» Poradna » Mobily

Jakou kamerku do auta? (tzv. "černou skříňku")

Ahojky,chceme koupit do firemní dodávky tzv. černou skříňku, ale nemám v tom moc přehled. Ujasnili jsme si, že chceme určitě:- FHD (1920 x 1080 bodů)- široký pozorovací úhel- je-li to možné, tak ať to má nějaký použitelný čip, aby to něco vidělo i při horším světle (pokud to není reálné, tak to ignorujte )- jednoduché ovládání - ideálně detekce pohybu, aby se to po rozjezdu auta zapnulo samo- plynulý záznam - tj. nahrávání videa po částech a po zaplnění karty průběžné promazávání od nejstarších záznamů- Li-Ion baterie - nejspíš to bude skoro pořád zapojené, ale byla by to výhoda...Některé mají i displej, ale bojím se, že to zbytečně zvyšuje hmotnost, náchylnost k poškození atd., navíc se na záznam můžeme podívat později na PC, tak si nechám poradit ...Cenový limit stanoven nemáme, nepředpokládám, že to bude stát víc jak 5 000 Kč s DPH. Musíme to koupit z nějakého českého shopu, (žádný HK) kvůli fakturaci a záruce.Vím, že to je všechno Čína, ale třeba se mezi tím najde něco slušného...uvítal bych nějaké tipy a zkušenostidíky

Odpovědi na otázku

Nejlepší asi je užít parametrické prohledávání na e-shopech či nákupních serverech, jako třeba heuréka, zboží.Či z nějakých "novinových" článků použít podobný model pro inspiraci

Hledat umím samozřejmě taky, šlo mi spíš o praktické zkušenosti lidí co to používaj

Také se poohlížím po něčem podobném. Zatím nemám favorita. Ale pokud to koupíš, vyběhej si povolení, že to můžeš používat na ÚOOÚ. Jinak by se blb, co tě někde sestřelí klidně mohl točit na tom, že je to jako důkaz neplatné:http://www.uoou.cz/uoou.aspxCitace (z testu na pct):"Podle zákona smíte volně používat kameru jen v případě, že se obraz nikam neukládá. To však není případ kamer do auta, které pořizujeme primárně za účelem ukládání potenciálního důkazního materiálu. V takovém případě je vše nejprve nutné oznámit Úřadu pro ochranu osobních údajů, který vše posoudí a vydá vám příslušné povolení. Může se to zdát jako absurdní, pokud se však s někým dostanete do křížku, budete chtít jako důkaz pro policii použít záznam z kamery a nebudete mít příslušné povolení ÚOOÚ, může vás dotyčný obvinit z porušení jeho práv na soukromí a dostanete se do problému i vy. Kameru je tak lepší použít spíše pro psychologickou výstahu. Jakmile však příslušné povolení dostanete, nic takového samozřejmě nehrozí a jde o plnohodnotný důkazní materiál."

Bože, bože, bože, to je snad vtip, ne? Jinak používám tohle: http://www.geniusnet.com/wSite/ct(dostal jsem to). Je to velmi jednoduché, ale má to výhodu v tom, že to zaznamenává GPS pozici a rychlost. Jinak to má překvapivě dobrý obraz, na to, jak to má mizerné rozlišení. A funguje to tak, že to nahrává pořád dokola, na 16GB kartu se vejde asi 24 hodin, což mi přijde docela rozumné. Takže to mám nastavené tak, aby se soubory vytvářely po čtvrthodině, ale jinak to mám zapnuté trvale, napojené na autozásuvku.

No asi to vtip nebude, ale v tom případě by stálo za to zavalit úřad spoustou žádostí o povolení používat kameru v autě. Třeba by je to pohlo k nějakému generálnímu povolení podobně jako u WiFi zařízení.Nebylo by možné někam, třeba na YouTube umístit aspoň krátký záznam z této kamerky?

to vypadá dobře. Sám jsem si značkou Genius nebyl jist, protože tu člověk pořád slyší, jaké jsou to krámy (byť jsem měl několik jejich myší a ani jednou problém)...Na druhou stranu jsem byl nakloněn věřit víc Geniusu než nějakým vyloženě noname. Zatím jsem koukal na nějaké Prestigio a taky jeden Rollei, ale ten mi přišel neúměrně drahý.

jak píšu, dostal jsem to jako dárek. Na druhou stranu, je to docela hezký obraz, samotného mě to překvapilo. A hlavně se mi líbí, že to je malé a lehké, dá se to napájet i z tužkových baterek a má to GPS a záznam rychlosti. Takže jsem spíš myslel, že to dám na kolo, ale nějak to skončilo v autě. Takže jako plus bych bral univerzalitu. Mimochodem je u toho rovnou přísavka na sklo, ale i držák na kolo a gumový návlek, co dodá dojem voděodolnosti. Jinak - pochopitelně je to taky čína, je to napohled levný plasťáček...

Všechno je to čína. Jednou jsem někde našel test několika kamer, byla tam i nafocena ovládací menu. Polovina kamer jeden číňan, druhá polovina druhý číňan. Rozdíl pouze v kabátku. Moje tam nebyla, ale podle menu a ovládání byl původ jasný.V tom testu bylo i zde uvedené Mio a myslím, že celkem slušně hodnoceno.

cina necina co se dnes nedela v cine ? :D

Urcite se koukni na kamery niceboy, muzes ji pouzit v terenu tak i v aute a budes spokojeny urcit pouzivam jej na helmu a pri jizde autem v aute.

koukni http://www.bikebase.cz//forum.php tahle je 4K a je vyborna pouzivam ji denodenne na kolo a pecka i do auta nekdy

Promin spatny odkaz :D tady: http://www.kamerov.cz/niceboy-vega-4K je k ni i dalkove ovladani

Bohužel ne. U většiny lidí asi problém s uznáním viny nebude, ale když tě napálí nějaký práva znalý blbec, tak se ti na tom může točit. A je pak škoda projet nějaký spor s jasným důkazem v ruce, který ale nesmíš použít, protože bys nařušil jeho "právo na soukromí"...Myslím, že vyřídit si povolení za to stojí. Bude to první věc, co udělám, až nějakou kameru koupím.

OK, to je samozřejmě pravda. Díky Bohu, že jsem to ještě nemusel řešit po právní stránce, i když kameru v autě trvale mám a stále nahrávám. Docela by mě zajímalo, jak se k tomu ten slavný ouřad staví. Vydává ty povolení, nebo ne? Jsou nějaké konkrétní praktické zkušenosti?

Zatím také zkušenost nemám. Ale bude to nejspíš jen formalita.

zkusenosti mam s kamerou niceboy vega plus, krasny FHD obraz a bohate prislusenstvi a za tu cenu no neber to. http://www.kamerov.cz/niceboy-vega-plus

ty ten spor neprojedeš - on soud k tomu zaznamu přihlédne. problém ale je, že se ti takto usvědčený viník může následně "pomstít" a dostaneš pokutu od UOOU .

tak jsem v tom trochu pátral a bohužel v tom asi nemají jasno ani oni sami:http://www.slidilove.cz/poradna/pouziti-kamery-se... "Dobrý den, bohužel zákonnou úpravu, která by jasně vymezila povinnosti při videozáznamech všeho druhu, přes naši dlouhodobou snahu ÚOOÚ i IuRe, zatím nemáme. Na tento jev platí obecná úprava o osobních údajích v zákoně č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Jako u každé obecné úpravy je její výklad na konkrétní technologii složitý a přímo v otázce HD kamer do vozidel zatím Úřad na ochranu osobních údajů nemá vyjasněn právní názor, zda jde o zpracování osobních údajů či nikoli. Zatím podobnou věc ani neřešil a nerozhodoval, takže se tak stane až poté, co se mu podobná kauza "dostane na stůl". Ze závěrů říjnového setkání odborníků z oboru, jehož tématem byly právě kamerové systémy vyplývá, že kritérii by pro Úřad mohla být detailnost záznamů – vpodstatě to zda rozlišení a další parametry umožňují zachytit dopravní situaci, vozidlo a jeho SPZ anebo i podobu osoby sedící ve voze (v tomto případě by již zřejmě zákon aplikovali). Ze stejného důvodu není k této konkrétní technologii ani judikatura soudní, která by zde byla výsledkem soudního přezkumu rozhodnutí Úřadu. Snad lze vycházet z poměrně vstřícného rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z poslední doby, kdy uvedl, že nahrávání jiného soukromou osobu neznamená automaticky nepoužitelnost záznamu jako důkazu (rozhodnutí ze dne 18.11.2011, č.j. 2 As 45/2010 – 68), což ale neznamená nepostižitelnost od Úřadu na ochranu osobních údajů. Nejasná je i otázka osobní potřeby autora záznamu – ta je totiž dle zmíněného zákona (§ 3 odst.3) důvodem pro výluku celé toto právní úpravy. Domnívám se však, že pokud je záznam použit pro účely jakéhokoli řízení, šetření apod., již o osobní potřebu nepůjde. Osobně bych posuzovala nahrávání dopravní situace bez identifikace osob ve vozidle za bezproblémové a Ukázat celý příspěvek

Ahoj, napsal jsi to hezky, nemate nekdo sablonu, co tam presne napsat, aby to bylo formalne spravne a proslo to a nebylo to v budoucnu u bouracky napadnutelne ?Diky.

Povolení od ÚOOÚ není nutné. Podle mého názoru je to praktické v tom, že se urychlí případný soudní proces. Níže cituji úryvek z vyjádření tohoto úřadu na dotaz, jak je to s používáním autokamer z právního hlediska:"Aby bylo pořizování záznamu v souladu se shora uvedeným ustanovením § 5 odst. 2 písm. e) zákona o ochraně osobních údajů, musí být účelem zpracování osobních údajů ochrana majetku, případně zdraví a života osob. Oprávněnými příjemci záznamu v případě incidentu tak bude zejména Policie České republiky, případně pojišťovna nebo soud. Lze tedy konstatovat, že běžné použití černé skříňky pro ochranu práv řidiče, je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Povolení v dané souvislosti Úřad nevydává. Obecně se má za to, že plnění oznamovací povinnosti podle §16 zákona Úřad v této souvislosti nevyžaduje."

Lide pouzivaji to nejlepsi, kamery niceboy vega :)

Dneska to umí každý mobil i teblet s androidem za pár kaček

už vidím jak montuju tablet na přední sklo

To musíš namontovat pod SPZ, v zimě s tím pak můžeš i odhrnovat sníh

Tak to máš asi dost kvalitní mobil s dlouhou výdrží baterie a karty. Kamera na mobilu se s kamerou do auta nedá srovnat.

lepsi jak mobil je Kamera na to stavena, ja pouzivam niceboy vega 4K do auta a je super, za tu cenu je to parada

MIO MiVue vypadá zajímavě: http://avmania.e15.cz/mio-mivue-388-autokamera-... Podle recenze však má malou výdrž na baterie...

díky za tip, ta mne zaujala

tahle zaujme vic : http://www.kamerov.cz/niceboy-vega-4K to je pecka

Já používám tuto jednoduchouhttp://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/kamery... Spouštění je jednoduché - jak to dostane po nastartování napájení z autozásuvky, tak se to samo zapne. Po vypnutí motoru to chvíli nahrává a pak se záznam ukončí.

http://www.czc.cz/prestigio-roadrunner-520g... Mala, lehka, snadno snimatelna z drzaku. Na baterku jede cca 30min.Obraz i zvuk dobry, ovladani snadne. Ma to GPS*. Video bud prehrajete cimkoli, nebo si ho pustite v prilozenem SW, kde Vam to pak vynasi i udaje z G senzoru a maluje trasu do googlemap.*GPS modul je externi, ma miniUSB. Jeste musim vyzkouset, jak funguje po pripojeni k pocitaci.

Nějak mi uniká v zadání parametr pro kvalitu za špatného osvětlení. A to umí teprve ty dražší. A s podzimem do práce a z práce jen za tmy.

mno, nevím, jaká je u těhle potvor kvalita čipu, ale vím, že levné a starší kompakty začly šumět jako prase jen co bylo trochu méně světla. Třeba CCTV kamerky se přepnou na BW a je to v pohodě, ale tohle neznám.Jde jen o to abych nezjistil, že třeba přes zimu je to použitelné jen cca od 10 do 16 hod, protože pak to točí jen "černochy o půlnoci v tunelu"

Ono to nebude jednoduché. Mám jednoduchou kameru i doma, snímá vchod do garáže a vjezd. Měl jsem jí vevnitř, za oknem. Přes den byl obraz perfektní, ale v noci se zapnulo přisvícení IR diodami, které se odráželo od skla a obraz byl jen přesvícený flek. Takže jsem jí musel dát ven a teď snímá i v noci docela obstojně. V autě to bude podobné, IR přisvícení bude za oknem asi problém, takže se to bude muset řešit vysokou citlivostí snímače...

Jednak je tam to okno a pak taky - proc svitit v infra srandaLEDkou, kdyz je kamera namontovana na veci, ktera uz sama o sobe sviti dopredu jak vanocni stromecek. Proste jde o snimac. V uveritelne cenove hladine je to ale slabsi, vsechno dost sumi. Jen ty lepsi kusy nesumi tolik, aby bylo video zcela nepouzitelne.

Osobně používám CarCamOneHD, ale není to FullHD. Kamera je malinká, mám ji schovanou za zrcátkem tak, že z pozice řidiče není ani vidět. Video natáčí ve smyčce, takže když se zaplní karta, přemazává nejstarší videa. Zapne se sama po nastartování a vypne se sama cca 5 minut po zhasnutí motoru. Co se týká záznamu, tak se podívej tady: http://www.youtube.com/watch Bohužel je v záznamu vidět odraz palubní desky, což je nejspíš tím, že kamera má vzhledem k oknu špatný sklon. Co se týká nočního záznamu, tak je to noc moc, sice jde všechno rozeznat, ale záznam celkem zrní. Dnes bych se asi porozhlédl po něčem kvalitnějším.

Ten záznam je označen jako "B. L. B. na silnici". Kdo to má být? Já bych si tipnul, že řidič toho auta ze kterého se to natáčelo. Já bych si dal větší odstup, kór v případě, kdy bych předpokládal, že si kamióny budou hrát na honěnou.A teď dotaz: Když svítí slunce v nevhodném úhlu, taky se mi na předním skle zrcadlí palubní deska, i když ji mám natřenou černě jakoby matně (originál od výrobce). Dá se s tím rozumně něco dělat? Napadlo mne dát tam nějakou černou matnou látku, jestli by to nepomohlo. Víte někdo o něčem lepším?

Na to stačí polarizační filtr. Pokud máš sluneční brýle s polarizákem, tak v okně palubovku nevidíš. Pokud dáš stejně natočený filtr i před kameru, také odfiltruje odlesky.

Podle mě polarizační filtr má jedině TreuCam ne? Prošel jsem snad celej internet a zvolil jsem TrueCam a rozhodně nelituju. Občas mi přijde že díky tomu CPL filtru normálně vidim skrz auto co jede předemnou do toho co jede před nim. Dokoupil jsem si teď ještě detekci radarů a měřičů průjezdů na červený a to je teprv bombice. BTW ten Dodtec je dobrej kolega ho má, ale oba jsme se schodli že na Truecam nemá a to je mnohem dražší a bez GPS. Co je taky divný že se Dodtec prodává i pod značkou Eltrinex a dalšíma. Truecam doporučuju všema deseti, kamera, obraz i ovládání je prostě bomba. Jen teda ta cena CPL filtru mi přijde celkem dost, ale je to super věc. Koukni kdyžtak sem http://podpora.magicam.cz/support/solutions/article...

Jo vlastnim.. C5 dual vlastnim a fakt je to spica mam radost ze mi ji manzelka koupila k narozeninam :)

No vypada hezky neni ani vubec draha popremyslim hodne o ni. DIky za tip kamarade :)

Cha, pokud chces poradnou kameru do auta nebo na sport, tak nejlepsi volba je kamera od niceboy vega 4K nebo PLUS.

To, že se kamiony předjížděly bych ještě pochopil, ale že pak přejel jeden z nich přes dvojitou plnou čáru a ohrozil řidiče v protisměru = je to blb.

ja pouzivam FHD a jsem spokojeny horsi jak fhd bych nechtel. to fakt neni nic na me

Dvě kamery, jedna dražší (DOD), jedna levnější (Truecam), obě slušné video ve dne i v noci, obě značková Čína se zárukou. Recenze jsem četl na www.auto-kamera.cz, udělejte si vlastní názor. I Heureka pomůže, ale tam je hodně jednostranných názorů.

Ahoj tak jsem si udělal k narozkám radost a pořidil jsem si tohohle mazlíka http://www.1obchod.com/products/kamera-do-auta-s... doufám, že dobře poslouži za ty prachy, nechtěl jsem nic vyloženě top, protože na to bych neměl ale tak třeba vám poslouží jako inspirace :)

Já osobně nemám žádnou drahou - http://www.infoto.cz/kamery-do-auta/autokamera... a jsem maximálně spokojen.

Kamera do auta je velice skvela vec , kdyz ridic jezdi casto skoro jako kdyby to pro nej byl ridicak :) zaznamenava dulezite veci ja mam kameru od lamaxu a jsem spokojen

tu jsem mel taky a nebyl jsem spokojeny, presedlal jsem na niceboy a je to trida pouzivam v aute i na helme a jsem spokojeny.

Já mám taky levnou kamerky s natáčením i v noci a nemůžu si stěžovat. Rozlišení má dobré a baterie také vydrží dlouhou dobu.

Levná kamera je velmi subjektivní názor. V jakých cenových relacích se pohybujeme???

Já jsem tu kameru popravdě nekupovala, tak nevím přesně. Myslím, že to bylo ale do 3000kč. Ale můžeš se kouknout na jejich ofiko stránky truecam.cz, tam bys to mohla najít.

Jasně, díky. Asi bych si také měla najít sponzora.

To mi nepřijde jako levná kamera, ale je fakt, že jsou i o hodně dražší. Jinak z truecam.cz mám kameru také ;)

To je teď nějaká móda pořizovat si TrueCam? Brácha si koupil jednu v zimě, a pár měsíců na to další dva kámoši

:D asi jo. Tak jsou dobré, cena se dá. Já si teda pořídil tu nejdražší A7 kvůli blbinkám na YT http://www.truecam.cz/kamery-do-auta-truecam/tr... Spokojenej jsem moc.

Zbytečnost, stačí, trošku slušnější mobil ;)

Urcite kameru znacky Lamax.. jsou to kvalitni a spickove kamery :)

Ty ji snad vlastnis ze tady pises jak je vyborna ?

mobil:D potrebujes telefonovat a ne natacet to si kup radsi akcni kameru priteli.

Ahoj tve pozadavky jsou dobre, ale co takhle 4K kamera ? to je teprve pecka a s tak nizkou cenovkou jako ma niceboy vega 4K. :) to se ti bude hned lepe divat na ty videa co natocis

Já mám černou skříňku a kameru v jednom od firmy tru cam a spokojenost. Koupil jsem jsem ji normálně z českýho shopu. Displej teda má, ale je lehounká. Cenově vyšla velmi přijatelně a jak říkám, slouží jako černá skříňka a zároveň ti to i chrání a střeží auto. :)

Já mám tuhle: http://www.tonystore.cz/univerzalni-couvaci-kamera. (nevím jak přesně se jmenuje, proto ten odkaz). Nechtěl jsem do toho dávat moc peněz a jen vyzkoušet jak moc se to hodí a jak moc to budu využívat. Zatím musím říct, že to není špatné. :))

A tyhle "nařízení" či nesmysly nebo jak to nazvat je nutné zařizovat i pro zahraničí, nebo tam jsou lidi normální? Za mě bych potom doporučil jako nejlepší poměr cena / výkon kameru TrueCam A7s, případně nižší verze A5s atd. podle toho, kolik do toho chce firma vrazit. Ono v podstatě stačí i ta základní od Lamaxe, kterou někdo haní, někdo vznáší do nebes. Své účely splní, patrně nenabídne nic extra navíc, ale za tu cenu. Pár řádků je sepsáno taky zde: http://www.smartmag.cz/nejlepsi-kamera-do-auta/

Pěkný článek o kamerách do auta také naleznete http://autotrip.cz/kamery-do-auta/ osobně jsem z něj čerpal při výběru kamery.