Jakou grafickou kartu pro PCI slot

Poraďte prosím. Mám základní desku PC CHIPS model  M598 bez sběrnice AGP, pouze slot PCI. CPU AMD K6 3D 550 Mhz, 128 MB RAM, Video adapter SIS 530. Chtěl bych zakoupit 3D graficky akcelerator pro slot PCI. Poraďte mi prosím co vybrat, jaký model… (3dfx Voodoo 3, Riva TNT 2 nebo GeForce…)..  Chtěl bych koupit co nejvýkonnější kartu pro PCI slot... Nechci však zatím renovovat počítač, kvůli základní desce se sběrnicí AGP…Děkuji Jirka.

Odpovědi na otázku

Mal som nedávno rovnaký problém a dokonca aj zostava bola približne rovnaká. Po úpornej snahe zohnať Geforce 2MX od Creative vo verzií PCI som sa radšej rozhodol pre TNT2 M64. Nie je to bohvie čo ale zatiaľ to stačí. Lepšía by bola TNT2 Pro alebo Ultra ale tu je asi taký istý problém ako pri Geforce . Ďalšia možnosť je 3Dfx ale výroba sa skončila a NVidia už  nebude robiť ani nové ovládače.Najlepší by bol samozrejme Geforce ale zohnať PCI verziu bude asi problém. Ale možno je v ČR iná situácia.

No myslím, že do takové sestavy by možná stačila Voodoo 3 3000 PCI, myslím, že by se dala nějaká starší sehnat. Mimochodem GeForce 2 MX PCI mají v CzechComputeru (alespoň v ceníku).