» Poradna » Ostatní

Jakou pamet ram pouzit

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit jaký typ pamětový karty ram použít pro počítač s 32 bitovým operačním systémem.Děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

To je stejný dotaz, jako když přijdeš do Mototechny a budeš chtít poradit ventily do auta s naftovým motorem.

Rozdelim to na dve odpovede:32-bitovy system dokaze mapovat len 4GB pamete (vcetne vsetkych poziadaviek systemu), takze tzv. uzivatelska pamet (pre programy) bude tak asi 3.5 GB (zalezi na konkretnom HW).Ake moduly RAM sa daju fyzicky pouzit, zalezi od zakladnej dosky (a u novych CPU aj od procesora, pretoze radic pameti je uz v procesore).Takze chce to napisat koplet HW zostavy na konkretnu odpoved.P.S. ked sa jedna o Win10 (co mas v dotaze), tak mozes "beztresne" (citaj bez poplatku) prejist na verziu 64-bit.Bohuzial system 32-bit a 64-bit su dva odlisne systemy, takze neda sa to ako Upgrade. Treba stary system (32-bit) zmazat a urobit cistu instalaciu 64-bit.To znamena zalohovat vsetky uzivatelske data a vsetky programy instalovat znova.

Mam tam nejake preklepy, ktore prosim ignorujte. Je to zbytocny (alebo zbytkovy?) alkohol zo vcerajska.1.april treba dokonale oslavit, aby clovek cely rok nekryval.