Jaké připojení vybrat?

Potřebuju připojit televizi Samsung k PC je tam stará grafika s D-Sub, DVI a TV Out, televize má volné HDMI a D-Sub, který způsob zvolit, aby byla co nejvyšší kvalita? Předpokládám, že na takovou vzdálenost bude analog asi nic moc, půjde to přes redukci z DVI na HDMI? Bude to lepší?

Odpovědi na otázku

Nejlepsi je koupit redukci DVI-HDMI a vest do TV HDMI kabel.
Obe analogove moznosti (VGA/dSUB, TV-OUT) jsou ...vrazda.

Co presne znamena "stara grafika"? Jde omi o moznost/nemoznost vedeni zvuku pres HDMI, abyste to nemusel resit separatne.

Grafika je Radeon 9200, s dalsim kabelem na zvuk uz tak nejak pocitam, tak zvolim to HDMI, rozdil v kabelu HDMI-HDMI a redukci DVI-HDMI nebo rovnou kabelem DVI-HDMI asi moc nebude?

Tak z R9200 bohuzel ten zvuk nevymacknete = bude potreba dalsi kabel jen na zvuk.
Nebude. Vemte to, co se Vam bude zdat praktictejsi / levnejsi / univerzalneji pouzitelne.

Pokud vim, tak jednim DVI se neda protahnout full-HD rozliseni, coz by asi mela byt jedina nevyhoda proti primemu propojeni pomoci hdmi.

Tak pardon...fullHD umi, neumi vyssi. Nedavno jsem totiz zapojoval Apple Cinema a chtelo to 2xDVI a on ten kram ma jeste vyssi rozliseni :)

O tom jsem dosud neslysel!
Viz wiki, kde se zminuje pouze neschopnost prenosu signalu dalkoveho ovladani a bez specialnich vlastnosti GK samozrejme i absence zvuku, ale o omezeni rozliseni se nepise nic.
(Asi bych to mohl doma vyzkouset, ale...)

Uz jsem psal, ze jsem se spletl a je to omezeno prave tim fullHD a na vyssi je potreba dual-DVI.

Nestálo by za to pouvažovat o nějaké levné nové grafické kartě, která bude mít HDMI ? Cenově by to zase tak hrozné snad nebylo, ne ?

Samsung televízory majú k pripojeniu na PC vyhradený len jeden jediný konektor s označením "PC in", takže myslím že tam není čo riešiť. Stačí si preštudovať manuál. HDMI slúži na prepojenie stolových prehrávačov, keď tam pripojíš PC budeš mať len a len čierny obraz. ! ! ! !

vím co mám na televizi, je tam 1xHDMI a 1xD-Sub na PC + 3xHDMI + SCART + Component, oba na PC jsou volné, takže volné místo určitě je, jinak k té kartě, je to AGP takže dávat poměrně dost peněz za grafiku která má nic moc výkon kvůli HDMI dávat nebudu

Ano, na nekterych TV to nemusi fungovat pri zapojeni do kazdeho HDMI vstupu. To je fakt.
Karta na tohle bohate staci. Jedine kdybyste chtel prehravat HD videa apod., byla by lepsi treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... . Ale to nebude potreba, uvidite sam.

Ještě mě napadlo, nebude problém s HDCP?

Takze doma mám redukci za DVI na HDMI takže koupím jenom HDMI kabel, nebude teda problém HDCP a bude single-link kabel stacit na 1920x1080@60Hz?

Poridte neco s normalni cenou typu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... (samozrejme potrebne delky, tenhle ma jen 2m).
Single-/dual-link je u DVI. Tady je to proste HDMI a na tohle rozliseni bude stacit kazdy kabel.