» Poradna » Notebooky

Jakou RAM zvolit do notebooku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou paměť RAM by jste doporučili pro notebook, Toshiba Satellite L20-199Je to pro mou babičku, která využívá notebook pouze na internet, a zakladní kancelářské práce, chceme na to nainstalovat windows 7, nyní je na notebooku Win XPV hw nárocích na Win 7 jsem se dočetl, že je potřeba minimálně 1GB RAM tak jsem si řekl, že tu ramku nechám vyměnit alespoň na 2GB.Máte nějaké karty RAM, které by jste doporučili? Dosud je v notebooku RAM z výroby o kapacitě 256 MB + další paměť samsung cn m470t6554cz3-cd5 o kapacitě 512 MB, takže to bude chtít asi vyměnit RAM za dvě karty o kapacitě 1GB.Předem díky za všechny odpovědi.Václav K.

Odpovědi na otázku

To budeš muset vyzkoušet sám, protože jistotu budeš mít pouze u těch pamětí, co už tam máš.Tedy sehnat 2x 1GB těch Samsung.Ale z pravidla stačí dodržet časování a typ paměti...tedy u tebe asi DDR2, frekvence důležitá není.

A nechal bych tam to XP pokud nemate nejaky zavazny duvod tam strkat ty sedmicky.

Maximální velikost jedné paměti je 1 GB. Takže zkus koupit 2 paměti SO-DIMM DDR2 533 MHz. Něco takového: http://www.ebay.com/itm/Hynix-1GB-DDR2-533mhz... Ale kde je seženeš, to ti neporadím.