» Poradna » Ostatní

Jaké značlky HTML pro odeslání vyplněného formuláře

Dobrý den, mám vytvořený formulář v XHTML a chci tam přidat vlastnsoti pro odesílání formuláře, tak aby mi e-mailu došel vyplněný formulář:
např. otázka 1: ano
otázka 2: internet
děkuji
Radek

Odpovědi na otázku

www.jakpsatweb.cz ...

no tam jsem byl a si jsme blbý protože mi z toho nic nefunguje, e-mail se odešle, ale obsah (vyplnění formuláře) je prázdný.

prosím napište mi to přesně.
Radek

Tak sem vlož nebo dej odkaz na tvé dílo, ať ti můžeme říct, co máš špatně.
Jinak na odeslání formuláře mailem potřebuješ napsat ještě nějaký skript pro server, např. v php. Lze to sice řešit i na straně klienta, ale to potom otevře mailový program a ty vyplněné údaje do něj vloží, což je celkem nepoužitelné řešení. Pak máš ještě možnost využít služeb nějakého cizího serveru, který to nabízí jako službu.

sweb.cz/vihr

Máš tam dvakrát tag form. V tom prvním máš formulářové prvky na vyplnění. V tom druhém jen tlačítko submit, jinak nic. To tlačítko odesílá jen to, co je ve stejném formuláři, jako ono samo - v tvém případě nic.
Jinak tohle to, je to nejhorší řešení. Vyvolá to mailový program a výsledky do něj vyplní. Nevím, na co to hodláš používat, ale uvědom si, že pokud to někdo vyplní např. v Internetové kavárně, tak tam nakonfigurovaný mailový program nebude mít k dispozici.

Tak mi prosím poraď podrobněji lepší řešení, potřebuji aby to vyplnilo co nejvíc elidí

To už jsem ti psal:
1. Napsat nějaký skript na serverové straně. Ale nevím, co máš k dispozici a co bys uměl. Nejčastěji se používá PHP, ale je i spousta jiných možností.
2. Využít službu nějakého dalšího serveru, který se na to specializuje a nabízí to jako free službu. To pak do atributu action u form vložíš odkaz na nějakou stránku tohoto serveru a on to vše zařídí. Ale konkrétní server ti neporadím - neznám, sám to na nic nepotřebuji. Buď ti toto poradí někdo jiný nebo si to najdi přes vyhledávač.