» Poradna » Ostatní

Jaké ovládací napětí pro houkačku EMGE TYP CEP-1?

Jedná se o houkačku pro signalizaci telefoního vyzvánění-houkání 220V 15W. Impulzem byla tel.síť. Nyní ji chci využít místo zvonku pro hlasité upozornění návštěvy na zahradě. Nevím jaké napětí-(voltů, zda střídavých či stejnosměrných) je zapotřebí k impulzu sepnutí kontaktu pro elmagnet s membránou houkačky?Zdroj: https://www.poradte.cz/elektronika/23208-jake-ov...

Odpovědi na otázku

Vyzvánění telefonu je indikováno střídavým napětím, tuším cca 50V a 25Hz. Určitě by se to dalo najít přesně na internetu. Ale ta el. houkačka bude k signálům tolerantní, nebude problém ji sepnout pomocí 24V/50Hz.

Zatím to napájím cca 28 V střídavým napětím, má to snahu chrčet,chtělo by to vyšší napětí potřebuji to upřesnit, abych koupil vhodné trafo a případně to nezničil přepětím.