Jakej procesor bude výkonnější? AthXP2400 (2GHz, FSB133) nebo Barton2500 (1,83GHz, FSB166)? Obojí při stejnejch pamětech DDR 333. To je otázka, co?

Otázka v předmětu je asi dost jasná. Ale celkové porovnání v závislosti na taktu sběrnice a pamětí by mě zajímalo.

Odpovědi na otázku

jak v cem athxp ma veci takt barton zase rychlejsi pristup do pameti :)))

To za tebe vyresili v AMD kdyz prvnimu procesoru dali oznaceni 2400+ a druhemu 2500+. Nevim co resis. Samozrejme ale jak uz bylo napsano zalezi na tom jak u ceho. Ja bych ale urcite bral bartona, ten pude lip taktovat a ta rychlejsi sbernica.

Podivej se na PcTuning tam delaly testy a porovnani Tbredu s Bartony a P4, tam kde je treba hruba sila, vitezi TBred, kde se vyuzije cache, tam vitezi o neco Barton. Tou cache zase tu frekvenci nedozene a myslim si ze vyssi oznaceni nez TBred si nezaslouzi.

Bartona 2500+ můžeš lehce přetaktovat na 3200, tak není co řešit.

taky myslim ze neni co resit. mel jsem bartona 26+ a ted mam 24+ Thort. Ten procak stoji uplne za prd, ta pomala sbernice, jen 266, fakt bida, seka se obraz z TV karty, procak je vytizenej na 101 pro. fakt si myslim, ze mezi temito dvema je jasne rozhodnuto ***