Jakou grafickou kartu do staršího PC?

Zdravím.Zdědila jsem po tátovi starší pc (má cca 6-7 let) a vypadá to, že začíná postupně odcházet grafická karta (pruhy přes obrazovku, zasekávání obrazu a restart při hrách). Chtěla bych tam koupit co nejdřív nějakou novou, ale nevím, jak vybrat, aby byla kompatibilní se všemi komponenty a zkrátka se nestalo, že tam nebude fungovat. Jakou grafickou kartu byste mi tedy doporučili?Konfigurace PC: AMD A10-6790K APU with Radeon(tm) HD Graphics (4 CPUs), ~4.0GHz, paměť 8192MB RAM, Grafická karta AMD Radeon R9 200 Series (Display Memory: 6094 MB Dedicated Memory: 2028 MB Shared Memory: 4066 MB). Zkopírováno z dxdiag, nevím, co dál je třeba vědět pro výběr grafické karty.Díky!

Odpovědi na otázku

ten procesor má integrovanou grafiku:https://www.czc.cz/amd-richland-a10-6790k-bl... takže možná nemusíš kupovat nic a stačí jet na integrované.Záleží na plánovaném využití PC a taky kupříkladu na tom, zda základní deska nabízí potřebný konektor pro připojení monitoru, co máš.

"zasekávání obrazu a restart při hrách" takze je pomerne jasne, ako planuje pc vyuzivat. Kedze sa vsak jedna o starsi kancelarsky CPU s nizkym vykonom, moc silnu grafiku by som tam nekupoval. Za dalsie.. zavada vobec nemusi byt v grafike, ze.. takze bud to otestovat doma ak ktomu ma vsetko co treba, alebo servis. Inak radsej by som to predal aj pod cenu a kupil na hry nieco normalne.

Jelikož tvoje zděděné PC nemá dedikovanou grafiku, tak používá část RAM z operační paměti. Pruhy může tedy způsobovat vadná RAM, vadný GPU či MB. Udělej testy RAM:https://www.memtest.org/download/5.31b/memtest86+...

A10-6790K nemá R7 200 series, ale Radeon HD 8670D, takže externú GK v PC má. Vadná RAM spôsobuje BSoD, nie artefakty. A neverím, že by RAM bola vadná len v časti, ktorá sa využíva ako VRAM. A plus IGP nemá "dedicated memory" ak sa nemýlim.