Jakou 3d tiskárnu k Vánocům

Dobrý den,Chtěl bych k Vánocům si pořídit DIY tiskárnu a četl jsem o Anet A8, Anet A6 a Ender 3 PRO a zajímalo by mě která je z nich ,, lepší,, co se týče možnosti upgradu a kvality tisku. Popřípadě kde by se dala objednat se zárukou že přijde kompletně v pohodě a do Vánoc.Děkuji

Odpovědi na otázku

asi Ender 3 pro.. buď koupit v Alze se zárukou za necelejch 7k a nebo z Aliexpressu za 5-6000 bez záruky.. (mají ji i v CZ skladu)https://www.aliexpress.com/wholesalevelká komunita (i u nás) a dostupnost dílů...

Mám Infitary což je Anet A8.Dodělal jsem si autoleveling a tiskně pěkně.Kdybych se dnes rozmýšlel, skoro bych uvažoval o https://shop.prusa3d.com/cs/3d-tiskarny/994-origin...

za 10.000 ? to ale není levná tiskárna tak to jen prezentujou průšovci. Za tu cenu máš dva endery který při troše péče budou tisknout podobně.

Záleží, kdo si tiskárnu kupuje.Já si ji sám sestavil, dokoupil čidlo, dodělal autoleveling, kompiloval Marlin, experimentoval s podložkama a teplotama a nakonec docílil spokojenosti.Když to chce někdo také absolovovat, ušetří a něco se naučí.Kdo chce koupit a hned tisknout tak bych v té Mini od Průši neviděl problém.Každý se může sám rozhodnout, co si od toho slibuje.

Autoleveling jakej se používá jen mrší tisk když ke křivý podložce přizpůsobí tisk, což je v principu špatně (tisk je pak křivej) Pokud je rovná a dobře sestavená tiskárna tak se nemá co rozštelovávat a jen jednou za čas to doladíš ručně - to není zas takovej problém.A k výběru tiskárny.. jistě.. Průša bude odladěnej a asi s tím nebudou problémy, ale pokud to někoho zajímá tak jako první tiskárnu by měl mít něco s čím budou trochu problémy... zní to divně, ale získá na tom zkušenosti který jsou k nezaplacení.. Znám několik majitelů Průšy a ty jsou doslova v koncích když se jim něco drobnýho přihodí.. jsou to prostě uživatelé, ale ani Průša nemá tiskárny bez problémů jen jich je míň.

Já bych taky doporučil Průša Mini.1) Ender, Anet i Creality jsou v zásadě jen kopie Průši MK2 nebo MK3 a proč kupovat kopii, když za podobný peníz můžu mít "originál"?2) Teď o víkendu jsem měl možnost i Mini prohlédnout na Maker Faire v Brně. Je neskutečně tichá a neuvěřitelně malá. Ale skutečně neuvěřitelně moc malá na to že tiskový prostor je jen o 2cm na každé ose menší. Ve srovnání s MK2S co mi hoví na stole, je to skutečně prcek.3) Jak píšeš, pokud není někdo kutil co je připraven řešit možné i nemožné problémy, tak Průša je sázka na jistotu. Když nic jiného, tak v případě prakticky jakéhokoli problému se dá s technickou podporou komunikovat i přes chat na FB a musím říct, že jsou velice rychlí v reakcích, a až obdivuhodně ochotní.4) Co jsem tak vysledoval, tak s levnými čínskými tiskárnami jsou nejspokojenější zkušení tiskaři, kteří, krom toho že je používají víceméně jako základ pro vlastní přestavbu, umí vyřešit kdejaký problém, aniž by hodiny googlili co se stalo a co s tím udělat.

To není za podobný peníz.

Ok, Aneta z překližky/plexi stojí 5tis. Dobře je to polovina, ale pokud chce někdo kroutící se tiskárnu z prken, tak nemusí kupovat za 5k Anetu ale může si to rovnou udělat sám a dostane se i na polovinu té Anet A8. Jediná výhoda Anety je oproti Enderu a Průša Mini asi jen v tom, že umí tisknout flex. Jinak je to jen špatně zkopírovaný Průša MK3 s až absurdním důrazem na cenu, a podle toho to taky vypadá, hličí a "tiskne".Ender je na tom sice znatelně lépe, ale ten už je za 7 a stejně se na něm řeší spousty krávovin, přičemž je člověk odkázán prakticky jen na komunitu.Jak Aneta tak Ender mají na rozdíl od Průša Mini pevnou podložku, zatímco Mini má odjímatelnou, což je alespoň dle mého názoru "must have killer feature" a pro svoji MK2S to plánuji taky. A to ten upgrade sám o sobě vyjde skoro na 5tis. Ale kdo někdy sundával masivnější výtisk z PETG, tak dobře ví, že ty prachy za to stojí.Celkově, na Anetu bych se v každém případě vykašlal, takže zůstává ve hře Ender. A jestli Ender za 7k, nebo Průša za 10k, tak to podle mě podobný peníz je, a pro mě by byl Průša Mini jednoznačná volba. Co jsem měl možnost o víkendu sledovat, tak Ender se na Mini naprosto nechytá velikostí, tichostí ani rychlostí tisku. Když se k tomu přidá odjímatelná podložka, tak fakt myslím není co řešit. Ale každého věc. Nikomu to nenutím. Je to jen můj názor.

anet A8 plus je celý z hliníku, Ender 3 Pro taky, oboje to stojí kolem 4500 (CZ sklad aliexpressu, dodání 2-5 dní po objednání viz. můj odkaz)Ender se za tu cenu pro začátečníka rozhodně vyplatí víc než "levný" Průša za 10000.

Anet A8 plus jsem tedy za 4500 ještě neviděl. Všude jsou ceny kolem 7tis. Navíc z číny, takže prakticky bez záruky (ano, je tam sice rok, ale s reklamacema v číně nemám uplně nej zkušenosti). Navíc je to pěkný tele a je otázkou, kdo ve skutečnosti tak velkou tiskárnu opravdu potřebuje. A to tam pak pořád zůstává fakt, že průš má jednoznačně lepší podložku.Ale je to vskutku věcí názoru. Za mě si nemyslím že by v dnešní době byla čínská tiskárna zaručeně nejlepší řešení.

To že si jí ještě neviděl neznamená že neexistuje.. (já jí za 4400 nedávno koupil)Anet A8 plus za 4200 z CZ skladu.. https://1url.cz/@anet_a8plusJo, je to kráva a konstrukce tím pádem moc tuhá není (ale není to tak hrozný jak to vypadá) ale na pomalej tisk větších věcí - třeba RC letadel z 3Dlabprint je to dobrý.

Ale tak jo, za tuhle cenu je to určitě zajímavé. Jen mi nejde do hlavy, proč to mají všude jinde za skro dvakrát tolik. Tady už je problémem jen ta velikost. Tohle je fakt obr, ale pokud na to má někdo extra místo...

asi neumis moc pocitat 18x18x18 proti 25x21x20 opravdu neni o 2cm

No sorry velký chytráku. Tak jsem se spletl, a bral jsem 20x20x20. Jenže ono na tom stejně ve výsledku až tak nezáleží. 18x18x18 je na drtivou většinu tisků většiny lidí více než dostatečné.

no me to nevysvetluj, ja se tiskem zabejvam hodne let

Já myslím, že to levná tiskárna je. Je třeba brát v úvahu, že je rozdíl jestli má společnost vývoj, zajištuje podporu, snaží se dodat nějaký kompromis mezi cenou a kvalitou a každý kus projde zkušembím tiskem. Nebo jestli jen někdo vleze na Průšuv Git, podle nákupního seznamu naháže ty nejlevnější možné komponenty do krabice a za dvoj až trojnásobek jejich ceny ti pošle extra levnou tiskárnu, která po smontování možná bude fungovat. Nebo taky třeba budeš měsíc nebo dva čekat na nový motor, protože se nikdo neobtěžoval ty komponenty ani prohlédnout, natož testovat. Druhá varianta jsou podle mě vyhozené peníze. Protože to už si na ten Git může jít člověk sám, a sám si to postavit z vlastních komponent, které je za cenu té Anety sehnat v podstatně vyšší kvalitě.

jasně.. pro firmu je to superlevný.. souhlas. Ale uvědom si že na doma jako dárek pod stromeček si to už za 10.000 koupí málokdo.. z mnoha důvodů. Ale 4500 se dá překousnout celkem snadno byť s tím budou někdy problémy - a tím líp protože se tak o problematice naučíš mnohem víc než když to všechno funguje a jen "nudně" tiskne ..

Dobrý den,Děkuji za tipy a rady. A asi půjdu do té creality Ender 3 pro protože vypadá super jak ta tiskárna tak i výtisky. Samozřejmě že bych mohl jít třeba i do Průši ale za 1. Mám omezený rozpočet a víc jak nějakých 7-8 tisíc dát nemůžu, a za 2. chtěl bych si tu tiskárnu sám postavit a mít možnost vylepšit i z komunitních návrhů takže půjdu do té ender. Děkuji

Idealni volba. Ja zacinal na anete a8. Ted uz z ni jsou jen 3 motirky puvodni ale zkusenosti k nezaplaceni. Ted si stavim vlastni kostku. Mozna bych mrknu zda se nevejdes s rozpoctem do nejake kostky.

ad 2. Ak si to chceš postaviť, tak si pozri Rebel II, RebelX .....Rebelove.org, do tej sumy sa asi dostaneš

stavba z dilu ktery bude postupne sam shanet neni nejlepsi reseni takhle v zacatcich.. bude trvat nez vsechno sezene, pak nez to postavi a pak nez to rozchodi. A i kdyz komunita a forum kolem Rebela funguje perfektne tak na prvni seznameni bych to proste nedoporucoval. Hodne lidi to ani nedokonci a prodava rozestaveny.

No ja som zacal prave postavenim Rebela. Nemal som ziadne skusenostibs 3D tlacou. Odporucam kazdemu, vela sa clovek pri stavbe nauci.

No, to já bych to doporučil zrovna obráceně. Napřed toho Endera, a pokud to dobře půjde, může si potom klidně postavit toho Rebela.

jo to nepopírám, ale "odporucat kazdemu" se to rozhodně nedá.To už asi musí každej posoudit sám jestli je tomu schopnej a ochotnej obětovat tolik času (stavba rebela z dílů chce x-krát víc času než sestavení Endera ze stavebnice).

kup si nejlevnější, protože beztak dosáhneš Ku=10