» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jakou náhradu za W7 na NB s T4200 a 3 GB RAM?

Dobrý den, chtěl bych přejít z w7 (končí support) na nějaký jiný os.Nejraději bych tam dal w10.Co by jste doporučili?Spec: http://speccy.piriform.com/results/hS3wQrUqwrzF0Kfdv... Děkuji za nápady.//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Na tomto Windows 10 sice rozjedeš, ale bude se to šíleně sekat. Zkus například nějaký Linux (nejspíš Lubuntu)

Co by se jako mělo sekat? Pojede to stejně jako ty Windows 7. HW nároky jsou prakticky stejné. Koupil bych SSD, abych kompenzoval menší množství ram a normálně tam dal Win 10.Vím o čem mluvím, teď jsem tahle přešel na Win10 s NB ve kterém bije Core2Duo T6600 a nic se neseká.

ja som teraz kupil asrock deskmini a300 + 3000g + 8GB ram, testujem to s win10, ale bude tam ubuntu a ubiquiti kamery... spet k 3000g... je to zrhuba 3x rychlejsie ako ten tvoj t6600 co pouzivala Maria Terezia ked este bola panna a ten ahlon by som naozaj ako ostry PC nechcel. Je to citelne pomalsie napriek rychlejsiemu SSDcku ako tento desktop co akurat pisem s i7_4790. T6600 bol top kancelCPU niekedy pred 12 rokmi, to je uz pase...

Přesně tak, mám tu taky starší NTB. Upgradoval jsem CPU na T9500 z číny, RAM na 4GB a SSD. Windows 10 na tom běží jak z praku.

novy PC/book

Ak chceš WIN 10 platí čo píše dfg.

nějak mi uniká smysl cpát nejnovější Windows na takhle starý a slabý HW. Proč nenecháš PC dožít s těmi W7?

Normálne tam daj Win10 [32bit]. Čistá inštalácia a všetko bude OK.https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

32 bit na 64 bit??COOO!

Ak urobí čistú inštaláciu, tak môže nainštalovať aj 32 bit. RAM je skôr na 32 bit ak nechce upgrade.