» Poradna » Ostatní

Jakou barevnou tiskarnu koupit

Ahoj rozhoduju se jako barevnou tiskarnu mam koupit a potreboval bych poradit. (mam vytipovano 5 kusu, ten jen vedet kterou:))1. Epson AcuLasec C900 - Dodava se s plnym tonerem? Da se renovovat toner? Jak tiskne v barve, v letacku maji napsano ze skoro nerozeznatelne od fotografie 2. Samsung CPL-500 - Dodava se s plnym tonerem? Da se renovovat toner? Slysel jsem ze tiskne dohne spatne barevne (neuvadeji DPI pro barvu a podle konstrukce bych tipoval ze je pro barvu 300) Dale jsem cetl na ceskem a zahranicnim diskuznim foru, ze poruchovost je do 60 dni. Nemate nekdo konkretni zkusenosti. + pro tuto tiskarnu je duplexni jednotka, velky zasobnik papiru, relativne levne originalni tonery. +1000kc s pripojenim k siti3. OKI c3100 - barevna LED tiskarna. Dodava se s plnym tonerem? Da se renovovat toner? Bez ozonu, take nesmrdi:)) Cetl jsem horsi tisk v barve. Kolik stoji toner? Neprosto nejrychlejsi 20str c/b a 16 str. barevne/min4. Minolta MC2300 - Dodava se s plnym tonerem? Da se renovovat toner? Magicolor:))Co mam koupit? Porizovaci cena techto tiskaren nerozhoduje. Rozhoduje moje uzivatelska spokojenost (tzn. levny provoz, pripadna oprava na miste, delka zaruky, dlouha zivotnost, prijatelna kvalita tisku (fotky tisknout asi nebudu)Dik Tomas

Odpovědi na otázku

Sice nemam prakticke zkusenosti ani s jednou z vyse jmenovanych, ale presto si dovolim navrhnout nekupovat rozhodne Minoltu, moje zkusenost s Minoltou je takova, ze kazda jejich laserovka byla smejd, ktery od zacatku poradne nefungoval (software) a velmi brzy se rozsypal uplne ! (Ale jsou "levne" takze kazdej zakaznik si je rad pres me protesty koupil, a pak mi nadaval, ze nejsem schopny mu to rozchodit! - a nejlepe ten nejlevnejsi GDI model pripojeny k 5-let staremu PC sdilene v siti !) OKI neznam vubec, SAMSUNG bude nejspis nejaky OEM. EPSONy byvaly dobre, ale jiz dlouho jsem na zadny nenarazil, tak nevim. Osobne verim jedine HP. Carouselove barevne laserovky jsou jiz velmi levne (cca 15kKc) ovsem na ukor rychlosti a vydrze spotrebaku i samotne mechaniky. Osobne bych (tedy nebyt vazan financemi) sel do hp color laserjet 3550 (resp. hp color laserjet 3550n), coz je in-line tiskarna s cenou cca 25kKc.  Servis HP je velmi dobry, pro tyto modely standartne 1.rok na miste 2.rok v servisu (servisu je celkem dost po cele republice), rozsireni zaruky se da prikoupit, napr. 3roky NDO (Next day On-Site Response) stoji cca 12kKc. Na recyklace spotrebaku moc neverim, resp. vzdy byla kvalita recyklovaneho media horsi nez u originalu, takze si radeji priplatim.  Cerna kazeta na 6000 stranek (pri 5% pokryti) stoji cca 3kKc, barevne na 4000stran stoji stejne, cili zhruba jsou naklady na toner kolem  50haleru/strana pro cb a 2.75Kc pro barvu.

Canon BubbleJet i865 - fotky perfekt, potisk na CD,DVD - super. Cena dobrá.