev)x60 (snímků/s) = potřebné bpsJak jednoduché. Jenže to by mu vyšlo číslo jako kráva, poněvadž je to bez jakékoli komprese. A protože jeho kamera (tajná špionská) nejspíš provádí ztrátovou kompresi (a to skutečně mocnou), reálné číslo bude mnohem níž.Ale on si to nespočítal, nenašel si typické datové toky na google nebo se nezeptal dodavatele. Zeptal se na Živě. Tak ať se nediví...Jsem zvědavý, jaké sem nakonec dá řešení. Zase něco jako "už jsem to vyřešil, dík" nebo tak, ať je to užitečné i pro další takové...

Od oka: bude to málo. Není problém koupit 90MB/sec.