Jakou PC sestavu pro děvčata?

Potřebuju koupit PC sestavu pro tři mladý holky. Co byste mi poradili? Jedno děvče rádo hraje hry (třeba AOE), druhou zajímá internet, multimediální encyklopedie a filmy, třetí na počítači píše taháky do školy. Teď mají nový foťák, takže by se jim líbilo, kdyby si mohly doma vytisknout pár fotek. A přepalovat CDčka. A kopírovat věci do školy jako na kopírce. Co byste doporučovali?Já bych to viděl asi tak nějak:Celeron 2,4 GHz (něco tiššího)RAM 256 nebo 512 (asi 400 MHz)DVD-RW nebo alespoň kombo (Benq?)HDD 160 GB (Toshiba?)zvukovka třebas integrovanávůbec netuším grafiku (TV-out má dnes asi každá, co třeba nějaký Radeon?)disketovkamiddletower17-palcový LCD (Samsung?)klávesnice jednoduchá Chicony (multimediální jsou k prdu)jednoduchá optická myš s drátem (Genius)nějaké multifunkční zařízení scanner-tiskárna se slušným tiskem fotek s nízkými provozními náklady (a v tom už se vůbec nevyznám)síťovka obyčenská (záleží na ní?)a s tím vším bych se chtěl vlízt do 20.000,- Kč. Chtěl bych to koupit někde v Praze se zárukou aspoň dva roky. Poradíte někdo? Předem díky!

Odpovědi na otázku

pračka, žehlička, jehla atd máš to levněji a bude se jim to v životě víc hodit

No na Celeronu 2.4@2.64, 512MB-RAM, 80GB, 17" LCD jakz takz v pohode programuju takze na hovadiny jako poslouchani hudby a AoE to musi stacit urcite.

Proč hovadiny? Většina lidí na PC nedělá "lepší" věci. PC musí podle mně laikům nabídnout ještě nějaký výkonnostní prostor - nikdy nevíte, k čemu ho budou potřebovat.

+ web kameru a monitor moze pouzivat ako zrkadlo

já bych to viděl taktoAMD Sempron 2500+ BOX (1.75 GHz, socket A, 333 MHz FSB, 256kB cache)DIMM 512MB DDR PC3200 (400 MHz) BRANDASUS A9550GE/TD RADEON 9550 128M DDR DVI TV-out AGP (8x)Seagate 160GB ST3160021A (7200rpm, U-ATA/100, 2MB cache)DVD±RW NEC ND-3520A (16xDVD±R, 6xDVD-RW, 8xDVD+RW, 4xDVD+R9) BLACK bulkEUROCASE MDL5470 (ATX, 300W, P4, 2xUSB) černo/stříbrnáMyš Genius NetScroll Optical+ (PS/2)KB Genius KB-06X (PS/2)FDD SONY/ALPS 3.5"GIGABYTE GA-7N400-L (socket A, 400MHz FSB, nForce2-400, 4xDDR400DCH, 2xUATA, audio 6k, LAN, 1xAGP(8x), 5xPCI, 6xUSB 2.0, ATX)LG 17" 710S (0.23mm, 71kHz, 1024x768/85Hz, 1280x1024/66Hz, MPRII)HP OfficeJet PSC1315 (inkoustová tiskárna: 4800x1200dpi, 17/12ppm, kopírka: 17/12ppm, scanner:2400x600dpi, 48bit) USB 2.0s tímhle uděláte vše co jste požadoval i si solidně zahrajete cna dílů je 19700 s daní , pokud budete chtít tichý chladič na procesor tak za cca 250 s daní je Arctic Cooling - tichý chladič

Díky moc za radu. Kde (nejlépe v Praze) to za těch 19.700,- Kč seženu?

www.petracomp.cz , v praze mají pobočku najdi si to na netu

Pokud máš přístup na net tak si s tim scháněním budeš muset "trošku"vyhrát!Ale je to zábavaMůžu ti hodit nějaký adresy

Kdyžtak mi je sem hoď, prosím.Zatím jsem prohrabával pouzeCybexAlfaCompAlzaSoftCzechComputerCo mpzT. S. BohemiaPC ExpertNC Computersa ProComsNejvíc se mi líbí stránky Barbone, protože si můžu PC poskládat dle libosti. Ale nemají pobočku v Praze

Jak sem pochopil tak pouze z Prahy,to já hledám v celých čechách za co nejvýhodnější cenu a pak si to nechám poslat(vyplatí se to) - chápu,že u celý sestavy by to bylo trosku horší,jinak z těch pražskejch:DXT,IMPACT...

V tomhle případě jde hlavně o záruku - aby se nemuselo daleko jezdit, kdyby něco kikslo. Normálně taky hledám, kde se dá.

To je těžký pořízení,protože jako celek to vyjde daleko dráž než když to člověk "lepí"sám,ale pokud máš základní znalosti a nebojíš se toho tak bych osobně preferoval nákup dílčích komponent,tu záruku tam máš taky a za 2roky co skončí to už stejně bude(při dnešním tempu)starej šrot a propo radši koupit od renovovanýho a vyzkoušenýho výrobce než nějakej na lákavou cenu upozornˇující produkt...

U té firmy DXT je výbornej konfigurátor. Asi si to sestavím hodně podobné tomu, co poradil pctuning. Jen si nejsem moc jistý značkami HDD (každý tvrdí něco jiného), vypalovačky (prý Sony není až takové terno) a hlavně základní desky. Je GigaByte dobrá značka? Znamená označení "GB 7N400-L nVIDIA nForce 2 Ultra", že na ní je už grafická karta (asi nic moc, co?)?

není na ni žádná grafická karta , a deska patří k tomu lepšímu co se dá sehnat , jsem rád že dáš na mě , nebudeš litovat já skládám dobrý počítače a kdybych měl postavit něco do 20k tak to bude přesně to co jsem napsal , a disk vem ten Seagate

Vypalovačku určitě LG,nabízí NEJ poměr,cena,výkon a HD souhlas,mám ho v compu 3roky a absolutně bez závad!

Já nakupoval vždy v TS Bohemia, ale jsou tam dlouhý čekací lhůty u reklamací, a dost věcí jsme reklamovali. Teď beru věci u Petracomp, a jsem spokojenej.

Běž do krámu, řekni jim, že chceš utratit 20 000 za počítač a oni ti něco nabídnou. Rozumí tomu víc než kdejaký chytrolín tady v poradně. Já mám Celeron 700 MHz a z toho popisovaného mi jde vše. Na lepším počítači to půjde často rychleji jen o několik setin vteřiny. Například u toho psaní taháků rozdíl vůbec nepoznáš, ten je jinde.

Mám co do činění se třemi stroji (z toho dva NB) a všechny mají procesor 500 - 800 MHz a 256 MB RAM. Podle mě to stačí na většinu běžných tužeb, já po žádném upgradu netoužím. Když už se ale kupuje PC nové se zárukou, tak proč by mělo mít jen CD, když za pár šupů k tomu je DVD-RW, proč integrovanou grafiku, když solidní výkon dostanete za pár stovek navíc, proč 40 GB HDD, když nemuset měnit CD je tak slastné... Hlavně bych potřeboval poradit s tou základní deskou a grafikou, protože tomu zbla rozumím a nechci, aby to PC stále padalo. Výkon ve 2D je podle mě důležitý, stejně tak jako ticho.

Jasne a bude mit pentium 4 2.8ghz se 128mb ram

No tak v krámu jsou právě většinou pouze prodavači, kteří nabídnou nejlepší konfiguraci, ale pro ně samé. Většina z nich tomu moc nerozumí, snaží se pouze o to, aby ze zákazníka vyždímali co nejvíc peněz.

No snad ještě krajky, nebo rozkošnou růžovou čepičku, alespoň?

Dnešní holky tohle už moc nerajcuje (stejně chladně se staví k žehličce či jehle).

mys bych doporucil spis eurocase. je levna, ale fakt dobra.

Kde tu erocase prodávají? Já mám nejradši jednoduchá řešení bez nutnosti údržby s intuitivním kolečkem.

Mozna se k tomu pocitaci daji pripojit tri klavesnice, mysi a monitory. Pak ho ta tri devcata mohou pouzivat soucasne. Pro dva uzivatele to jde urcite, navody jsou na Internetu.

To mě zajímá. Dvě najednou by bylo akorát. Fakt cool by bylo, kdyby se dalo dokoupit nějaká dlouhá šňura k monitoru, myši a klávesnici, takže by se dal udělat takový terminál v jiném pokoji. Jak na to?

Jednoduchy ne? Ja mam u komplu 3 mysi a 2 klavesnice, vsehcno prodlouzeny (aby to vystacilo do postele ) pak 2 monitory + TV a sem celkem v pohode...

No jo, ale to pro to musíš mít uzpůsobenou grafickou kartu, musíš sehnat všechny ty prodlužovací kabely a musíš mít bednu, do které se dá tolik myší a klávesnic strčit (nebo alespoň nějakou rozdvojku). Hlavně ale musíš mít operační systém, který umožňuje práci víc uživatelů zároveň. To jsem ještě nikde nikdy neviděl.

Duo počítač mají přímo v nabídce na www.barbone.cza klávesnice a myš a monitor se dají prodloužit kabelem.

Dobře, ale co ten systém s více uživateli zároveň? Tohle umějí Windows XP?

ne e semprona skutečně ne .... :)jo a na LCD rovnou zapomeňte levnější než za 8000,- nekupujte jsou to šmejdy ...to si radši kupte 19 CRT :) a záruka je na vše dva roky minimálně ....viděl bych to asi takhle : (www.czechcomputer.cz)CPU: Intel Celeron 325J 2,53GHz 533MHz BOX 775pin 2481,-Deska: MicroStar 915P Combo-FR - Intel 915P 3207,-RAM: Kingmax DIMM 512MB DDR 433MHz CL2.5 2176,-GPU: Asus Extreme AX600PRO/TD 128MB, PCI-E 2981,-Disk: Hitachi Deskstar 7K250 - 160GB 8MB 2599,-Mechanika: LG GCC-4521B- CDRW 52x/32x/52x/16xDVD 1152,-disketovka: FDD mechanika - 3,5" 1,44MB 169,-CASE: EuroCase ML5431 - Middletower 350W 1129,-myš klávesnice..... 400,-Multi: Hewlett-Packard OfficeJet psc 1315 2845,-monitor: AOC 9G+ - 19" 4372,-celkem: 23 511,-Tohle bych viděl jako minimální sestavu o které byste měl uvažovat...cokoli horšího je vyhazování peněz oknem protože to nesplní vaše požadavky....256MB paměti ani za nic nepůjde vám na tom zhola nic 512 je minimum (optimum je 2x 512MB)....sempron do sA ? staré a pomalé neprodejné a neupgradovatelné.... menší disk: nepoměr mezi cenou a kapacitou...slabší GK ? nedoporučuji už tahle je slabota...vaše cenová představa 20 000,- je utopie... zvlášť když chcete LCD a multifunkční zařízení s nízkými náklady to není to nejlevnější co jsem vám tam napsal)na vaše požadavyky bych viděl cenu kolem 35 000,- jako reálnou ...jo a berte v potaz že jsem to bral z CC z netu takže nejlepší cenu... když to koupíte v normálním obchodě budete to mít o 1000-2000,- dražší minimálně a nezískáte za ty peníze nic navíc... :);)

nemyslíš že za 23k jak jsi psal by bylo lepší mít místo celera alespoň A64 2800+ ????

Na taháky určitě. 32bitový tahák už dneska není IN.

jo ten stojí (A64 2800+ s754) 3800,- ;) samozřejmě zase je levnější deska :) takže je to prašť jako uhoď :)takže pak by to bylo A64 2800+ 3800,-soltek Nforce3 s754 2500,-R9550 AGP saphire 1970,-jenomže zase není tak moderní jako s775 s PCI-x takže rychle zestárne( už teď je zastaralejší) :( a tenhle systém s AMD není tak bezproblémový jako systém s Pentiem :( tady platforma AMD stále pokulhává (různé exesy s paměťmi a podporou ATI karet atd atd...) (zkušenosti)

ale dotyčný na to nechce 5 let šáhnout co se týče upgradu , takž PCI-x nepovažuju za prioritu. a soltek bych si já osobně do kompu nedal , pár kompů se soltekem jsem dělal ale neoslovilo mě to - je to low end shit (podle mě) , to je jen můj názor já nikomu nic nenutím , ty většinou míváš pravdu , ale prostě mě dostalo , že za víc jek 23k doporučíš CELERA

Na stránkách Petra computers jsem nenašel takový konfigurátor, jako je třeba na stránkách T. S. Bohemia. Narazil jsem tam ale na jinou věc: počítače Barebone, co vypadají jako hi-fi věže. Má podle vás taková věc smysl?

konfigurátor se nepovedlo programátorům zprovoznit k dokonalosti takže zatím není , zřejmě máte na mysli tzv. CUBE nabo Barbone systém - dle mého názoru je to nesmysl, málo vzduchu a místa na chlazení , malá rozšiřitelnost atd.

Já nepopírám, že ten váš návrh má lepší poměr cena/výkon, víc než dvacet tisíc pro ten počítač ale vyhrazeno nemám. Dejme tomu, že by se za počítač vydalo o patnáct tisíc víc - co za to dostanu? K čemu mi bude rychlá grafická karta? Nač bude rychlejší procesor? Holky na tom nebudou stříhat video a Doom III se jim taky nebude líbit. Ten počítač vidím tak na pět let bez upgradu, potom do bazaru a nový. Co se týče monitoru: já sám už dlouho používám 19-palcový. K tomu PC zbyla slušná sedmnáctka, ale pokoj není moc velký - proto panel. Pokud by byl ale moc drahý, tak na něj kašlu. V čem jsou levnější panely horší? Chci, aby to neničilo oči, takže tak TCO'03, nic víc nevím. Kamenem úrazu je to multifunkční zařízení - sám preferuju laserovky, ale ty neumějí tisknout fotky a kopírovat.

Jo, LCD pod 10000,- nejaky slusny skoro nekoupis, sedel sem u jednoho takovyho a hruza:(kdyz jste se koukal na horni roh tak ten dolni mel jinne barvy; do kompiku za tech 20000,- se vic hodi 19" CRT (např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp) taky neni spatny investovat nejkou tu korunku do klavesnice a mysi:) fakt se to vyplati prace ci zabava bude zabavnejsi

Já jsem vždycky chtěl co nejjednodušší klávesnice a myši. Na co jsou multimediální klávesnice (užitečné je podle mě jenom ovládání hlasitosti a vypínání PC)? Co se mi na myší může líbit, nehraji-li třeba závodně StarCraft s Logitechem za 2000,- Kč. Podle mě to jen odvádí od práce (či toho, proč k PC původně sedáme), ale budu rád, pokud napíšete svoje důvody, proč naopak do klávesnice a myši investovat.Co se LCD týče, tak to jsem netušil, že jsou taky tak nekvalitní - asi vycházím z toho jediného, co znám důvěrně (tedy ten na mém notebooku).

Koupil  jsem si LCD 17" ACER 1721hs,270/450-16ms, cena(8961,-s DPH)a max.spokojenost!!!

mno to LCD levnější maj horší odezvy a blbej obraz a každé lepší CTR je převálcuje :) takže je to zhovadilost něco takovýho kupovat :)mutifunkční jsem viděl zajímavé za 5500,- on o těch 15000,- nedostanete ani tak rychlou kartu jako ten LCD a multifunkční prostě 20 000,- je strašlivě málo :)

Tak treba lepsi ergonomie; u klavesnice je dulezite spis jak se dobre stiskavaj klavesy...poslu vam svuj typ:)(nikoli co vlastnim)mysi:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ted to vipada ze propaguju Microsoft mysi ale za ty penize sou asi tak nejlepsiklavesnice:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp me zkusenosti je nejlepsi bila klavesnice protoze na cerne neni v noci nic videt

je zajímavé, že když někdo potřebuje pomoct a jedná se o ženské(i kdyby sebepitomější dotaz), tak se každý předhání s příspěvkem, když však podobný dotaz napíše nějaký průměrný pepa tak se někdy také dočká, ale zároveň ho stihnou i zjebat,     ne že bych chtěl provokovat, mě je to jedno, to jen takový postřech, jen doufám že průměrní pepové nezačnou mít dotazy pod ženskými jmény

Samozřejmě, že jsem napsal do otázky, že je to pro holky, aby víc lidí odpovědělo. Ale fakt to pro mladé dívky je, pro nikoho jiného.

však v pohodě, jen ať se holky učí s pc, bude se to hodit

Ber to co napsal pctuning, za ty prachy je to zlatý. 19" CRT ti zabere na stole moc místa, a ten celer taky nic moc.

Teď mě napadlo, jestli má ten člověk co dočinění s webem PCTuning. Na tom výkonu procesoru asi fakt nesejde, nikdo to nepozná.Mám ještě jednu otázku: Stačí lepší chlazení procesoru, aby bylo PC dostatečně tiché? Hluk u PC mi hodně vadí.

s webem PCTunig nemám společného nic , pouze pracuji pro PC firmu , ale to je jedno, jako chlazení jsem doporučil nějaký tichý chladič od arctic cooling , NIC LEPŠÍHO ZA TY PENÍZE NENÍ , jinak si pohlídejte aby měl zdroj 12 cm tichý větrák , jde li vám o tichost sestavy , můj názor na semprom je kladný , dnes bohatě dostačuje a mnohdy i převyšuje výkonem nároky velké části uživatelů , cena je taktéž kladná

mno sempron je to samé v bledě modrém ...ale trpí se jelikož za relativně malý peníz dostnete moderní vybavení s775 i915 a hlavně PCI-x :) no a je to stejně výkone...a po nataktování je to významě lepší než sempron :)a 19CRT je stále lepší než většina LCD do 10k :) zvlášť například na grafiku a pod to se pak musíte poohlížet po LCD od 15t výše :);)

To je všechno pravda, souhlasím. Ale za ty prachy to nejde jinak. Já mám taky 19" CTR a LCD bych nechtěl, syn má 17" LCD a je spokojen(hlavně kvůli místu), to je otázka co  komu vyhovuje. LCD je všeobecně líp hodnocen co se týče ničení očí, ale znám lidi, kterým to nevyhovuje. No a to že 90% lidí ani nepozná rozdíl (pokud jim to neřeknete) mezi LCD za 8000 a nebo 15000 to je taky pravda.

Ty jsi ale chlubílek

Ja to resim takto nejdrive juknu k vyrobci jako treba http://usa.asus.com  nebo http://www.msi.com.tw  www.aopen.com atd. a projdu vse co maj i s parametri potom jdu knam do cz obchodu a koukam kde ji maj popr se objedna a pak vim co vybrat jak uz jsi psal czechcomputer.cz alzasoft.cz atd. projdu i amd.com nebo (<<pentium >>nesnasim  jsem <<na AMD ostrove>> ) a pak si stoho vseho vyberu ale je tu problem na zminenych strankach je to anglicky pokud neumis anglicky tak to muze byt problem si neco vybrat ale jeste toto at je to holka nebo kluk kazdy by mel mit stejne :Asus A8V Deluxe - VIA K8T800 Pro Asus Extreme AX600PRO/TD 128MB, PCI-EneboAsus Extreme N6600 256MB, PCI-EAMD Athlon 64 3200+ BOX, 939Corsair DIMM 512MB DDR 400MHz CL2.5EuroCase ML5410 bílo/černá - Middletower 400W pokud ti nevadi vzhledSeagate Barracuda 7200.7 ST3160021A - 160GBLite-ON SOHW-1653S černá OEM - DVD-R/+R, DualLayerSamsung Samtron 78E - 17"Myslim ze by to mohlo byt v limitu a da se pozdeji renovovat treba jit vys s cpu ale zatim jim to postaci

GeIL Ultra DIMM 512MB DDR 400MHz Dual Channel Kit CL2 musim se opravit s temi sdramkami toto je ta spravna jinak a MB jeAsus A8V-E Deluxe - VIA K8T890 nak jsem se prehmat

CoolerMaster ACC-U72 Vortex dream