» Poradna » Ostatní

Jakou grafiku s DUALHEAD (vga + tvout)

Zdravím,potřebuji nějakou levnou grafiku, primárním požadavkem je, abych mohl pracovat na pc a zároveň pouštět film přes TVout. 3D hry sice budu hrát, ale ne moc často. GeForce 2MX,Ti a 3 tenhle typ dualhead pokud vím neumí, GF4 už jo, ale zase je drahá. Takže jediným adeptem je Radeon 7000 (značkový, ne Manli&spol., k těm se vůbec HydraVision nedodává), jenže ten má opravdu mizerný výkon v 3D.  Když investuji do Radeonu 7200 (tj. Radeon SDR), bude tam větší výkonový nárust oproti 7000/VE? A je R7200 3D výkonem srovnatelný s GF2MX?Matrox ten je taky zbytečně drahý a v 3D slabý...Dík.

Odpovědi na otázku

Nevim, ten Radeon SDR bude urcite slabsi nez MXko. Ale urcite lepsi nez VE. A jak je to s tv, nevim, ale pry maji atiny lepsi tv vystup nez nvidie.

Slabsi nez MXko neni ani nahodou, ale nema DH.

Dualhead nemá Radeon SDR nebo i R7200? Podle údajů na novém webu ATI to má (resp. podporuje HydraVision) 7000/VE, 7500 a 8500. Mám ale pocit, že na starých stránkách uváděli, že tuhle funkci má i R7200.A např. OEM výrobce PowerColor to má ve specfikaci svého R7200 taky. Tak jak to je?

Ja jsem 7200 s DH nevidel a ani jsem o ni neslysel, to ovsem nemusi nic znamenat, ty ctyri uvedene se delaji urcite, ale ne kazda. Radeon VE neni tak silene pomaly ve hrach, je rychlejsi nez Riva2 TNT Pro a o neco pomalejsi nez klasicke GeForce2 MX.