Jaké PC koupit aby bylo rychlé, levné ale přitom úsporné?

Příští rok nám určitě cena energie zase rapidně vzroste. To je jistá věc.
Já doma živím dva počítače - desktopy. Neznám jejich spotřebu, ale asi nebude malá. Jsou to PC s Intelem E8400, grafikou GF 8800GTX a tak mám takový pocit že bych je asi měl prodat a pořídit si něco podobného jako mám v práci - malé PC s procesorem Intel Atom.
Jasně - hry půjdou stranou, ale já zase takový hráč nejsem. Spíše mě poslední dobou zajímá fotografie, takže u PC trávím čas úpravou fotek.
Mám tedy spíše problém s výběrem nového PC. Chtěl bych aby byl po grafické stránce rychlý a dynamický - myšleno při práci v systému, internet, grafické programy atd. (ne 3D hry).
Předpokládám že nějaký ten mini PC s Atomem bude mít integrovanou grafiku.
Proto bych byl rád kdyby jste mi někdo mohli doporučit opravdu dobré Mini PC aby přechod z Intelu E8400 na Atom byl pokud možno výkonově stejný nebo i lepší.
Cenu bych viděl max do 10 tisíc.

Odpovědi na otázku

usporne X zbytek - to nejde dohromady! tak to jedine tve pozadavku splnuje nakup komponent z druhe ruky + vlastni sestaveni to bude rychle + levne (ale ne usporne - to neres i mega herni pc co bezi nonstop ma spotrebu alá 1500 Kc za rok ! )
coz jde u Ctryrjadra intel napr Q6600 + grafiky dost dobre realizovat napr na ebay, bazarum bych se vyhnul - ja sosobne mam z druhe ruky vsecko krome HDD ktery je z CZC.cz nebo ALZA

jinak u malych pc to je noccoment s jedinou vyjimkou: apple! Mac Mini nebi iMAC
muzes od 6 ti tisic a vic koupit a bude to skvely ale evnejsi ne a jinou znacku taky ne

Mněl bych tip, mněl, co třeba, ČtyřJádrové AMD Athlon II X4 610e ,na Frekvenci, asi tak 2,4 GHz, a nebo pokud, už umíš, na-kupovat, na Slovenských Obchodech, tak tam, snad, ČtyřJádro AMD Athlon II X4 615e, na Frekvenci, asi tak 2,5 GHz, a se spotřebou, asi jen tak 2,5 GHz, na tak vysokou Frekvenci, což je o 20 Wattů nižší spotřeba, než toho tvého procesoru, co máš, teď, a, přitom ten výkon, by nemusel, být, snad, až tak špatný, hm, Základní Deska, nějaká s USB 3 a s SATA III., případně, s Disketovou mechanikou, proč, ne, aha, tak tahle, je bez podpory, Disketové Mechaniky, trochu Nevýhoda, pokud, třeba by se ti nechtělo Babrat, s Instalačkou Operačního systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP3, asi nějaká verze CZ, přes, nLITe, a chtěl by jsi tam, bez nějakého zpomalování HarrDISKů, tam, hned, na-instalovat, ovladač, HarrDISKů, aby ty, HarrDISKy, na rozhraní SATA II?!, jeli hned, v tom, nejrychlejším Módu, v tom, Operačním systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP3, asi nějaká verze CZ, ale třeba, tu Instalačku si přes nLITe, uděláš,jen chtít, a pohoda, že jo, to už je Detail, a tahle Základní Deska, s podporou Dvou Grafických karet, ve sběrnici, a nebo ve sběrnicích PCI-e 16x, a s Rozhraním SATA III., a s Rozhraním USB 3.0 a s podporou hodně rychlých Operačních pamětí, až 2 000 MHz (Efektivně DDR3-RAMek, jen asi tak, pod 2 000 Kč vč. DPH, no to je něco, nekup, to no ne, třeba, a nebo jak, a to no tak, více viz. tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... ,tak a to tak, si to, třeba, užij, a já nevím, jakou k tomu Grafickou Kartu tak třeba tu Grafickou Kartu ATI Radeon HD5670, s asi tak, tou 128-Bit. sběrnicí, do SLOTu PCI-E 16x, a s asi tak, těmi 512 MegaBajty GDDR5-RAMky, na Frekvenci, asi tak 4 000 MHz, (Efektivně, má výkon, skoro, jako Grafická Karta nVIDIA GeForce 9800GT, která ale žere, v zátěži, asi tak 110 Wattů, ale tahle Grafická Karta ATI Radeon HD5670, s asi tak, tou 128-Bit. sběrnicí, do SLOTu PCI-E 16x, a s asi tak, tou 512 MegaBajtovou GDDR5-RAMkou, Ukázat celý příspěvek

To není, bohužel, realizovatelná představa.
Zatím.

Intel Atom odpovídá výkonem Pentiu 4.
E8400 je několikanásobně výkonnější.

to jo ale Atom N270 = P4 (P D) 3,8 Ghz na to pozor ! pomaljsi pentia odpovidaji atomu D520 ?
(napr Celeron 2,8 GHz co jsem mel na viste mel stejny vykon v Everestu jako Acer 751 ! - tj to uz je absolutne nepouzitelne na rozdil od N270 tky)

Na takovémhle procesoru, Intel Pentium , na Frekvenci, asi tak 3,8 GHz, se už dá hrát, v pohodě, hra Test Drive UnLimited, asi i na Plné Detaily, pokud k němu míte, tu Grafickou Kartu ATI radeon HD2600Pro, s asi tak, tou 128-Bit. sběrnicí, do SLOTu PCI-E 16x, a se spotřebou, ais tak 45 Wattů, v zátěži, a trošku se umírníte, v rozlišení, tedy!

A Vlastně, i hra The Need For SPeed 12, mi šla na procesoru Intel Pentium IV., s Jádrem NortHwood, na Frekvenci, asi tak 3 GHz, a na Frekvenci sběrnice, asi tak 800 MHz FSB, tohohle procesoru Intel Pentium IV., s Jádrem NOrtHwood, do SOCKETu 478, a s Grafickou Kartou ATI Radeon HD4650, s asi tak, tuo 128-Bit. sběrnicí, do SLOTu PCI-E 16x, a s asi tak, těmi 512 MegaBajty DDR3-RAMkami, na Frekvenci, asi tak 1 400 MHz, (Efektivně, tak na téhle sestavě, mi šla, ta Hra The Need For Speed 12, permanentně, asi tak na 30 Snímcích za Vteřinu, takže na takovéhle procesoru, se dají, hrát, už i slušné, a poměrně, dost nové hry, to je pravda, tedY!

Intel Atom, odpovídá JednoJádrovému procesoru Intel Pentim IV., na Frekvenci, asi tak 3,8 GHz, ano a nebo ne, pokud, ano, tak, totiž, no, Pentium IV. JednoJádro na Frekvenci asi tak 3 GHz, je asi tak, 4x Slabší než ten tvůj procesor, který má na Jednom Jádru na Frekvenci asi tak 1,5 GHz, výkon, asi tak toho JednoJádrového procesoru, Intel Pentium IV., na Frekvenci, asi tak 3 GHz, alespoń, ve většině, věcí, však, jsem kdysi, koukal, na testy, takže si to spočítej, o kolik, je ten procesor Intel Atom, pomalejší než ten tvůj DvouJjádrový procesor Intel Core 2 Duo E8400, na Frekvenci, asi tak 3 GHz, tedy!

Nebo ať, koupí to DvouJjádro, od AMD a to ten Procesor AMD Athlon II X2 250e, na Frekvenci, asi tak 3 GHz a se spotřebou, asi tak jen 45 Wattů, tedy, se spotřebou, ais tak o 20 Wattů, nižší než má ten jeho procesor, ale, s výkonem, nižší maximálně tak o 5%, ale problém, že to DvouJjádro, na Frekvenci, asi tak 3 GHz, a to edy, ten procesor, AMD AThlon II X2 250e, zase, ještě, není v Českých obchodech a jestli je ve slovenských to ještě, nevím, ale není zase, takový problém, zadat do Google.com tohle, a to no tak, více viz. tady: AMD Athlon II X2 250e, a podívat, se že jo, ne a nebo, ne co?

Ještě pak je tu DvouJjádro, od AMD, se spotřebou, asi tak 25 Wattů, do stolních počítačů, ale na Frekvenci, jen asi tak 2 GHz, a to je opravdu bída, tak trochu, tedy!

Atom je též produktem Intelu a výkon je "poněkud" nižší než E8400.
Takže buď to opravdu myslíte vážně, nebo si z nás děláte nejapnou bžundu! !

Poněkud to možná opravdu hodně, ale to ještě, nevím, to je pravda, tedY!

http://www.alfacomp.cz/php/product.php...
Jen nechápu proč si třeba nepodtaktujete procesor a grafiku + dobrý a účinný zdroj. Dawngrade ale nechápu, spotřebou si omezovat život.

Ještě lepší rachotina se spotřebou žárovky: http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Příšerný a neadekvátní zdroj! Valná část spotřeby jde na margo "zdroje".

Totiž, takže tahle sestava, může mít spotřebu, ještě, asi tak o 20 Wattů nižší při stejném, výkonu, a to jen, tím, že se tam dá ten procesor AMD Athlon II X2 250e, se spotřebou asi tak o 20 Wattů nižší, ale na Stejné Frekvenci, (rychlosti, jako ten procesor AMD Athlon II X2 250, ale přitom, ten procesor, AMD Athlon II X2 250e, je snad, jen asi tak o 200 až 300 Kč vč. DPH, dražší než ten, stejně, rychlé procesor, AMD Athlon II X2 250, který, ale žere, skoro o 50%, více, však, tedy?

Aha, takže si to, schřme, může tak být nějaký předražený HarrDisk, asi tak 500 GigaBajtový, s asi tak 7 200 Ot./Min, ale s 5-tI Letou Zárukou, ale jen se 2 250 GigaBajtovými Plotnami, no Fuj, Dévédé Vypalovačka, tam,může být JednoLaserová ale, 24x Rychlostní, takže možná až 15 000 Ot./Min, při té asi tak 24x Násobné rychlosti, takže při ucvaknutí v programu Nero Burning ROm, asi nějaká verze 10 snad, a nějaké drobné hrozí že se to vypalované Dévédé Médium roztříští na Kousky, a kdyby, se mu podařilo výletnout z mechaniky, čemuž bych i docela, věřil, a vlétlo by i do oka, tak máš, možná po oku no opravdu nádhera, musím, říci, tedy!

Jo ten předražený HarrDisk, s asi tak, těmi 2 250 GigaBajtový Plotnami to je právě, ten HarrDisk Western Digital Cawiar Black, s asi tak, těmi 7 200 Ot./Min, no fuj, tedy!

No a ta Základní Deska, má jen USB 2.0, asi opravdu nádhera, Shit, když asi tak za necelých už 2 000 Kč vč. DPH, se dá koupit, Základní Deska, s USB 3.0 a s rozhraním SATA III., no opravdu nádhera, musím, říci, a to už, ani nemluvím, o tom, ež do téhle Základní Desky, jde dát, jen Jedna Grafická Karta, do sběrnice PCI-E 16x, no fuj, přitom, do té Základní Desky, s rozhraním SATA III., a s rozhraním USB 3.0, jdou dát, až 2 grafické Karty, do sběrnice PCI-E 16x, i když o to , tady, nejde, když tady, jde o spotřebu, tak si tam, asi 2 Grafické Karty, dávat, nebude, ale, tahle, Deska, s Rozhraním SATA III., a s Rozhraním USB 3.0, a s podporou 2 Grafických Karet, v rozhraní, asi tak PCI-E 16x, i když dá se osadit, bez problémů, i jen Jedna, Grafická Karta, do SLOTU PCI-E 16x, což bude asi spíš, když chce, tu nízkou spotřebu, a ještě, tahle Deska, podporuje, až Operační paměti, na Frekvenci, Brutálních až 2000 MHz, (Efektivně, a to tedy, asi tak ty DDR3-RAMky, na Frekvenci, asi tak 2 000 MHz, (Efektivně, a za cenu, jenom, asi tak pod 2 000 Kč vč. DPH, tak tomu říkám, nářez,a ne jen tenhle, Shit, s rozhraním, asi tak, nejspíše, jen USB 2.0, to je opradvu a bez Legrace, a bez Debaty, vážně, otřes, tedy!

Jinač, skříň, nevím, jak je dobrá u téhle sestavy, ale tahle, skříň, je myslím, solidní a jinak, už nic, dalšího co bych vytknul, téhle sestavě, opravdu nemám, ale nevím, jak ta Čtečka paměťových Karet, jak je moc, dobrá to, opravdu moc, nevím, protože se v oblasti paměťových Čteček, tedy, opravdu moc, neorientuju, tedy!

Ale tak také je úprava fotek a úprava fotek....
Ale tak asi Photoshop..ne-e...bo ano?
Ale také jednu dvě fotky denně nebo vlastně koli času s tím stráveného.
Jinak jak viz výše...účinný zdroj..a. tak když ne hry...třeba úsporná GK
Tuhle šup přes bazar.
Jinak toho stroje co máte doma je přeci jen škoda a nákup nového,pokud se vezme v potas ušetřená energie,není zas tak zajímavé.

no jo ale kdyz ma Photoshop za 17 tisic korun tak si prece nebude kupovat levne pc to da rozum . .

Tohle, mně taky, napadlo to a to no tak, více viz. tady: Jinak toho stroje co máte doma je přeci jen škoda a nákup nového,pokud se vezme v potas ušetřená energie,není zas tak zajímavé. ale v tom, Dlouhém článku co jsem tady, na-psal, tak tam, jsem mu spočítal, spotřebu, jeho Současné 1-né sestavy, a spotřebu, asi tak té sestavy, co jsem mu navrhl, v tom mém dlouhém článku, co jsem tady, na-psal, takže ať, popřemýšlí, tedy!

Na vašem místě bych si zjistil, kolik vaše sestava ve skutečnosti spotřebuje energie a pak bych řešil, co dál. Jestliže chcete za 10 k kupovat nové pc, tak si rozmyslete, za jak dlouho tuto energii ve svém pc "propálíte" a zda to tedy má vůbec smysl... Pokud vám nejde o hry, svůj starý pc prodejte (i když podle toho, co jste napsal zas tak starý nebude) a kupte si notebook. Ten bude brát výrazně méně energie a na úpravu fotek bude stačit s přehledem.

Super ...rychlé, levné ale přitom úsporné.... a proč lidi si kupujou drahé úsponé , drahé rychlé ? Asi to nevědí a jediný Vy objevíte Ameriku že? Nebo že by takový ideál neexistoval?

Než to tu administrátoři vyčistí od semilské náplavy, toto je opravdu moc!

- zjistěte, změřte stávající spotřebu sestav.
- pořiďte si jiné grafické karty!
- případně podtaktujte CPU.
- pořiďte si pořádné zdroje, výkon dostačuje okolo 300[W] - i to je moc.

Aplikace jste neobvykle neprozradil, takže...

V práci máte nejspíše terminály a terminálový server...