Jakou grafickou kartu ?

Chci se zeptat jakou grafickou kartu mi doporučíte k této pc sestavě: https://www.czc.cz/176626,212324,219735/kody

Odpovědi na otázku

1. prečo 2x 4 GB DDR4?2. prečo X4 950 a nie R3 1200, alebo aspoň 1500X? Nenašlo by sa pár Kč? 3. max GK odhadujem na GTX 1050 Ti4. prečo doska s A320 chipsetom? Total najlacnejší "herný" PC? Hrajkanie niečo stojí...

Athlon x4 950 bych nevolil, ten procesor má ještě bulldozerový jádro a fakt ubohej jednovláknovej výkon, který je ale stále ve většině aplikací stěžejní. V reálu se to ani jako 4jádro nechová, protože 2 jádra jsou spojené v modulu s tím, že část zdrojů sdílí (např. aritmetickou FP jednotku), takže se dá tvrdit, že to je defacto jen 2jádro s HT.Pokud je potřeba šetřit (což narozdíl od kolegy výše nerozporuji, např. na hraní World of Tanks apd., žádně dělo potřeba není), tak bych šel radši do Pentium G4600 (nejlevnější 2jádro s HT), v kombinaci s nějakou ultralevnou deskou (ale aby měla DVI nebo HDMI výstup). Je to za skoro ty samé peníze co nejlevnější AM4 deska + Athlon x950, ale s nesrovnatelně vyšším výkonem.Můžeš pro začátek i zkusit využívat pouze tu integrovanou grafiku v G4600, zase nějaké vysloveně ořezávátko to není - ve fullHD jede např WoT s fps 60+, a umí to hardwarově akcelerovat HEVC videa.Dost možná zjistíš, že dedikovanou grafiku nepotřebuješ, a nebo si ji dokoupíš později.

Dobrý den, prosím vás jestli byste mi mohl vybrat tu základní desku. Já na to nejsem tak veliký odborník a nevím jak to tam funguje abych třeba nekoupil potom něco co by k sobě nešlo a pokazilo se to.

Mě ten procesor přijde dobrý, až zlevní Ryzeny, nebo bude více bazarových kusů, tak se dá snadno upgradovat. AM4 tady ještě několik let bude. Co se týká grafiky, záleží co chce budoucí majitel na PC dělat. Může stačit z bazaru za tři stovky, nebo pokud chce těžit, klidně gtx 1080...

Doporučím hlavně rozumnější desku: https://www.czc.cz/asus-prime-b350m-k-amd-b3...