» Poradna » Notebooky

Jaké ssd do notebooku

Ahoj,rád bych o radu,jaký ssd disk do notebooku Packard Bell EasyNote TS44HR. jak je to zde s připojením,zda li podporuje sata.Ssd disk do 2000.dekuji

Odpovědi na otázku

Pokud se na marketingový zázrak jménem EVO vykašle, existují slušné SSD do 2000,- a velikosti 240GB. Kdyby EVO stálo o 500,- méně, neřeknu ani ň, ale takto je to jen předřazený bazmek, který skvělých výkonu dosahuje jen díky rychlé cache. Ta na testy stačí, ale po jejím zaplnění jde rychlost úplně někam jinam. Já bych za něj ty prachy nedal ani omylem.

Jop, a možná se tam ani nevejde.

Díky na názor. Kapacita klidně 120gb, můžeš mi prosím hodit přímo odkazy na ucházející ssdcka? :) díky

Zkus prolistovat trebas Tomshardware.de. V CR vetsina lidi resi hlavne cenu bez ohledu na uzitnou jednotku a pak se divi jako divizna kdyz "strep" nefunguje.

Tři poznámky:1.) Disky s kapacitou 120GB jsou obecně pomalé. Většinou platí, že vyšší kapacia = vyšší rychlost, a to jak v sekvenčním čtení, tak i v daleko důležitějším náhodném čtení.2.) Pohlídej si hlavně rychlost náhodného čtení 4K souborů, abys "výhodně"nekoupil nějakou pomalou šunku s 5000 IOPS. 3.) nezapomeň si v biosu zapnout AHCI, bez toho jsou SSD disky v náhodném čtení pomalejší.

Pomale vuci sobe tzn jinym SSD navzajem... proti HDD to bude porad raketa. Navic davat do plecky ntb za kazdou cenu top SSD... v klidu levnejsi Kingston nebo Transcend...

stačí si pozrieť http://ssd.userbenchmark.com/

Však to píšu, na testy má EVO kouzelnou velice rychlou cache. Samotné SSD moc rychlé není. A benchmarky testují prakticky jen tu cache. A to ani nemluvím o ještě kouzelnějším podvodu jménem rapid mode.http://forum.zive.cz/viewtopic.phpJe to jen čarování s lejnem, které díky skvělému marketingu a pár kouzlům vypadá skvěle, takže mu Samsung může dát vysokou cenu a lidi mu to žerou. Dokonce mu na to skočil i dolph1888, který to používá na věci, kde ta cache rozhodně stačit nemůže.Jediné plus je záruka 5 let, ale prakticky stejná šunka SanDisk Ultra II 240GB, který je o pár stovek levnější, má dokonce doživotní. Takže proč zrovna EVO, které nic navíc nemá?Mimochodem v tom odkazu jsou SSD probírána docela podrobně, takže se tam jistě najde nějaké lepší v té ceně.

To je furt dokola - EVO je pro běžné uživatele (ano, Samsung si nechává zaplatit za značku, ale buďte rádi, že to nevyrábí Apple), pro profesionály je tu (podstatně dražší) verze PRO.

Všetci len nadávajú a ani jeden človek okrem mňa nedokázal odpovedať na jeho otázku. Však napíšte vy čo je podľa vás najlepšie.

Doporučuji Transcend SSD370S (Premium)Cena, vyvážený výkon, keramické kondenzátory, dle testu vedl v TB zapsaných dat.

Rozepsal jsem to zde (a byl uminusován):http://www.zive.cz/poradna/jake-ssd/sc-20-cq... Obecně vzato se v této cenové kategorii dívej po SSD s čipy MLC a řadiči Marvell, SMI (Silicon Motion) a Indilinx.Obloukem se vyhni řadičům Phison (OCZ Triton, Patriot Pyro, HyperX Savage...) a JMIcron (většina levných modelů Adata) a SandForce (Kingston V300 a HyperX). Se Samsungem je to ošemetné - menší modely EVO mají starší verzi řadiče a méně kanálů a mizerné čipy TLC - 500GB a větší modely EVO mají modernější generaci řadiče, kterým déle vydrží SLC cache a kompenzuje nedostatky pomalých TLC čipů. Samsung je prostě hype a proto má 50 % trhu.Z hlediska technologií je na tom nejlépe Crucial MX200 250 GB - 8kanálový řadič Marvell, synchronní MLC ze společné továrny s Intelem (ta rychlejší verze) a tříletá záruka. Ale je to kousek nad 2200 Kč (poštovné zdarma Alfa/T. S. Bohemia). Parametrově stejný by měl být Adata SP920 s pětiletou zárukou. Občas narazíš na doprodeje Crucial MX100.Pak je tu třeba OCZ ARC 100 240 GB - sem tam je pod 2 000 Kč. Je to 8kanálový Indilinx, o něco pomalejší asychronní čipy MLC (ale pořád několikrát lepší než levné TLC).Pak tu je pár modelů od Transcendu, ale všechny jsou 4kanálové SMI s MLC. V pohodě by měl být SSD370 a SSD360 (S koncovka znamená čipy Toshiba/Sandisk, netřeba se bát). Naopak nebrat Transcend 220S (TLC, mizerný výkon, výdrž asi 350 přepisů).A nakonec se dostáváme do nejnižší cenové kategorie osekaných řadičů, kde je za 2 000 Kč Sandisk Ultra II 240 GB s 4kanálovým řadičem, pomalými TLC (kde výkon kompenzuje SLC cache) s životností 350 přepisů, ale na druhou stranu s doživotní zárukou na CZC.cz.Zvaž to podle své peněženky. Ale pokud si spočítáš cenu za 1 GB, tak ti 240GB šmejd s TLC vyjde skoro na stejný poměr cena/GB jako 256GB Adata SP920 nebo 250GB Crucial MX200.

btw: pokud šetříš každou kačku a nechceš šmejd s TLC, tak by se dal připustit Kingston V300 240 GB (SV300S37A/240G).Je to sice SandForce 2281 s pomalými asynchronními MLC, ale má třikrát až čtyřikrát delší životnost než levné TLC. Cenu toho disku hlavně kompenzuje absence cache, kterou ten řadič nepotřebuje.

mohl by jsi proštudovat Toshiba 100 120GB, 2,5", SSD, SATAIII, TL100-25SAT3-120G je za málo peněz. jestli by to oživilo starý packard bell easynote tk83. pošli mi to na email. díky

Notebook Packard Bell EasyNote TS44HR podporuje SATA SSD disky.