Jakou cenu má tento PC?

Prosím i jednotlivé komponenty.Case: Černá asi MiniTower /2xDVD,2xUSB,sluchátka,MIC/PSU: Seasonic 500W /SS-500-ET/MB: Gigabyte H77-DS3H /ATX/CPU: Intel Core i5 3470 /3.2 GHz-T3.6GHz/RAM: A-Data 2x4 GBGK: nVidia GeForce 460 GTX /786 MB/ZK: SoundBlaster Z /retail/SSD: Kingston 120 GBHDD: WesternDigital 1 TB /7200/HDD: Seagate 4 TB /7200/DVD: Samsung DVDRW 16xŘadič USB2 - 5xŘadič USB3 - 4x

Odpovědi na otázku

+ WIN 10 Home

Původ licence?

WIN 8 DVD Home - upgrade na WIN 10 /1809/ - OEM /vázaný na desku/

A kde jsi je koupil?!

V e-shopu.

V jakým? Pokud to byl výhodný-software nebo podobný, tak jsi naletěl a má cenu nula.

WIN 8 DVD CZ nebyl "výhodný SW". Stál cca 2400,-Kč.Koupeno /jako další původní komponenty/ v TS Bohemia /Alfa Computer/.

Tak to je potom v pořádku. Pokud se ti chce, můžeš ho legálně přenést na nový počítač. Řekneš, že jsi prodal Windows někomu v rodině a potom koupil zpět. Tím splnil formální podmínky druhotného softwaru v rámci zákonů EU.

Zajímavé. Po telefonu jim to stačí? To ani nechtějí /pro ověření/ žádný doklad?

Teoreticky by to ale protistrana u soudu mohla považovat jako úmyslné obcházení zákona. Stačí to do té rodiny prodat a holt to nebude můj počítač ale počítač mé ženy :)Reálně ale žádný soud, nebude, domácí uživatelé jsou nezajímaví. Což ale neznamená že by člověk neměl licenční podmínky ctít.

Ano, domácí uživatele nikdo neřeší. Proto ti „velkotovárníci“ z Aukra prodávají stovky a tisíce padělaných licencí z Číny za čičapade a tvrdí, že je to v pořádku a legální, protože to jde aktivovat.

tak si vem kalkulacku a projdi inzeraty po jednotlivych dilech. dohromady tak 5-6tis.

krome toho 4tb disku

Počítač má cenu asi 8 tisíc podle výkonu a ostatního kdyby se to neprodalo tak za 7 tisíc

S tím bych souhlasil.

Zvukovku bych prodal zvlášť nebo nechal do nového PC. Před prodejem bych prošel bazary a doplnil na 16 GB RAM- najde se dost joudů, co prodává 4GB moduly po 350 Kč.

Díky za info o RAM.ZK + 4 TB HDD - do nového PC - OK

16 GB RAM a rozumná 4GB grafika (RX 460/550/560, GTX 960/1050 Ti) až nesmyslně zvyšuje cenu. Divil by ses, co za to lidi dávají.

PC si ještě "chvíli" nechám. Nepospíchám.Co by jsi řekl na upgrade GK na třeba nVidia GeForce 1650 GTX . /Pokud bude za rozumnou cenu./ Používám na 27" FullHD monitoru.

Jedná se mi vzhledem k procesoru /Intel Core i5 3470 - 3.2-3.6T GHz/. Vyváženost. /Teď nepřehraji ani 4K videa/.

Však k tomu klidně půljde dát i silnější grafika Ta GTX1650 bude cenou cca 4800-4900 (180 USD) a dá se předpokládat že výkon bude někde k RX570, GTX1060 3G. V tomto směru vidím že RX570 v ceně kolem 4 tisíc za novou bude volba podobného poměru cena/výkon už teď, ale počítám že ta 1650 bude bez externího napájení a vystačí si s max 75W.

Ani náhodou za 10 jsem se snazil prodat podobnou sestavu akorát se 16gb ram 200gb ssd Radeonem 290 a 24" lcd, nakonec jsem musel slevnit právě na 8k

"Jakou cenu má tento PC??To je jednoduche, akeho kupca najdes.

zdroj: 500 Kcdeska s cpu, 8gb ram = (kdyz pprehlednu ceny tohoto cpu pod 500Kc) tak za 1500 Kc460GTX s 1GB pameti 500 Kc ve vasem 3/4 GB = 300 KcSoundBlaster Z = 500 KcSSD 120GB pouzite = 0 Kc1TB HDD pouzite = 0 Kc4TB HDD pouzite = 500 Kc (pokud je par let stare tak cena mozna i 1000)skrin = za odnos= +/- 3500 KcZa tyhle ceny by to slo na ebayi poskladat. - kdybych to daval pryc ze jsem si koupil novejsi tak znamym bych to dal za flasku karibskeho rumu.Ale jestli si myslite ze cena spotrebni elektroniky se po sedmi letech drzi stale na 30-40% puvodni ceny, tak zkuste jine prasky.

Z tohoto vlákna je zajímavý cenový rozptyl - 3000-8000,-Kč.Samozřejmě bych ho dal na Aukro a uviděl bych.Ale rozhodl jsem se ho nějakou dobu si nechat./A upgrade GK - 4K video + starší hry/.

jj RX570 se zdá bezpečná volba i s případnou GTX1650 která bude stát k 5 tisícům a výkon bude mít zřejmě na úrovní právě RX570/1060 3G

V hoďte tu šunku

… abych si ji mohl vzít a po doplnění lepší GK hrát o 106 .

tak bazary jsou plné značkových DELL/HP se stejným CPU, pamětí, OS... typicky to stojí něco jako 3-4.5 tisíce, samo to má zdroj, bednu a případně i nějaou tu optickou mechaniku. K otmu jako bonus roční záruku minimálně.1TB HDD je asi původní, na aukru se dají sehnat řádově za 2-3 stovky120GB SSD nové 550, bazar tak 300Takže tady bych to zastavil a řekl 4 tisíce jako rozumná nabídka.GTX460... asi se někdo najde kdo by to chtěl ale netuším na co. Proběhla mi rukama GTX750Ti za 600 korun. Ta 750 má cca 2x vyšší výkon, 460 2.5x vyšší spotřebu,. takže jako pozornost podniku nebo za symbolickou cenu.Zvukovka, pokud je to ta co se dnes prodává kolem 2k, tak může mít hodnotu 1-1.5 tisíce, s počítačem bych ji osobně neprodával, prodraží ho to a kupec to nemusí ocenit.4TB disk, zvlášť pokud má SMR zápis, což seagate s oblibou dělá, bych viděl max cenu cca 50% ceny nového pokud je pár let starý, ideálně v záruce což je tak 1500. Pokud je ten disk starší než řádově 3 roky, šel bych cenou na cca 1000.Ale lidi sou různí a třeba vám dají víc.

Jak zjistím, jestli je SMR?Nějaký program?

Je to: ST4000DM005-2DP166 /z CrystalDiskInfo/.

256MB cache = SMR, bez SMR jsou disky s 64MB cache,256MB cache zní skvěle, ale je tam právě pro kompenzaci toho SMR, kdy pokryje nevelkou práci s malými soubory.Stačí na ten disk začít kopírovat tisíce, mlaých souborů (max pár MB/soubor). Kupoval jsem si 6TB disk a narazil jsem na ten problém, hlavně když se ten disk chvíli používá a data na něm žijí a stanou se fragmentované.Když se na prázdný disk začne cpát něco velkého sekvenčním zápisem, nejde to citit, jak se ale disk začne plnit a fragmentovat a psát se bude všude možně, tak to začne být tragédie, já na ten disk chtěl ukládat satelitní scénérky k X-Plane, což v mém případě znamenalo asi třičtvrtě milionu souborů kdy půlka z toho jsou 11MB DDS a půlka 100-200 bajtů malé texťáky.Uložit tam 50GB takových dat znamenalo třeba 2-3 hodiny času, kdy ten disk bude nepoužitelný i pro čtení protože dělá interní údržbu stop, které díky prokládanému zápisu musí přepsat, takže zápis nových dat stojí a čtení nejde protože disk, resp hlavičky jsou vytížené tím úklidem.Bohužel Seagate Barracuda je pro ten účel nepoužitelná a je třeba brát jiné řady nebo Barracudu PRO, kde to snad ještě nezavedli, ale také to znamená že si za to člověk připlatí.Ty SMR disky jsou fajn na zápis velkých bloků dat, ideálně na zálohy, kde zazálohuji HDD image - jeden souborU levných WD disků zatím SMR není

aspoň je to model z roku 201, takže má necelé 3 roky, možná má ještě záruku, takže to přidává na ceně a pak bych tu polovinu ceny nového viděl reálně. Nicméně ten kdo ví co SMR je tak se mu vyhne obloukem nehledě na cenu.

Díky za popis. /O SMR jsem už však četl./CrystalDiskInfo píše, že má "Vyrovnávací paměť" - 8192KB. To je ta cache? /8 MB/ ?

Moc by mě zajímalo jestli je teda SMR nebo ne.Používám ho jako datový a na zálohy.Zde je obrázek: https://ctrlv.cz/vlyD

Popisek z internetu: Seagate Barracuda ST4000DM005 4 TB Interne Festplatte (8,9 cm (3,5 Zoll), 64 MB Cache, SATA 6Gb/s) Tady je, že má 64 MB Cache.Takže není SMR. /A to je dobře./