Jakou grafiku?

Zdravím,
chtěl bych poradit od zkušenějších jakou grafickou kartu by ta moje stará mašina ještě utáhla, abych mohl zapařit starší hry typu Medieval 2 a podobný strategie náročný na grafiku. Moje sestava: AMD Athlon XP 2000+, 1GB DDR2 RAM, MB Asus K7S8X, zdroj 350 W (nějaký kvalitní, nevím značku) Cenu počítám tak do 1000,-, nevím jestli to ještě nový grafiky mají, ale aby tam byl klasický port na CRC monitor, a taky mě zajímá jestli budu muset po výměně reinstalovat OS nebo to půjde bez toho.
Díky za rady.

Odpovědi na otázku

to absolutně nemá smysl, leda tak nvidia 66xx/68xx, ale bude nevyužitá

Zakladna doska (Asus) ASROCK K7S8X, Chipset SIS746FX / DDR / AGP8
ASRock je lowend ASUS

Do tohoto prosim ta neinvestuj ani korunu.

Monitor je CRT "Cathode Ray Tube", CRC je "cyclic redundancy check" - kontrola cyklickým kódom

Novou urcite ne, ale mam jednu starsi masinu s P4HT 2.8GHz + 1GB RAM a AGP sltem a pokud bys sehnal nejakou bazarovku ATI radeon 9600Pro 256MB, tak ta zvlada docela slusne na svuj vek, na hry typu Medal Of Honor, FlatOut, NeedForSpeed atd.. byla uplne dostacujici...

Zauvažujte o celém novém PC , grafika za 1000,- je tak 1/5 zbytkové ceny tohohle Vašeho PC

Další problém je že AGP grafické karty jsou dražší než PCIe a hlavně skoro nesou.

Kupovat nový PC zatím nechci, protože ted hraju už jen rekreačně, před těmi 4 rokama mi na všechno stačila Ati radeon 9250, ale ta na nový strategie moc nestačí, protože nemá PixelShader 3, takže mi stačí grafika co má alespon 128MB a shadery 3.

Karta která by vám pomohla a má PS v3.0 není za 1000,-