Jaké vybrat komponenty

Zdravím,potřeboval bych pomoct s upgradem mého PC.Mám tam ještě starou základní desku, která nepodporuje už nové procesory, přesněji mám: MSI MS 7309Zdroj mám nový, dost výkonný takže ten řešit nemusím.Stávající procesor mám AMD Athlon X2 250. Žádná sláva.Nová grafika: MSI nVidia GTX 750Ti.Potřebuju pomoct vybrat slušnou desku+ramky a procesor. Bohužel nemám v plánu nějak moc nákladnou investici, takže do všech těchto komponentů bych chtěl investovat nejlépe do 6 tisíc.Vím že ramky se dají sehnat do 1200, spíš jde o procesor a desku.Je lepší na hry AMD nebo Intel ? Díval jsem se na AMD Vishera, je několik typů, ale nedokážu si představit, jestli kupovat 6-ti nebo 8-mi jádro- vlastně celkově v tom nemám jasno.Podle procesory se samozřejmě musí vybrat deska a ramky, takže kdyby se tu našel někdo ochotný a byl by schopný mi udělat nějaký návrh, byl bych rád

Odpovědi na otázku

Za tak trapný rozpočet:"investovat nejlépe do 6 tisíc"neseženeš ani naprostý základ pro grafické hry:výkonný VGA.Na nějaký MB + CPU zapomeň.Co s tím?1) Našetři na slušný herní PC: > 20 000 Kč.2) Prostuduj si herní DS:http://forum.zive.cz/viewtopic.php3) Pořiď.

Kdo říká že chci rozjet nejnovější hry na nejlepší kvalitu ?Stačí mi takový průměr a ne abych měl při jakékoliv hře zatížený procesor na 100%

i3, jak pise dfg. Jenze to je spis low-end, jako prumer beru i5, jenze ten samotny sezere cely vas rozpocet .....

Možná by to šlo, ale musel bych ještě počkat do další výplaty. Chtěl jsem to řešit co nejdřív z dostupných prostředků, ale asi bude lepší si odložit na tu i5..Jaký typ přesněji vybrat ? Šestou generaci ?

No tak to vás nahlodnu ještě více. V lednu/únoru by měl Intel a Amd uvést na trh nové procesory. Od Intelu se moc oproti současné šesté generaci příliš nečeká, jen pár drobných vylepšení. A na začátek asi trochu vyšší cena. Ale AMD by snad mohlo zamotat trochu s trhem. Je to samozřejmě trochu věštba, ale...Nebo se na to vykváknout a koupit nyní Skylake. Rozhodně tím asi o nic moc nepřijdete. Z i5 je dobrá i5 6500, ale vzhledem k pohybům cen nemusí být špatný ani výrazněji níže taktovaný i5 6400. Rozhodně pro tu vaší GTX 750ti je to overkill, ale dobrá příprava pro koupi lepší grafiky časem.

O tom novém Intelu jsem slyšel jako KabyLake, to je pravda, ale cenově budou začínat asi o trochu výš.Ale asi se to v mém případě nevyplatí, nepotřebuju ze svého PC dělat herní mašinu Jde o to aby se mi to vyplatilo jak pro práci tak i pro to občasné hraní her, což můj procesor zvládá stěží.

Záleží co od nového PC budete očekávat. Pokud se jedná jen o procesor, ram a desku, tak bych 1000Kč přidal a koupil i3:https://www.czc.cz/179320,185236,178810/kodyAle bez toho vědět, co od toho čekáte, a hlavně neznat vaše zbylé komponenty, je to střelba od boku. Jde o to aby ten váš zbytek šel do desky pozapojovat.

A to AMD tedy ne ? Nevím jak velký je v tom rozdíl, jen že cenově by byl přijatelnější.Tak zbytek komponentů jsem jakž takž uvedl,

AMD se na hry nehodi. I kdyz je par titulu, kde 6-8 jadro od AMD na tom bude lepe nez 2 jadrova i3, ale to jsou vzacne vyjimky.

Ne Amd ne, ve hrách je pomalejší. Má totiž nízký výkon na jedno jádro a dohání to počtem jader, které ovšem většina her nedokáže plně využít. Kromě toho je 5 let technologicky zastaralé. Až teď někdy v lednu/únoru snad vydají něco konkurenceschopného.Ze zbytku komponent jste uvedl prd. Nevidím disky, skříň, zdroj, mechaniky, ram. V 99% procesntech to s novou deskou není problém, ale.... pro jistotu. Hlavně čelní panel na skříni aby šel zapojit. Ještě také uvažuji, že pokud máte dost dobré DDR3 ram, tak se vám možná vyplatí starší haswell, ale i5. I když je to o generaci pozadu, pořád jsou srovnatelné se současností. Zvláště na hry.

Do půl hodiny dopíšu zbytek komponentů.

Skříň už fakt asi nenajdu, nikde na ní výrobní štítek nevidím a určitě to už nebude žádná z výroby za posledních 5 let, nicméně odvětraná je dobře, jeden zezadu pro přívod a po boku na vývod teplého vzduchu.Zdroj mám Eurocase ATX400W, ale už ten EKO+Mechanika: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40 SCSIDisk: Samsung HD502HJ SCSITen čelní panel nevím jak popsat, určitě vás zajímají pouze konektory.

Jak přívod vzadu? Tam je výfuk. Nasává se vpředu a dole. Proč? Protože teplý vzduch jde nahoru, tak je kravina ho honit větráky naopak:http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/stoobi/LanCool...

Si to plete doufám a ten zadní fouká dozadu a boční dovnitř jako přísun vzduchu grafice. Nicméně je to detail. Zamýšlené komponenty by neměli topit, takže i když udělá takovéto harakiri nemělo by se nic stát. Že je dobré mít to správně o tom žádná.Tazatel snad dovysvětlí.

Ano omylem jsem prohodil pořadí, jsou tak jak píšete

Dobře, to snad půjde. Zdroj je toto?https://www.czc.cz/eurocase-eco-80-400w/1413... Pokud je to on, tak bych ho vhledem k zamýšlené spotřebě PC s GTX 750ti asi nechal. Ale je to jinak docela mizérie. Rozhodně bych ho vyměnil při koupi nové grafiky. Je to asi to nejlepší od EC, ale pořád celkem mizérie. Pokud ne to jiný typ, tak je velmi žádoucí výměna.Disk je také starší, pouze sata 3Gb/s, výsledek tedy bude takový, že PC v načítání nebude zrovna rychlík a dost se načekáte. Zde rozhodně doporučuji ssd. Tohle pak nechat jen na data. Skříň snad bude OK. Budu předpokládat pouze 2xusb 2.0 na předním panelu + audio. Jaký máte Windows? Pokud není přenositelný, tak nemusí jít aktivovat na nové sestavě.

Mam Windows 7 s originalnim aktivacnim CD ano, ten zdroj je správný co jste poslal. S SSD diskem by asi nebyl problem a přednim panelu 1x USB + audio (vstup a výstup)

"Windows 7 s originalnim aktivacnim CD" to jsou všechny legální verze. Tedy kromě digitálu. Jde o to, zda je licence OEM nebo ne. OEM je nepřenosná a spojená po prvním nainstalování s daným počítačem, respektive jeho základní deskou. To znamená, že po koupi a složení nových komponent/celého PC nemusí jít daný windows aktivovat, i když je legální, protože je navázán na starou desku a Servery si myslí, že došlo k instalaci na jiný počítač, což vlastně došlo.

http://www.levnapc.cz/krabicova-vs-oem-verze-os... Až na to, že je krabicová verze výrazně dražší, to platí. U win 10 je totiž krabicovka skoro stejně drahá jako přenositelná, ale v době psaní toho článku ještě neměli o win10 ani tušení.