» Poradna » Mobily

Jaké repro ke gramofonu Sony PS-LX310BT

Zdravím,nejsem odborník na gramce. Doma máme staříka Teslu NZC 300. Už mu nějaký ten rok je a na zvuku je to znát. Proto bych rád zakoupil něco nového. Dost se mi zalíbil Sony PS-LX310BT. Jen nevím, jaké reproduktory by k němu byly ideál. A jestli nebude bluetooth přenos zhoršovat kvalitu zvuku. Jestli jít raději do kabelu nebo by postačily nějaké s bluetooth. Samozřejmě jde především o kvalitu zvuku, ale vzhled není od věci, gramec je taková designovka :DPředem díky

Odpovědi na otázku

Zdá se mi to nebo je to fakt realita ? Jde ti o zvuk a potenciálně krásný "tekutý" zvuk gramofonu bys zprznil digitalizací přes BT ? Já fakt nevím, kam se ten svět řítí a ani to radši nechci vědět. Nicméně, i když je to asi zcela beznadějné, přeci jen si neodpustím. Pokud ti jde o zvuk, musí tomu odpovídat i rozpočet. Samotný gramofon je tak minimálně okolo 10-15K. Potom korekční zesilovač, to je taky nějaká ta tisícovka (někdy bývá součástí integrovaného zesilovače ale to už je spíš vzácné).Potom nějaký integrovaný zesilovač (15-20K) a repro, 20-30K, to je takové absolutní minimum aby se to vůbec dalo poslouchat. Opravdu kvalitní poslech z gramofonu pak stojí pochopitelně mnohonásobně více. Pokud nejsi ochoten nějaký takový rozpočet investovat, nemá vůbec cenu se novým gramofonem zabývat.

Není to beznadějné Podívám se tedy pořádně, nastuduji to. Nejsem expert na hudbu, nemám nějaký extra sluch, nejspíš jsem toho vyzkoušel zatím málo, abych poznal opravdovou kvalitu. Ale děkuji za odpověď, budu tedy hledat dál.

kks mat tak vase problemy a Rockefellerove miliony... Chytim, pustim spotify, hra, caves.

Vždycky jsem si myslel, že gramofony si lidi kupují kvůli specifičnosti "analogového" podání zvuku a ne jen na okrasu. Takže představa, že k tomu někdo naprasí Bluetooth repráky mi přijde asi taková, jako kdyby někdo na vypulírovaného krásného veterána namontoval podsvícení LED pásky, co si frikulíni cpou na sporťáky.To už můžeš rovnou nechat ten původní starý gramofon jako fake na okrasu a do BT repro si hrát FLAC z nějakého digitálního přehrávače.

kvalitu gramofonu určují tři hlavní prvky: 1/ Chasis, čili pohon, talíř a celková konstrukce, (kolísání otáček, indukovaný brum, odhlučnění), dále raménko a přenoska, (tlak na hrot, antiskating, zkreslení a přeslech) a v neposlední řadě korekční předzesilovač a tam je nebetyčný rozdíl mezi běžnou komercí, (dva tranzistory se zpětnovazebním tlumením) a High-End řešením, (např. Actidamp). Taže např. ploché raménko z kusu tišťákoviny, použité v gramofonech z bývalého HIFI klubu, má mnohem lepší parametry, než řada klasických ,,profesionálních" ramének.

...Gramofon - řemínkový, vestavěný předzesilovač, Bluetooth...Tak pokud nechceš Bluetooth, ta asi nejen repráky, ale i zesilovač.

Vestavěný předzesilovač + bluetooth = suoeršmejd, degradující analogový záznam na podřadný MP 3Tohle je i zadarmo drahé. Ten gramec, jako takový, by možná ještě ušel, ale tu elektroniku bych z toho rozhodně kompletně vyhodil.

Radši se shánět po něčem, kde je elektroniky co nejmíň. Už tu někdo psal, že gramec tak za 10-15k minimálně, je to tak?

Pokud chceš nějaké jednoduché řešení, které ale bude i trochu zvukově kvalitní, můžeš se poohlédnout po setech gramofonu s aktivními reprosoustavami, jako např.:http://www.ellex.cz/high-end/21809-klipsch-r-...

NZC300 je gramo, ve kterém je vestavěný předzesilovač, korekce a koncový stupeň. Není to a ani nebyl žádný zázrak, takové začátečnické minimum. Prodávalo se to i v kombinaci s reproduktory ARS9204, jejichž zvukový projev byl dost otřesný. Možná je i k tomu máš a právě v nich osazené již špatné "hovňáky" v jednoduché a blbé výhybce budou kamenem úrazu (zvuku). Pro ARS9204 naštěstí existuje návod na stavbu odladěné výhybky, která ty bedny posune do trochu poslouchatelných sfér. Určitě by se to dalo vhodně zrepasovat, osadit Ortofon OMB 5e a bylo by to lepší. než nějaké BTrepro.