Jakou pamet zvolit

Ahojmuze mi nekdo poradit kterou z techto pameti zvolit? Chci nakoupit na 8GB. Zakladni deska: Z77A-G45procesor: Intel Core i7-3770Grafika: GeForce GTX 750Tinasel jsem si tyto dva druhy a nevim ktery zvolit jestlz mezi nimz jsou nejake vetsi rozdilz zdaji se mi podobnehttps://www.mironet.cz/crucial-ballistix-tactica... http://www.jscomputers.cz/produkt/G-Skill_RAM_2x204... predem diky za odpovedi

Odpovědi na otázku

Pokud za to chcete dát takové peníze, budiž, jinak si kupte v podstatě jakýkoli bazarový modul DDR3 1600MHz, ideálně CL8/9, Na 2GB moduly kašlete, idálně jeden 8GB, teb bude v prodejnější než 4GB moduly.

Tak nejal obecne se da rict, ze drahe ram nakonec prinesou minimalni nebo zadny rozdil, pripadne mohou bit i popalejsi. Ram pokazde vychazi z nejake zbernice a ta ma svuj takt, pokud je ram rychlejsi, tak tahle zbernice nestiha a nakonec je efekt nijake. Je to o delicce mezi tou zbernici a taktu ram, obecne je nej mit ram synchronne.Proste neni problem mit superyvhle ram a v realu bude rozdil vuci obic v jednotkach procent.Tusim ze amd rychlejsi ram oceni, u intelu netusim, holt nehraji a jedu na repasovanych notesech.Hlavne jsou oc ram defakto to same, jen jde o vybrane kusy, ktere pri vetsim napeti daji vyssi takto, coz mouhou kus od kusu klidne dat i obicejne.Hlavni duvod rychlich ram bivalo taktovani uzamcenych cpu, kdy to bez nich od urcite frekvence fsb neslo, protoze obicejne ram nesnesly takt, ktere byl defakto nejnizsi mozne a jine reseni nebylo.Dejme tomu ze to ma smysl na hrani a pak pro narocne aplikace, ktere rychlejsi ram oceni. Na kancl nema cenu nic jineho nez obic ram, pokud zrovna nejde o zepelin=evolve=evolveo

Je to na hraní. A v techto vecech nejsem zbehly a pokud tedy postaci si najit bazarovy DDR3 1600 za mnohem mensi penize tak tim lepe. Dekuji za odpovedi :)