Jaké zařízení umožní psaní rukopisných rovnic do Wordu?

Dobrý den,chtěla bych využít ve wordu funkci rukopisné rovnice, ale nemám notebook s dotykovým displejem. Vím o variantě koupit grafický tablet, avšak i nejlevnější grafický tablet je pro tohle občasné použití pro mě drahý. Existuje nějaké jiné zařízení, které by se dalo levně přikoupit k ntb a použít pro tento účel?Děkuji

Odpovědi na otázku

Levnější je pak už asi jenom myš...Pro psaní se doporučuji naučit se výrazy LaTeXu. A zapisovat speciální znaky (operátory, indexy...) pomocí toho. Word si s tím (minimálně od verze 2013) poradí. Stačí za výraz LaTeXu napsat mezeru a hned to "přeloží".Ukázka (GIF) https://ibb.co/dJ7bZ5rCo patří k sobě je třeba uzavírat do závorek, po přeložení se přebytečné odstraní.Seznam výrazů zde: https://wikisofia.cz/wiki/Matematické_vzorce_(LaTeX)PS: Všechny matematické vzorce/rovnice na Wikipedii jsou psané v LaTeXu, pokud od tama zkopírujete obrázek rovnice a vložíte jej jako text, dostanete kód. (S ním, si už Word neporadí, protože ho zmatou složené závorky a mezery navíc, ale s pár úpravami to dá. Můžete si tak dost ulehčit práci při psaní běžných vzorců.)

K odkazu na seznam výrazů patří i to v závorce za klikatelným odkazem. Zdejší systém to rozbil.

jestli to potřebuješ jen občas, proč si teda ty rovnice normálně nenaklikáš?