Jakou grafiku, aby to bylo vyvažené ?

Dobrý den.Slyšel jsem že grafika musí mít podobný výkon jako procesor, aby to bylo vyvažené ,je to právda ? Mám Intel Core 2 Duo E7400 a zakladní deska je Gigabyte EP31-DS3L.Potřeboval bych vědět jakou max grafiku mám osadit do teto sestavy?V budoucnu budu ještě dokupovat procesor Qxxx. Grafiku bych potřeboval do těch 3000 tisíc , tak jakou grafiku byste daly do této sestavy vy ? Moc díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Na internetu jsem se dozvěděl že k této sestavě je dobrý R7250 je to dobrý řešení ?

R7250 je co? Vzhledem k cenám C2Q (i 3000,- za Q9650) bych se na výměnu CPU vykašlal. Jediný trochu cenově výhodný upgrade by byla výměna za 771 Xeon. Nejde tam rovnou, je nutná drobná úprava (a funguje to jen na některých deskách). Ale dá se sehnat pod 1000,- a třeba E5450 = Q9650.Než kupovat staré nenažrané C2Q za tisíce, to už je lepší to prodat a koupit novou desku +CPU (i levné Pentium G3258 má ve většině případů vyšší výkon, při nižší spotřebě).Bez výměny CPU je i R7 250X až až. Horší bych ale nekupoval. S E5450 jsem používal GTX 660 Ti (odpovídá cca dnešní R9 270X) a ve většině případů s tím nebyl problém, ale na 100% běhá až s aktuálním i5.

Pokud "R7250" mělo být "R7 250", tak ano, i to je možnost, ale já bych vzal podstatně lepší verzi s "X" na konci. Za ty dvě stovky navíc má skoro 2x tolik SP (384 vs 640) a na výkonu je to dost znát (má skoro o polovinu lepší výkon):http://www.czc.cz/porovnathttp://www.cnews.cz/testy/levne-grafiky-v-tes... Pozor na verze s DDR3. Mají sice 2x tolik paměti, ale jsou podstatně pomalejší než ty s 1GB GDDR5.

uvažoval jsem nadtou xeonkou, ale pár lidí mi řeklo že to je na server a normalní použití to moc není ... A kdybych teda zakoupil tu R7 250X a k tomu ten xeon tak myslíte že by to šlapalo o dost líp jak teď ? A GTA V by to zvladalo teš že ?

GTX V na Q9650/E5450 + R7 250X běhat bude. Zázrak to nebude, ale na nižší detaily to bude plynulé.Xeon v obyčejné (=né serverové) desce, funguje stejně, jako obyčejný (=né serverový) procesor. Fungoval jsem s tím asi rok a neměl jsem s tím ani jeden problém.Otázkou je, zda na to máš vhodnou desku (jakou máš?), znalosti a šikovnost. Vyžaduje to 3 kroky (1. úprava desky nebo CPU, 2. úprava Biosu, 3. nalepení adaptéru 771>775) a první dva z nich mohou zničit buď CPU nebo desku.Skoro bych ale řekl, že dnes se to už nevyplatí. Než jsem to začal trochu více propagovat, nebyl o Xeony u nás žádný zájem a prodávaly se za pár stovek (já ho měl asi za 650,-). Dnes se prodávají za 1500,- i více. Za to už jde sehnat Q6600, které má sice v základu nižší takt, ale na 3GHz funguje také a výkon má pak +-stejný. Není třeba nic upravovat, jet to podstatně více žere. E5450 má TDP 80W, Q6600 105W bez OC. Měl jsem je doma oba, rozdíl v CPU zátěži byl cca 140W vs 190W (spotřeba celého PC, zátěž jen CPU, grafika nic nedělá).Pokud ho tedy neseženeš levně, nic neušetříš. Navíc ať už to bude C2Q nebo Xeon, stále to bude v ccc 8 let staré desce, která může kdykoliv kleknout a konec.

Desku mám Gigabyte EP31-DS3L a máte nejspíš pravdu. Koupím si teď grafiku do 3tisíc a potom v budoucnu si koupím novou zakladní desku a procesor a grafiku tam dám tu kterou si teď koupím. Jenom ještě, teda nejlepší grafika do 3tisíc se dá teda sehnat ta R7 250X jo ?

Do 3k R7 250X nebo GTX 750:http://www.czc.cz/gigabyte-r7-250x-ultra-du... http://www.czc.cz/msi-n750-1gd5-ocv1/153254... Výkon si můžeš porovnat tady (750 je na tom o něco lépe, 250X je o něco levnější):http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2...

Dělo, Jenom nevadí že to je PCIE 16 3.0 ? když jsem mněl v počitači grafiku s 2.0 ?

Třeba z téhle stranky : http://www.czc.cz/graficke-karty/produkty jaká je nejlepší ? Jenom Když jsem mněl v této zakladní desce grafiku 2.0 tak nevadí že tam dám 3.0 že ? :)

Na verzi PCI-E nezáleží. Tvoje deska je stejně s PCI-E 1.1.

Aha a co to je PCI-E 1.1. ?

To už začíná zavánět provokací."Dělo, Jenom nevadí že to je PCIE 16 3.0 ? když jsem mněl v počitači grafiku s 2.0 ?"

Že by to byla starší verze než PCI-E 3.0 a PCI-E 2.0, která nahradila úplně původní PCI-E 1.0a?https://cs.wikipedia.org/wiki/PCI-Express

Tak teda díky :) Už si objednavám tu dražší.