» Poradna » Mobily

Jakou nabiječku pro tablet

Ahoj, Mohli byste mi, prosím, poradit, jakou pořídit nabiječku, resp. jaké by měla mít specifikace, pro tablet (Lenovo) s baterií: 1 článková 4290 mAh Li-lon ? A je potřeba se poohlížet i po nějakém specifickém kabelu, případně jakém? Nebo může být třeba tento? https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-Micro-USB-Cab...

Odpovědi na otázku

Pokiaľ máš legálny tablet - dostal si k nemu nabíjačku a prepojovací kábel. Ak nemáš nabíjačku a kábel - tak buď si to stratil, alebo vráť ten ukradnutý tablet.

Já vím, to by nebylo ono, kdyby člověk na webu nenarazil na ko*ota, co ví úplné ho*no, ale je chytrý jak rádio.

změň si nick na Drzý ovo pochybnost na krádež je na místě. Na tyto otázky dá nejlépe odpověď obchod stín oním a líp přijít s manuále a zařízením, aby měli jasno co ti nabídnout. Vyměň si elektronku/lampu

Jsi dalsi dement, ja resil podobny problem, protoze jsem ji ztratil a s kazdou nabijeni nefungovalo. Zrejme soudis sebe ostatni, kdyz mas kecy o kradezi.

Pro tablety je vesměs potřeba USB zdroj s 5V/2A nebo alespoň 5V/1,5A.A na aliexpress pozor - tam je drtivá většina USB zdrojů pouze a jen 0,5A )víc zkrátka nedají) - bez ohledu co u toho píšou čongové za proudovou hodnotu.

Díky. A taky za info ohledně alieexpressu... teda ne že bych měl vůči tomu tam někdy nějaké růžové představy, ale říkal jsem si, že s nějakou podřadnou kvalitou u blbé nabiječky to tam nebude tak horké. Tak už koukám po našich prodejcích. :)

U "našich" prodejců si taky nevybereš jistotu. Je potřeba zkrátka koukat na diskuse a komentáře u toho kterého zboží, a je jedno zda se to týká alika nebo nějakýho cz eshopu. Obvykle se najde někdo, kdo tam nakomentuje nějaký reálný zkušenosti. Vodítkem může být i hmotnost, popř. velikost.

Tak to je jasné.

nepíšeš, jaký máš tablet, ale mrkni sem:https://www.avacom.cz/modely/tablety/lenovo/yog... Avacom taky samozřejmě bere z Číny, ale dle mých zkušeností si kvalitu hlídají velmi dobře.

Jo, díky, zrovna jsem po ní koukal. Mám toto "dělo": https://www.czc.cz/lenovo-ideatab-s8-50-16gb... Tak snad to bude v ok.

tak zrovna těm vyloženě levným kabelům za pár dolarů bych až tak moc nevěřil. Obvykle to využití na nabíjení dlouho nevydrží.Nabíječku musíš vybírat podle parametrů té původní. Jednu pro nějaký Lenovo tablet jsem tu měl a udávala výstupní proud 2A.

Díky. Co se kabelu týče... asi si radši koupím víc levnějších než jeden předražený, který se taky hned zláme. Ale to nejsou zkušenosti, jen takový pocit. :) Ale jestli chceš, klidně se nechám poučit.

Podívej se na krup.cz. Nabízejí posílené kabely mikro USB2, které jsou určené právě pro zařízení vyžadující nabíjení (tedy tablety, telefony atd.).Tedy, předpokládám, že potřebuješ nejčastější kabel mikro USB2, protože USB-C není ještě zrovna dvakrát rozšířené.