» Poradna » Notebooky

Jaké SSD do SONY VAIO (VPCEB3E1E)

Ahoj, přítelkyně má dost zachovalý noťas od SONY - VAIO model VPCEB3E1E.Problém je neskutečně pomalý stávající HDD...Vzhledem ke stavu v jakém noťas je uvažuji, že ho "oživím" SSD diskem.Můžete mi prosím poradit jaký použít?Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Cenová a veľkostná predstava?

Je to stroj v podstatě na maily, surfování...Myslím, že stačí těch 250GB co tam je teď.Pokud, ale vymyslíme nějaký SDD tak pak už pro mě nebude problém se rozmyslet jestli 250, 500 nebo 1000GB...

Ještě doplním, že vzadu na štítku je uvedený model "PCG-71213M".

No záleží, jak má ten disk být velký (čím větší, tím je dražší...). Takže jde o to, kolik do toho hodláš vrazit...

mno, jak koukám na:https://www.sony.cz/electronics/support/lapto... tak by v tom měl snad být normální SATA disk, tak prostě SATA SSD - z těch relativně levných např. Kingston UV500, z těch lepších třeba Crucial MX500.

Aha, chápu to správně, že se starý vymontuje, místo něj namontuje nový a vše je vyřešeno? Žádný převodník/přechodka atď?Můžu se ještě zeptat jak je to s rychlostí?Starý vs nový?Aspoň přibližně - určitě bych to někde našel, ale vy to určitě vysypete z rukávu

Rychlost přímo kosmická... A starý na nový musíš napřed naklonovat - pokud tam vrazíš prázdný nový disk, ani to nenastartuješ, to snad chápeš i ty....

Problém je len v nutnosti nainštalovať OS a ovládače. Alebo OS naklonuješ. Ak máš 5400 RPM HDD, tak nárast rýchlosti bude enormný. Na jednom NB s i3-6006U s 5400 RPM HDD nereagovala ani ponuka Štart okamžite. S UV500 (500 GB) aj reakcia ponuky Štart bola citeľne lepšia. Môj 7200 RPM HDD má 4k čítanie a zápis okolo 0,5 MB/s, starý SSD Intel 520 má 7 MB/s a UV500 má 30 MB/s a vyššie.

jo, 2.5 palcový SATA SSD je stejná "krabička" se stejným konektorem jako SATA HDD. Prostě se to nacpe místo starého disku.Samozřejmě si tam musíš znova nainstalovat systém a soft, ale to beru jako jasnou věc.