Jakou GK s výstupem 4K do PC s A8-6600K?

Zdravím,měl bych prosbu. Potřeboval bych propojit druhý počítač (AMD A8 6600K s integrovanou grafikou a max. rozlišením 1920x1080, 8GB RAM) s 4K monitorem. Bylo by možné přidáním grafické karty dostat z PC 4K rozlišení? A pokud ano, jaká nejlevnější (klidně bazarová) grafická karta by to zvládla a procesor by jí utáhl? Jde mi jen o rozlišení - žádné hry!!!Díky mocMichal//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Pokud nejde o výkon na hry, tak klidně nVidia GTX1030.

Díky za radu!

Také jsem tohle řešil. Koupil jsem pasivní 1030 MSI protože má DP a HDMI, ostatní mají DVI a HDMI, ale DVI nezvládá 4K.https://www.alza.cz/msi-geforce-gt-1030-2gh-l...

Treba si ustrazit, aby HDMI bolo vo verzii 2.x... Inak tam to 4K pretlaci iba pri cca 30 Hz. S DP by nemal byt problem.

Díky za radu! Grafiku jsem pořídil a všechno šlape!!

A koupil jsi GDDR5 verzi nebo ten křáp s DDR4, který stojí stejně, ale díky pomalé VRAM má jen třetinu výkonu plnohodnotné GT 1030 s GDDR5?

Koupil jsem GDDR5 (přesně tu z odkazu)!

Výborně, ta s DDR4 totiž vypadá i stojí stejně:https://www.alza.cz/msi-geforce-gt-1030-2ghd4... Ale je to neskutečný šunt:https://www.youtube.com/watch

Pravda, šunt, ale jen na hry. Jako zobrazovadlo pro 4K monitor se jeví jako lepší řešení, neboť má o 30% menší spotřebu než s GDDR5 . Je to divný, ale jsou i lidé, kteří hry nehrají. Já jsem svou první a také poslední hru hrál na ZX Spectrum v roce 1986. Dokud to nebude rozeznatelné od reality, tak mě hry nezajímají.

Jistě, o hry tady nejde, to byla jen ukázka, kde je to vidět nejvíce. Ale pro DDR4 verzi není ani tak vůbec žádný důvod. Ani ta spotřeba ne. Jednak je to jen TDP 20W vs 30W a jednak to reálně naplno pojede málokdy, takže se to neprojeví vůbec. Běžná spotřeba budou jednotky W a to u obou +-stejně. Navíc ten výkon se dá využít i pro jiné věci, než jsou hry. Třeba skoro každý editor na foto/video a další programy mají podporu akcelerace přes Cuda, takže proč kupovat pomalý šunt?

Za tu cenu je lepsi nekde sehnat RX550/560. Jako ono je super ze je to pasivni, ale pokud neni dobre vetrana skrin tak se to upece. Semipasivni je vyhodnejsi, proste kdyz je potreba tak se vetracek roztoci. Dnes se VGA nevytizi jen pri hrani, ale pro vypocty ji pouziva kde co. Od akcelerace zobrazeni Windows, internetovych prohlizecu, nacitani obrazku, grafickych editoru po prehravace videi.

Pasívne chladenú GT 1030 uchladíš ľahko: https://ctrlv.cz/hkhc (nemám zapnuté ventilátory na max)

RX550/560 mají hlavně o dost vyšší spotřebu. Na GT 1030 mám ve FurMarku max. teplotu 76C. A to mám case (Fractal), který není prakticky slyšet (Noctua 1x140, 1x120,na CPU taktéž Noctua). Teplota v místnosti 28C. Zjevně tedy upečení nehrozí.

Já teda 1030 kupoval taky, a to kvůli: podpoře DX HW 2D akceleraci a akceleraci dekódování videa.A pokud to tyhle věci umí, pak je jedno, jestli je to GT1030 nebo RX550. Stojí to pakatel, nic to nežere a práci to splní.