» Poradna » Mobily

Jakou koupit TV Samsung UE65NU7092 nebo LG 65UK6300MLB

Zdravím , chci si pořídit TV chtěl bych nějakou ,,65,, do 18 000 ,- Samsung UE65NU7092 nebo LG 65UK6300MLB

Odpovědi na otázku

Nevybereš si, počkej alespoň na modely 2019, TV nekupuješ na rok, tak moc nešetři. Já si chci koupit malou 43" a není z čeho vybírat, tak si taky počkám.

Mám ted doma Panasonic Vierahttps://www.mall.cz/led-tv/panasonic-viera-tx... To bych si polepšil nebo ne?

Důvod, proč přecházet na jihokorejský sračky?

Ak to nie je tajné , na aké sračky prechádzaš ty ? Na čínske ? Alebo na český TV Histense?

Histense neznám, vím že existuje nějaký Hisense, jmeno zakladatele Zhou Houjian ale česky nezní .Já si zatím držím svého japončíka, přecházet nepotřebuji.

Otazkou je, jestli to je japoncik... muze to byt treba prevlecenej Turek atd. Jinak na sesterske AVManii jsou HiSense doporoucovany pro kvlalitu obrazu. Precijen, LG dava dost casto osizene RGBW IPS panely, Samsung pro zmenu od modelu 2018 vypustil podporu pro nektere AV formaty, napr. DTSKupodivu docela pochvaluji i dalsi cinskou znacku TCL, ktera pouziva ve svych televizich AndroidTV OS. Doporucuji nez zde v poradne mrknout na specializovana fora

Ani jednu. Obě mají pouze 50Hz panel, a to je na nic při rychlejších sportovních záběrech, zvláště na 65"! Počkej si na slevy nějakých vyšších kategorií.

Mám ted doma Panasonic Vierahttps://www.mall.cz/led-tv/panasonic-viera-tx... To bych si polepšil nebo ne?A jakou by si mi doporučil teď? 65

Tak pro ty mínuskáře: 50Hz panel, aby trochu stíhal, musí hodně používat dopočítávaní snímků. Jelikož už jsou procesory na lepší úrovni, tak už možná nehrozí stroboskopický efekt, kdy procesor nestíhá, ale zase je tam švindl - co nedopočítá, to rozmázne, takže obraz je sice spojitý, ale v pohybu rozmazaný. Lidem s horším zrakem to až tak nevadí, ale kdo vidí dobře tak na 65" bude dost rozmrzelý.

Mno, to je trochu zvlastni zduvodneni 100Hz. Myslis, ze tam se obraz nedopocitava? :) Ale jasne, jednoznacne jsou lepsi rychlejsi panely.

Dva známí mají LG a když chtěli připojit sluchátka, měli smůlu. Žádná neměla Jack. Pokud plánuješ používání sluchátek, ověř si, že má TV výstup Jack. ☺

Na podzim jsem si koupil Samsung QE55Q7FN také bez 3.5 jack výstupu. Sluchátka připojuji přes bluetooth. Při připojení bluetoth sluchátek televizor hraje. Zvuk na televizi i na sluchátkách se ovládá zvlášť. Talže mi 3.5 jack výstup vůbec nechybí.

Já chci hlavně velký obraz 65 ideál a aby byl obraz dobrej a šlo vše plynule, koukat se na to budu z 5 metrů, tv mám nahoře na skříni,, tak 1,8 metrů.. Mám domácí kino, o2 tv a budu hlavně pouštět filmy přes PC.. Asi je to LG lepší než tu co mám teď bych to i bral,, za 3 roky se koupí jiná zas

Jak jsem psal výše, na podzim jsem si koupil Samsung QLED QE55Q7FN a jsem s ní spokojen. Zkus se podívat na Samsung QLED QE65Q6FN nebo Samsung QLED QE65Q7FN, bohužel jsou trochu dražší.https://www.tsbohemia.cz/65-samsung-qe65q6fn-qhd-q... https://www.tsbohemia.cz/65-samsung-qe65q7fn-qhd-q...

Ani jednu z nich, obě jsou low-end odpad s pomalým panelem.

Naprostý souhlas! A to nemluvím o LG švindl panelu 4k.

A jakou by jste mi doporučovali 65 TV?

Tu, která ti bude nejvíc vyhovovat. Řešit značku jestli Sony, Panasonic, Philips, LG nebo Samsung nemá moc smysl. Nejlepší je zajít si do elektra a tam si vybrat na základě toho jak se ti líbí obraz, zvuk a další funkce. Hlavně si dávej bacha na klasický řeči prodavačů stylu "ten obraz a zvuk doma nastavíte a bude to lepší" apod. Ne nebude a je to nesmysl.

Nevidím tady někoho, kdo by doporučoval levné 50Hz TV, s 65" panelem. Kriteria jsou různá, já preferuji zásadně 100Hz panel. Další kriterium je podsvícení, aby nějaké EDGE pořádně dosvítilo doprostřed panelu. LG s tím kdysi mělo problém, ale už to snad vyřešili. Další požadavky už pak individuálně, podle vlastního vkusu. Upozorňuji jen na mizerné řazení kanálů u LG. A s těmi financemi? Nekupovat horké novinky! Moje tv SONY, kterou jsem si před 3 léty vybral, stála 32000. Za necelé 2 roky klesla cena na výprodejních 22000, a po těchto tv se jen zaprášilo. Než jsem se rozhoupal, kupoval jsem poslední kus v ČR, a samozřejmě ze 150km vzdáleného města.

Frekvenci panelu zjistíš na: https://www.displayspecifications.comPozor jsou tam v americké normě 60 -120 Hz.

A co ty TV OLED? Když si chvilku ještě počkám? Ty jsou na tom jak?

No mínusko sice není ode mě, ale nerozumím ti. Ptal jsi se na Fabii, a teď tě zajímá Ferrari?

OLED nebrat, je to odpad ktery degraduje, kdyz uz, tak pak pockat na MicroLED, a to bude par let. Kdyz chces kvalitni TV tak se podivej na Sony rady 85 a vys.https://www.alza.cz/65-sony-bravia-kd-65xf859...

Když začaly plasmy, tak to taky nebyl žádný držák, vypalovaly se, ale podařilo se je dotáhnout do dobrého stavu, a kdo ji má doma váží si jí.

OLED je mrtva technologie. Umrela driv, nez se ji povedlo dostat do pouzitelneho stavu.