» Poradna » Programy

Jaké wifi rádio

Můžete poradit jaké koupit rádio pro příjem internetových rádií přes wifi? Na netu jsem našel několik a nejvíc se mi líbí tyto dvě Zalip MAA502 (třeba tady www.xcomputer.cz ... a Logitech Squeezebox (třeba www.electronaute.cz ...

U Zalipu se mi líbí jeho cena, to že je možné do něj strčit flashku a přehrát svoje mp3 a že to má dálkové ovládání v ceně.

Logitech dálkové ovládání v ceně nemá (jde přikoupit) a nenašel jsem ani nic o přehrávání hudby z flashky ale zase to vypadá, že by to šlo bezdrátově připojit k počítači a přehrávat hudbu, co je na něm - i když nevím, jestli je to tak a jestli to chápu dobře.

Co se mi líbí u Zalipu je, že umí i FM rádia, pokud bude signál z internetu slabý nebo žádný. Možná to umí i Logitech, ale zmínku o tom jsem nikde nenašel.

Velikostně jsou oba srovnatelné, u Zalipu jsem našel, že to má repráčky 2x2W. Vůbec netuším, jestli je to dost nebo ne. Chci to koupit pro manželku, která není nějaký velký hudební fajnšmekr, ale zase aby to neznělo jako rádiobudík od větnamců za dvě stovky. U logitechu jsem našel jenom, že zvuk jevýborný, ale kolik watů, to tam nikde není.

Máte někdo zkušenosti z těmito rádii? Nebo doporučíte nějaké jiné? Chtěl bych se vejít tak do 5 tisíc. Plus mínus nějaké drobné.

Děkuji

Odpovědi na otázku

Ja sam mam par tydnu Zalip MAA502 AM, pouzivam ho na poslech internetovych radii, ale nejsem pripojen pres Wifi, ale normalnim sitovym UTP konektorem RJ45, zasuvka je na zadnim panelu prijimace, funguje spolehlive a bez vypadku, jsem s tim spokojeny, umi to prehravat i MP3 z Flash disku. Stanice to bere ze stranky: www.vtuner.com ted je tam temer 15000 radii z celeho sveta (a dalsi pribyvaji). Pokud mas dalsi dotazy, napis mi mailem na: radius2(zavinac)seznam.cz.

Jinak reprodukci na interni repracky to ma slusnou, rozhodne ne jako budik od vietnamcu, mam nastaveny v menu Setup / Ekvalizer na POP, ale necekej, ze to zase hraje jako velka bedna, ale rozhodne se to prijemne posloucha. Ono se takto tezko radi, to se musi slyset, ale myslim, ze to neni spatne...