» Poradna » Ostatní

Jakej deb**l zodpovídá v ČR za dostupnost zubařů?

Už několik let se mluví o rychle se zhoršující situaci - ubývá zubařů a tento trend se bude stále zhoršovat. Nyní jsem četl, že o toto studium je veliký zájem, ale může se přijmou z 60 zájemců jen 20 - 25 uchazečů (asi jedna fakulta). Aby zubaři neubývali musí jich ročně vystudovat cca 350 ale nejsou prostory na výuku a asi ani odborný "učitelský" personál. Někde jsou už prý čekací doby 1/2 roku na ošetření, ale když bolí zuby, tak to zase není taková dlouhá doba, to se dá s novými léky proti bolesti snadno vydržet. A když dostanete od zubu nějaký zánět a z toho otravu krve, tak to se řeší v nemocnici a tam tak dlouhé čekací doby nejsou. Takže proč si vlasně stěžuju. Asi je všechno vpořádku a deb**l jsem asi já.

Odpovědi na otázku

táta je zubař, tak jsem se ho zeptal, kdo za to odpovídá, odpověd:"Vím, já?"

pekna odpoved strucna ale bezobsazna

možná se pletu, ale pokud se jedná o akutní případ (tedy nikoli odstranění zubního kamene), tak tě půl roku čekat nenechaj...

souhlas, muj táta je soukromý zubař a na akutná případ můžeš čekat max 70hodin. Neb táta bere každý den od 7 do 9 aktuní případy, tedy pokud tě začne bolet v 9hod v pátek tak do pondělí (pokud správně počítám) do 7 hod je to 70hodin, tak jakejch pul roku ..případně mužeš zajít na pohotovost.

Že je zubařů nedostatek je nafouknutá bublina.Za to,že vás zubař nevezme je zodpovědný špatný bodový systém a nikoliv nedostatek zubařů. Dle statistik by ste všichni museli chodit denně k zubaři, aby se dovršili jejich nedostatek, ale kolikrát za rok tam jdete?

od doby, co moje přítelkyně začala pracovat coby dentální hygienistka, tak chodím pravidelně... ale co mi občas vypráví je naprosto nepochopitelný

Za to je zodpovědná neviditelná ruka trhu.

A bude hur. Lulinek nas obere o posledni prachy.