Jakou levnou barevnou laserovku - HP vs. CANON

Vybírám pro domácí ( školní ) účely mých dvou studentíků levnou barevnou laserovku. Nejvíce mě oslovily Canon LBP5050 a Hewlett-Packard CP1215. Jaký je Váš názor ??? Máte zkušenosti co se týče renovace tonerových kazet u těchto tiskáren ( cena ) ? Sám nevím, jak se mám rozhodnout. Vyslechl jsem pár názorů, že HP má bezproblémovější renovaci tonerů a CANON má prý lepší tisk. Poradíte ? Předem díky za rady a názory.

Odpovědi na otázku

ja osobne mam HP cp1215....tlaci v pohode bez problemov...ak chces tlacit foto..tak asi radsej cannon....

O fotky mi moc nejde...spíše o cenu renovace toneru. Díky moc za názor.

tak na cp1215 je zatial iba original toner....mozno neskor bude v predaji aj kompatibilny....

To jako, že originální nelze znovu naplnit ? Je čipovaný ? Asi se ptám blbě, ale fakt se snažím sehnat co nejvíce informací.

no...tym, ze pouzijes neoriginal alebo nekompatibilny, stracas zaruku na tlaciaren...

To si to tiskárna zapíše do paměti. Jak poznají, že jsem nepoužil originál toner ?

velmi jednoducho.... ;)

Například OKI mají na každém toneru RFID tag (radiofrekvenční štítek). Další na stránkách OKI.

Co třeba tohle:
www.alza.cz ...

samsung poslední dobou také dělá velice kvalitní laserovky, vlastně se specializuje pouze a jen na laser/led tisk
náklady na tisk jsou dokonce nižší než u HP a Canon.
Co se týče renovací a doplňování a zkušeností z domácího doplňování mám dost: nevyplátí se to.

hp LJ 1018, 1020,1005

Čti to pořádně, chce barevný.

Myslíš tedy kupovat origo tonery....????

Jestli je měnitelný "drum" (válec) - tak to můžeš zkusit, ale nedoporučuji. Drum také patří k nákladům, kromě toneru.
en.wikipedia.org ...

Když už mluvíš o tom Samsungu, ještě před HPčkem a CANONem mě zaujala Samsung CLP-315 ( nádherná cena ), ale byl jsem zrazován názory o nemožnosti renovace tonerů. Když ale tvrdíš, že se renovace nevyplatí, tak ji zařadím znovu do hledáčku....

Lija: Co si nakoniec kupil ? Zacinam aj ja riesit nieco podobne...

Ještě nic, ale asi to vyhraje ten CANON....