Jakou kapesní konzoli

Ahoj máte někdo typ na kapesní konzoli na které lze hrát starší hry? Zaujal mě Odroid GO Super nebo je něco lepšího v podobné cenové relaci. Nebo to řešíte emulatorem na androidu? Kapesní konzoli beru jako náhradu za hraní her z Google play. Nebaví me reklamy a mikro transakce.Děkuji

Odpovědi na otázku

mobilní telefon/tablet a stažený .apk hry + jakejkoliv emulátor na ZX, Amigu C64.. - kvanta skvělějch her. Ovšem předpokládá to že si to budeš umět sám rozchodit a provozovat...

Akademik CZ a použiváš nějaký gamepad přece jen fyzická tlačitka jsou mnohdy lepší.

já mobilně moc nehraju, ale zkoušel jsem takovej tan "gamepad" kam se vloží mobil a připojí přes BT nebo kabel. S tím se hraje perfektně, ale ne všechny hry to umí použít (některý android hry mají jen ovládání na displeji a tam se dá použít taková ta páčka co se "připlácne" na displej. U emulátorů jde vždycky o to jak si pohraješ s nastavením.Záleží co chceš hrát, ale mobil/tablet má každopádně nejširší výběr her jak nativních tak přes emulátory. Přímo nějaká přenosná herní konzole bude vždycky dražší a výběr her i řádově menší..

dnes neni proble. s telefonem/tabletem pouzivat konzolove gamepady nebo v podstate jakekoli jine.

Steam Deck

3DS s CFW a emulátorama

Ja si treba koupil z ebaye pouzity gameboy color, staci ten nejlevnejsi, klidne poskrabany/poskozeny, potreboval jsem z toho jen original zakladni desku, k tomu z aliexpressu poridit set s novym krytem, tlacitky, IPS displayem. Sestavil jsem to dohromady, pripajel napajeci kablik. Pouzil jsem jen motherboard, zbytek je komplet novy, takze to pusobi jako brand new. Koupil jsem rom cartbridge do ktery dam microsd kartu se stovkama her ktery kdy pro GB/GBC vysly.

Jasne da se to emulovat vsude i na mobilu, jasne.. ale hrat to na original 8Mhz hardwaru kdy ty 2D hry behaji na 60fps je technologicky zazrak drivejsi doby a o necem jinym a celkove lepsi zazitek nez emulace.

Pak jsem to samy udelal s gameboy advance... kde ale neni az tolik her, zase je to ale trochu posun dal.

Je to zazrak drivejsi doby, zadny wifi, zadnej internet, proste vezmete do ruky a hrajete.

jedinej problem techhle starejch portable konzoli byl priserny a nepodsviceny display a ten se da v dnesni dobe vymenit za LCD IPS

da se to emulovat, ale origo hardware je origo hardware

original gameboy/gameboy pocket ma dokonce 4mhz cpu. Driv ty hry bezely primo na hardwaru, nebyla tam zadna OS vrstva. Plus v kombinaci s ruznymi triky docilili toho ze to beha takhle dobre na 59,7fps na necem tak slabym. Ted je vsechen hardware v GHz s nekolika GB ram a zdaleka to neni tak optimalizovany, jako driv, kdy nemeli na vyber, tak museli tvrde optimalizovat a obchazet to ruznymi triky. Hlavne hry delane primo od nintenda, vypadaji skvele a behaji tak plynule ze to snad ani neni mozny, treba hrat warioland2 na orig GBC, to bych ani neveril, vypada to pomalu lip nez mnoho 2d anroidich her a krasne plynuly-60fps na 8mhz. neskutecny

Jo jo, taky občas nostalgicky vzpomínám.

Já osobně preferuju PSP z bazaru :) hacknout se dá strašně snadno a hrát ma tom můžeš všechny retro konzole od gameboye až po ps1 hry. A hlavně to nestojí skoro nic :D

PSP ne, ale PS Vita s CFW, to už je jiný kafe

Mám odroid Go Super a na něm Linux systém Emuelec, v pohodě funguje emulace všech starších konzolí. Jen musíš vše nainstalovat a nastavit sám včetně operačního linuxové systému, určeno spíš pro zkušenější uživatele.