Jakou čtečku knih pro ereading.cz

Dobrý den. Prosím o radu, jakou pořídit čtečku knih v dobrém poměru kvalita vykon , aby bylo možné číst z aplikace ereading.cz plus zobrazení PDF souborů. Dále bych ráda, aby byla možnost podsvícení displeje. Plánuji využívat zejména na evypujcky z knihovny, kde právě používají ereading.cz . Děkuji!

Odpovědi na otázku

"aby bylo možné číst z aplikace ereading.cz"tak to logicky budeš omezena na čtečky s Androidem, na kterých ta aplikace poběží:https://play.google.com/store/apps/detailsudělej si nějaký předběžný filtr na Heureka.cz a pak tu můžem probrat tvoje adepty - nejspíš máš i nějaké požadavky na velikost, cenu atd.

Pokud si knihu koupíte např. na ereading.cz tak ji lze číst v jakékoliv čtečce. Ale pokud si knihu jen půjčíte např. ve veřejné knihovně, tak firma ereading.cz vám ji zprostředkuje tak její funkčnost je pouze na android čtečkách.

Jenom bych připomenul, že formát PDF není zrovna nejvhodnější pro e-knihu.

jj, reflow u PDF nefunguje vždy optimálně a někdy musí člověk posouvat do stran, což je otrava. Takže doporučím čtečku, co umí víc formátů a preferovat ePub, kde to jde, přičemž čtečky jako třeba Pocketbook ap. podporují např. i DOC, TXT a další formáty. Pokud bude čtečka s Androidem kvůli těm výpůjčkám tak další formáty snad problém nebudou.

Moc děkuji za všechny odpovědi a postřehy, ta odkazovaná čtečka nevypadá špatně, cena pro mě tedy vyšší, ale pokud chci podsvícení, ink kartu a ještě k tomu jsem odkázána na android, tak asi moc levnějších možností nemám jak jsem tak pochopila. S koupí čtečky přes Aliexpress náhodou zkušenosti nemáte?

Rozhodně bych kupoval v českém obchodě, záruka, servis, česká lokalizace česky. Já osobně používám už řadu let čtečku Pocketbook, umí jednoznačně nejvíc formátů, mnoho možností nastavení, ap. Ale jede na Linuxu ne na Androidu. V každém případě PDF není proprietární formát pro čtečky, je určen pro monitory počítačů a na jakékoliv čtečce se nebude číst dobře. Ještě bych zvážil použití čtečky a podle toho vybral značku a model.

osobně bych tohle z Alíka nekupoval - v Česku máš normální dvouletou záruku a nemusíš řešit vyclení a DPH, čemuž by ses u takového zařízení nevyhnula.