Jakou grafiku GTX 960, 950 Ti, 1060 vs AMD-Ati vzit ?

ahoj, jakou grifickou kartu si mam vybrat, ktera se cenove nejvic vyplati, do herniho pc, ktery nesmi byt drahy, jen dobry a shanim takovou grafiku ktera ma v sobe nejnovejsi technologie, enginy, directX, kodeky, aby to slo jeste za 2 roky aspon na nektere nove veci, asi ne na maximum, mnt mam full hd a planuji 27" nakup noveho, sam nevim zatim jestli to bude 4K/3K rozliseni, nebo jen vetsi 27" uhlopricka se starsim rozlisenim, ktere jeste neni 4K, hadam ze hry by se asi lepe hrali na nejakem co neni 4K, asi to bude plynulejsiuvazuji o nakupu tovarne pretaktovane GTX 960 s 5GB, ve vyprodeji, neni to ale uz prilis stara karta ?take je spousty GTX 950 Ti pretaktovanych, koukam ze akorat vysla nova rada Nvidii jako je GTX 1080 atd, pak take je AMD a tam se v jejich nabidce nevyznam, nove generace maji vetsinou nejake nedostatky a je potreba to vyladit, nemam tudiz chvili pockat a pak koupit novou Nvidii ? diky moc, mam cpu core i5

Odpovědi na otázku

Kdeže loňské sněhy jsou, dnes už pouze řady GTX1050 > 1080 nic pod to.

"nejnovější technologie" - asi máš na mysli DX12? Pak samozřejmě VGA ATI.Pravděpodobně nepoužíváš DX12/W10 => tyto technologie nevyužiješ.Pro grafické hry na "4K" potřebuješ brutální výkon GPU => min. GTX 1080 nebo výkonnější. Pro DX11/W7 to stačí.

Koupit si novou grafiku od AMD kvůli moderním technologiím a pak řešit neřešitelný problém s tearingem a špatně fungujícím powermanagmentem při přepínání 2D/3D taktů na ploše Windows? Až to vyřeší, tak má smysl o Radeonech uvažovat. Dokud to uspokojivě nevyřeší, ať si ji strčí do špic.

Ona existuje 5GB GTX 960?Nejlepší poměr cena/výkon mají základní modely GTX 1050 za 3 400 Kč. Ale má 2 GB, víc než Full HD plynule nedá s vypnutým vyhlazováním hran a navíc 2 GB nestačí na větší textury. Problém s texturami odstraňuje až 4GB GTX 1050 Ti, která měla stát 4 200 Kč a většina modelů s tichým chladičem stojí pomalu tolik, co RX 470.Nejdřív kup monitor a potom řeš grafiku. Po nakoupení grafiky si hezky odzkoušíš, jestli ti její výkon na dané rozlišení stačí. Pokud ne, využiješ 14denní lhůty a připlatíš za výkonnější.

1) nezdělil jste cenu do které se chcete vejít2) chcete nejnovější technologie, takže nevím proč uvažujete o starých kartách, to si odporuje3) chcete vyšší rozlišení monitoru, ale vybíráte z karet, které mají problém i s fullHD. Opravdu nechápu, proč tedy cpát ty peníze do monitoru.4) GTX 960 nikdy neměla 5GB!!! Jste se asi přepsal, ne?5) o výběru grafiky nerozhoduje jen procesor, ale také zdroj a bedna, aby se tam vešla. Mimochodem napsat, že máte i5 je asi to samé jako napsat, že máte Škodu Fabii. To, že je několik generací, a vyrábí se pod tím označením x let, už je asi jedno, nebo nevím.

*nesdělil